במה אפשר וכדאי לעשות תואר על מנת להתקבל לעבודה?

yoavben25

New member
במה אפשר וכדאי לעשות תואר על מנת להתקבל לעבודה?

אהלן,

אשמח לשמוע במה כדאי לעשות תואר ראשון ומה נחשב יותר לתואר כללי ואם אפשר דוגמאות לתארים כאלו(תחומים)?, ודבר נוסף ואחרון" האם משנה העובדה שאעשה תואר במכללה לעומת אוניברסיטה, או שאין חשיבות לעניין כלל?

Naama331

New member
מצטרפת לשאלה...

והאם ישנו לגיל גם משמעות..? על איזה תואר וכדאי..

חשמל חשמל חשמל - כמו חצי מדינה...

היום חזרנו לפעילות...

אכן ביזיון החשמל...

ולכן - יש לי עומס בלתי רגיל בעבודה השוטפת שלי... אני אסיים את הפקק שנוצר ואז אתפנה מחדש לפורום

השכלה אקדמאית כהכנה לקריירה/תעסוקה בעתיד

היי יואב,
זה לא פשוט לענות לך בלי לדעת מי אתה ומה הכיוון שלך בחיים - מה אתה רוצה ומה אתה יכל ומה מתאים לך.
ואם אתה איש צעיר ואתה עומד עכשיו בפני החלטה - מה ללמוד - אני מציעה לך אולי לעשות אבחון - שהרי אתה הולך להשקיע לפחות 3 שנים וגם הרבה כסף ואולי תשקיע את זה בהשכלה או מקצוע שלא יתאימו לך ברבות הימים כשתצא לשוק העבודה.
דוגמאות להשכלות שימושיות שהן כלליות:
למשל "מנהל עסקים" מנהל עסקים זה לא "מקצוע" במובן של מהנדס או רופא, אבל זו השכלה מצוינת שאיתה ניתן להתפתח מקצועית להרבה מאוד "עבודות" בהרבה תחומים.
גם השכלה דו חוגית - כגון "כלכלה וניהול" היא השכלה דומה למנהל עסקים ופותחת דלתות לעולם התעסוקה.
ההשכלות האלו - מנהל עסקים וכלכלה - מתאימות לאנשים שיודעים להתעסק עם "מספרים" - מתמטיקה
.
יש גם BA כללי - תואר בלי שום דגש על התמקצעות מסוימת שגם הוא סוג כזה של תואר שרק עושה אותך "אקדמאי" .
היום, אפילו עריכת דין יכל להיות סוג של "השכלה כללית" - לא כל מי שלומד עריכת דין הוא עו"ד. יש כאלו שלא עושים את מבחני הלשכה, לא מקבלים רישיון ונשארים משפטנים. וגם זו נחשבת להשכלה טובה שפותחת דלתות בעבודה. וגם כאלו שעשו את מבחני הלשכה והם אכן עורכי דין - הרבה מהם לא באמת עוסקים בעריכת דין..

למעט אם מדובר בהשכלה שהיא גם מקצוע - למשל: רפואה, מדעים, הנדסה, ראיית חשבון, עבודה סוציאלית, תזונה, היום כמעט כל השכלה טובה לכל דבר. מה שבאמת משנה זו העובדה שאתה "אקדמאי" שזו יכולה להיות דרישת סף בכניסה לעבודה או בקידום במקום עבודה. "תואר" - לאו דווקא תואר ספציפי.

עדיין יש הבדל בין תארים ממכללות לתארים אוניברסיטאיים. אבל גם זה הולך ונעלם. יש מעסיקים וחברות גדולות שעדיין מתעקשים על "בוגרי אוניברסיטה" אבל הרבה מעסיקים כבר מזמן לא שמים לב לזה בכלל. מה גם שיש כבר מכללות שצברו מוניטין טוב.

העיקר כאמור הוא - מה מתאים לך, מי אתה ומה אתה רוצה לעשות - לא רק
"מה השוק". ברור שצריך לקחת בחשבון מקצועות חדשים או מקצועות שנעלמים בגלל הקידמה, עדיין אתה הוא זה שצריך קודם לבחור כיוון בחיים.
.

yoavben25

New member
תואר ראשון חובה במדינתנו לפי דעתך? עוזר להתקדם בשכר תנאים?

השכלה/תואר ראשון - חובה ???

לדעתי בהחלט חובה. אבל יהיו מי שיחלקו עלי. זה לא שאני לא פוגשת אנשים שהתקדמו לעמדות בכירות גם בלי תואר. אני פוגשת ובהחלט יש דברים כאלה. אבל הרוב/בד"כ - השכלה עוזרת, מקדמת, פותחת אופקים, נותנת כלים אנליטיים למחשבה...
אני ממש בעד

ivgy1980

New member
כדאי לחשוב על תחום שיש לך תשוקה לעסוק בו

ומתוך זה לבנות את הידע.

למעלה