בעיה מסובכת

בעיה מסובכת

שלום לחגית ולגולשות/ים ומזל"ט על פתיחת הפורום החשוב הזה. בקצרה: בעלי משקר הרבה מאד. תמיד חשבתי שלי הוא לא משקר אבל כעת אני חוששת שזה לא נכון. הוא גם אומר שיעשה דברים ולא עומד בזה. הוא מעולם ל הרים עלי יד (גם לא על אחרים) אבל לאחרונה הוא משתמש בהתבטאויות אלימות (בעיקר טון הדיבור) גם כלפי. אנחנו במשבר רציני בזוגיות והוא לא מוכן לבוא איתי ליעוץ ואני תוהה אם יש טעם לנסות לשקם או שכדאי לברוח (הבנתי שהתנהגות כזאת עלולה להעיד על הדרדרות של הבן אדם עד כדי אלימות פיזית?).

ברוכה הבאה לפורום ותודה על הברכות!

הצורך של אדם לשקר לאחר , מונעת מפחד מהאמת לרוב. אלימות מילולית היא אלימות והיא חמורה מאד,אין זה אומר שהשלב הבא הוא אלימות פיסית אבל מי שנאלץ להשתמש בשפה זו, אינו יכול או מתקשה להיות מובן בשפה שאינה כזאת. לא מסרת פרטים על עצמך (בת כמה את, כמה זמן אתם נשואים, האם יש לכם ילדים) ללכת ליעוץ את יכולה גם לבד, חשוב לראות את כל התמונה. לפני שאת "בורחת" תבדקי את העניין יותר לעומק.

המשך

אני לא חושבת שהשקרים מתוך פחד כי הוא משקר לגבי כל דבר ואפילו כשאין בזה שום תועלת. אולי זה התחיל מתוך פחד. אני חושבת שהיום זה כבר טבוע בו. אני מרגישה שהוא לא מכבד את הרצונות שלי ומנסה תמיד להיות בשליטה אפילו בלי לשים לב לזה ואני בדרך כלל מוותרת.

אם את מוותרת על עצמך , את מאפשרת

לבעלך להיות בשליטה. אני לא יודעת למה הוא צריך להשתמש בתוקפנות ובשליטה בשביל להשיג דברים , זה לרוב לא בא ממקום של חוזק אלא מחוסר יכולת להשיג דברים באופן אחר, סוג של תיסכול. אני מציעה לך שוב להתייעץ. אצל זוגות רבים , החשש שבן הזוג "ילכלך" עליך (ואתה לא שם להגן על עצמך...) מביא אותם לטיפול. וגם אם לא יגיע, לכי בשביל לברר לעצמך האם הזוגיות ראויה להילחם בשבילה או שלא.

תודה, את צודקת

אני אלך גם בלעדיו. באמת נראה לי שזה בא ממקום של תסכול. אנשים שמכירים אותנו אמרו לי שמאד בולט להם שיש לו רגשי נחיתות כלפי.את חושבת שאני צריכה ללכת לטיפול אישי (כי כמו שאמרת אני מוותרת על עצמי) או ליועץ זוגי?

אני ממליצה על יעוץ זוגי

שתלכי ליעוץ הזה לבד. היועץ הזוגי מסתכל יותר מערכתי וגם, יש סיכוי כאשר בן זוגך ידע שאת הולכת לטיפול, ירצה גם. ההחלטה נבונה ושיהיה לך בהצלחה!

למעלה