בנינים שרציתי להראות לכם

oren*

New member
תוכל לתת מעט פרטים על כל בניין?

הראשון אני מבין שזו אילוסטרציה, השני כבר בנוי. היכן ממוקמים, כמה קומות? תודה.

fireman

New member
פרטים

ובכן שני הבניינים כבר בנויים אם כי התמונה של הבניין הראשון הוא דגם. ובכן הבניין הראשון הוא בניין היכל המשפט בבאר שבע, בניין בן 18 קומות כאשר כל הקומות שלו הן כפולות בגלל שרובו הוא אולמות משפט, בתוך המבנה 16 מעליות ומתחת למבנה ישנן כניסות תתקרקעיות להובלת עצירים אל תוך המבנה על מנת להביאם בפני שופט מבלי ליצור מגע בין העצירים לבין שאר האנשים הנמצאים בבניין תוך כדי שימוש במנהרות תת קרקעיות ומעליות ייחודיות לכך הבניין השני הוא מגדל ספיר גם כן בבאר שבע, בניין בן 20 קומות הבנוי מעל 2 קומות מסחר וקומת משחקים, הבניין הוא בניין מגורים שעד לפני חצי שנה היה הגבוה ביותר בבאר שבע, אותו קבלן שבנה את הבניין הנ"ל כנראה מתחרה בעצמו ובנה ממולו בניין שגבוה ממנו ב6 קומות, שד"א גם הוא לא הגבוה ביותר בבאר שבע, בימים אלו נבנים מגדלי השק"ם שיהיו הגבוהים ביותר בעיר, 32 קומות כ"א

mr. man

New member
בקשר לספיר

הבניין שאמרת שבנו מול ספיר, זה מגדל רמב"ם ועכשיו בונים את השני. לפי דעתי זה גם אחד הבניינים היותר יפים בבאר שבע. מאחורי מגדלי רמב"ם יש מגרש כדורגל (אמור להיות לפחות) שאנחנו תמיד עושים בו על האש. עכשיו כנראה שגם שם יתקעו איזה בניין..

fireman

New member
אמממ, לדעתי

בניין היכל המשפט הוא הבניין היפה ביותר שנבנה בבאר שבע עד היום, זה בניין שנבנה בעיצוב מיוחד הכולל בתוכו שימוש באלמנטים המתאימים את עצמם לאופי העיר תוכך כדי השימוש בציפוי המבנה באבן ירושלמית ובשיש, והקשתות בתחתיתו תוך כדי שילוב של פן מודרני בחיבור בין שני המבנים שהוא כולו פלטות בטון שהקירות שלו מלמטה עד למעלה הוא קונסטרוקציה של פלדה וזכוכית מכופפת שמשרה מראה של גליל בין שני המבנים המרובעים לגבי פרוייקט כיכר הרמב"ם, לדעתי הפרוייקט יסתיים בכישלון אחד גדול כמו בספיר, למרות שכולו נמכר ומהר מאוד, הבניין לא מתוחזק ומנוהל כמו שצריך וחבל ואם כבר בעניין כיכר הרמב"ם אני רוצה להבין ממתי בונים בניין אחד במרחק של 5 מטר מהשני?!?! תעודת עניות לקבלן

mr. man

New member
אבל זה סגנון אחר לגמרי

אני לא כל כך מבין בארכיטקטורה, אז אני מניח שאתה צודק. בכל זאת, מגדל רמב"ם הוא מגדל ממש יפה (בניגוד לספיר שמכוער ביותר). וממתי בונים בניינים 5 מטר? בשביל שהשכנים ידברו בחלונות
חוץ מזה הבניין הכי מכוער בבאר שבע הוא בית שיאים (הוא גם הכי גבוה, לא?).

fireman

New member
בהחלט

הבניין הכי מכוער בעיר שבו בוצעו הכי הרבה חריגות בניה, לתורך העניין היה אמור לקום לידו בניין נוסף (המנוף והקוצים של הברזל מבצבצים מעל הגדר) אך זה כאמור לא נבנה בגלל חריגות באחוזי הבניה המותרים בקצרה, גועל נפש של בניין וד"א ככר הרמב"ם ומגדלי קרן עברו אותו כבר

fireman

New member
ועוד תוספת

ברשותי עוד מספר תמונות של בניינים בבאר שבע כמו מלון פרדייס מגדל הקניון וכו...אם תהיו מעוניינים אשמח לצרף

oren*

New member
בוודאי, כל תמונה מעניינת שיש לך,

נשמח לראות ולקרוא פרטים. בתור תושב הוד-השרון אין לי יכולת להגיע לבאר שבע, ונחמד מאוד שיש מישהו משם שיכול לתת לנו הצצה לבניינים הגבוהים בעיר.

fireman

New member
ובכן

באר שבע עד כמה שידוע לי בתב"ע שלה מוגבלת כרגע עד לגובה של 35 קומות כי אין פה מגבלות של שטח כמו באיזור המרכז וההעדפה היא להרחיב את העיר ולא לבנות אותה לגובה, לדעתי טוב שכך אם כי ישנם איזורים בעיר שיאלצו את העיריה לשנות את התב"ע ולאפשר בניה גבוה יותר כמו באיזור הסיטי ובאיזור באר שבע - מרכז מסביב לאיזור תחנת רכבת מרכז, קניון הנגב קריית הממשלה והיכל המשפט, איזור בו הבניה היא בגובה של כ18-20 קומות לפחות למעט היכל המשפט שהוא בגובה של 9 קומות אם כי המבנה פרוש על שטח אדיר, בנוסף לאלו מעל לתחנת רכב מרכז הולך ונבנה מגדל משרדים של 22 קומות בשטח של 2000 מ"ר לקומה שנמצא בשלבי סיומו. בינתיים האיזור נראה אפור מאוד, המון בניה מתבצעת שם, כאשר האיזור יקבל צורה של בניינים שנראים כמו שצריך אני אצלם את כל המתחם שבינו הולכת ונבנית טיילת מרהיבה ביופיה ששווה לבוא ולראות (משהו בסגנון אב"ג אם מישהו ראה) תופעה מוזרה שקיימת בעיר היא המון התחלות בניה שנעשות מעבר לכל היגיון בריא, קבלנים קונים מגרשים בעלויות של שערות מיליוני דולרים ובונים בנייני מגורים בכמויות אדירות כאשר בעיר ישנן 2500 דירות חדשות שטרם נמכרו, האם זאת אסטרטגיה חדשה של קבלנים? מישהו יכול להסביר את זה?

oren*

New member
אני חושב שהקבלנים מקבלים כסף

מהמדינה והטבות אדירות במס ובתשלומים שונים. בכל זאת, דירה בבאר שבע זו לא דירה בתל אביב, והקבלנים צריכים איזה שהוא תמריץ בכדי לתת לתושבי באר שבע את אותה רמת מגורים שהם היו מקבלים בתל אביב או ברמת גן. סיכוי גדול שהולכים לישב שם עולים חדשים, לתת את הדירות במחירים מסובסדים למשפחות חד הוריות או אפילו תושבים וותיקים של באר שבע שיוכלו לעלות ברמת החיים ולעבור לבניין חדש יותר (והרי הרחוב הראשי של באר שבע נראה כמו שיכון הרוס, הגיע הזמן שמישהו יעשה שם קצת שיפוצים - בירת הנגב) שלחתי אלייך אימייל דרך אגב.

fireman

New member
בדקתי את הנושא והתברר לי מדוע זה קו

בבגדול קוראים לזה "חוק הנגב" אנשים יכולים לקבל מהמדינה הלוואה של סכום מסויים בריבית נמוכה מאוד, מה שהעלה את רכישת הדירות החדשות בבאר שבע לאחרונה ב30% בנוסף לכך הנהירה לרכישת הקרקעות נובעת ממצבה הקשה של עריית באר שבע שנמצאת בגרעון של יותר מחצי מיליארד שקל מה שגורם לעריה למכור קרקעות, כמה שיותר ובמחירים מתחת לערכם האמיתי. כתושב באר שבע אני מעיד על כך שאתץה צודק הכניסה נראית זוועה בגלל שהיא עוברת על קו הגבול שבין שכונה ד לבין שכונה ו הישנה, ובגלל זה זה נראה זוועה, המלצה ממני, תשתמש בעוקף ותיכנס דרך רמות או דרך נאות לון, זה נראה הרבה הרבה יותר טוב תעודת עניות לבאר שבע למרות שבימים אלו נעשים שיפוצים במקום למרות שלדעתי לשפץ מבני רכבת של 40 שנה זה לא זה, להריץ את שיטת פינוי ובינוי ומהר שבוע טוב

wakshlak

New member
האם אתה יכול ליצור איתי קשר (תקרא)

הי, אני עורך ב - skyscrapers.com והייתי רוצה עזרה ממך בנוגע לבאר שבע. באמת אין לי הרבה מידע על העיר או תמונות (בקשר לגורדי שחקים) והייתי מאד שמח לקבל ממך עזרה במידע או תמונות. אשמח אם תיצור איתי קשר: [email protected] אסף.

למעלה