במקרה של תאונת דרכים, במידה והפוגע

או לי

New member
במקרה של תאונת דרכים, במידה והפוגע

לא מודה, מי אמור לבוא בדברים עם הפוגע האם חברת הביטוח או הנפגע? חברת הביטוח טוענת שאין זה מענינה ואני יכול לתבוע את הפוגע בתביעות קטנות... אשמח לתובנות...

תשובה

בהנחה שמדובר בשאלה שמתייחסת לנזקי הרכוש, ושלא ביקשת "להפעיל את המקיף" שלך אזי אתה אמור לפנות בדרישה אל הנהג הפוגע ו/או המבטח שלך.

או לי

New member
התכוונת המבטח שלו?

או שלא הבנתי את התשובה... אשמח להסבר...

אולי כדאי שתפרט קצת יותר

כי יכול להיות שהתכוונת אולי למשהו אחר. איזו חברת ביטוח הפנתה אותך לתביעות קטנות - שלו או שלך? ואגב - מה שיעור הנזק?

או לי

New member
הנזק כ6000 שח

פניתי לסוכנות שלי ושם אמרו לי שהוא לא מודה אז אין טעם לפנות לחברת הביטוח צד ג` שלו אז או שאתבע אותו בת"ק או שאתבע אותם (מקיף) ואשלם השתתפות... שאלתי היא האם הם לא אמורים לייצג אותי בביהמ"ש ולהתנהל בעצמם מול הפוגע/הביטוח שלו ורק במידה ואצא אשם לחייב אותי בהשתתפות...

תשובה

עכשיו יותר ברור. כפי שכתבתי בתשובה הראשונה - אם אתה לא תובע את המקיף שלך, אתה מתנהל מול הנהג הפוגע ו/או חברת הביטוח שלו. אתה יכול להגיש בעצמך תביעה קטנה או לשכור עו"ד ולהגיש תביעה רגילה בסדר דין מהיר ולהוריד מעצמך את ההתנהלות המשפטית. אם אינך ממהר מאד אתה יכול גם לנסות לפנות למבטחת של הפוגע - אולי כן יסכימו לשלם (כמובן שאין טעם למהר להתפשר אם אינך אשם בתאונה). אם תתבע את המקיף עדיין ייגרם לך נזק שתרצה לתבוע את הפוגע (השתתפות עצמית, אובדן הנחת היעדר תביעות וכד') אבל אז הכדאיות של הגשת תביעה רגילה באמצעות עו"ד פוחתת.

למעלה