בעייה חמורה אנא עזרו לי

דני29

New member
בעייה חמורה אנא עזרו לי

וואו ... עזרתי אומץ ואני כותב לכם ... אני אשתדל לקצר ... אני בן 29 נשוי כבר שבע שנים + ילד בן שנתיים וחצי. אשתי הייתה הראשונה שלי ולמעשה הכרתי אותה בגיל שש עשרה. לאורך כל מערכת היחסים היו המון ריבים, המון קריזות שלה ואני פשוט הסתבכתי באהבה ראשונה ולא יצאתי ממנה בזמן ... מערכת היחסים הלכה והידרדרה, המון כעסים הצטברו מצידי בגלל ההתנהגות שלה בכל מיני נושאים - מסתבר כנראה שאנחנו פשוט לא מתאימים. הסקס היה גרוע , היא לא הסכימה לתת מעצמה בשום תחום וגם בתחום הזה היא הייתה סגורה והיו המון בעיות שלא לדבר על התדירות. כמה שלא דיברתי איתה במהלך השנים וכמה שלא ניסיתי להסביר לה לא עזר. היא עם קריזות, הייתה מקללת אותי, מה שחשוב לי לא חשוב לה ולהיפך בקיצור נוצר ריחוק עם הזמן מה עוד שכמה שאני רגיש ודורש לתת אהבה ולקבל אהבה היא בדיוק ההיפך - שונאת לקבל ושונאת לתת לפני כשנתיים החלטתי להיפגש דרך האינטרנט ולאחר לבטים עצומים וייסורי מצפון קשים עשיתי את זה. במשך כשנתיים נפגשתי עם ארבע בחורות, המפגשים לימדו אותי שיש בחורות מסוג אחר, לימדו אותי שהבעייה בסקס הייתה איתה ולא איתי ושיפרו את הביטחון העצמי שלי ולמעשה החיו אותי ממש לא רק בקטע של הסקס אלא בקטע של האוזן הקשבת והמגע הרגשי. המפגשים היו בתדירות נמוכה גם בגלל חוסר בזמן וגם בגלל חוסר בכוח נפשי ורצון אבל כשהיו מפגשים הם היו מדהימים לשני הצדדים תמיד. בכל ארבעת המקרים אני סיימתי את הקשר מסיבות שונות. לפני כארבעה חודשים החלטתי להתגרש. דיברתי עם אשתי אולם היא לא התייחסה ברצינות וכלום לא קרה. כחודש אחר כך כלומר לפני שלושה חודשים הכרתי דרך האינטרנט מישהי צעירה והשיחה קלחה... זו פעם ראשונה שלא ממש היה אכפת לי אם אפגוש אותה או לא כי בהתחלה היא לא רצתה כי אני נשוי ואני מצידי לא רציתי לאבד אותה כי הייתה פשוט כימייה מדהימה. לאחר כשבועיים היא יזמה פגישה כי באמת ובתמים השיחות היו מדהימות ונוצרה אהבת אמת וקשר מיוחד בצאט. הפגישה הייתה ... איך לומר ... מושלמת לשני הצדדים. בקיצור , מאז אנחנו נפגשים כל יומיים, יש ביננו כימיה מושלמת, האופי שלנו מתאים, הרצון לתת ולקבל, הסקס מטריף, הרגש פשוט הכל הכל מושלם. חודש לאחר שהכרתי אותה דיברתי שוב עם אשתי על הגירושין והפעם היא הבינה שאני רציני גם כי הייתי אצל עורך דין וגם עשינו שיחה עם ההורים. מאז אני במצב פשוט קשה. מצד אחד אני מאוהב ואני לא מאוהב אהבת גיל 17 שכזו אלא מאוהב אהבה בוגרת עם נקודת מבט בוגרת ועם המון המון המון ניסיון אבל מצד שני אשתי מפצירה בי לא לעזוב (היא כמובן לא יודעת על זו שפגשתי) היא כל הזמן מבטיחה להשתנות , מבטיחה שיהיה טוב, מבטיחה להשתנות להשתנות להשתנות ואני בלבטים קשים. האם לעזוב את אהבת האמת שפגשתי , את זו שייתכן ואוכל לחיות איתה באושר לעולמים כפרק ב` ללא ויתורים ושינויי אופי שלי או שלה ולתת צאנס נוסף לאשתי למרות שכבר נתתי מספר פעמים ולמרות שאומרים שבן אדם לא משתנה בבסיסו ולהסתכן בכך שעקב כל המשקעים ומצבורי הטינה בעוד שנה שנתיים יקרה מקרה שיחזיר אותי בשנייה למצב של רצון להתגרש ובנתיים כאמור ויתרתי על אהבה וכימייה מושלמת או להתגרש, לא להאמין לבקשות והתחינות של אשתי, לקחת נשימה עמוקה ופשוט לעשות את הצעד שממילא תיכננתי לעשותו. יש המון פרטים שפסחתי עליהם כדי שלא תירדמו לי פה אבל אני מקווה שהתמונה הכללית ברורה עזרו לי בבקשה

מקווה לא לתת עיצה מוטעית

זאת הבעיה באהבות ראשונות שמתפתחות לנישואים- תחושה של החמצה וחוסר התנסות בקשרים אחרים, אהבות אחרות, סקס אחר ואפילו פרידות. הנישואים שלך נשמעים לי קטסטרופליים לגמרי, מסוג הקשרים שאפילו בשביל הילדים לא כדאי להישאר ביחד. אין ביניכם חום ואהבה, היא קרה ואלימה כלפיך ואתה בוגד בה אינספור פעמים. נקודת המבט שלך לא כל כך מהימנה (בתור בעל בוגד... ולא משנה מה הסיבה, זה לא היה הדבר הנכון לעשות), אבל אם מה שאתה מספר נכון, הרי שהדרך היחידה לנסות אולי להישאר ביחד היא רק ע``י ייעוץ בתור זוג וגם כל אחד בנפרד. למרות שאני לא בטוחה שיש במצבך מה להציל, במיוחד כשאתה מאוהב במישהי אחרת. העיקר שתשאר לתמוך בילד שלך לא חשוב מה יקרה.

פלטיאל

New member
אני מבקש למחות.

אני מבקש למחות נגד המשפט`` בוגד בה אינספור פעמים`` אז את הפעמים שהוא בגד כן אפשר לספור . אבל לא זה העניין. מה היא בגידה? כאשר מישהו מאמין בך וסומך עליך ואתה מחזיר לובמעשי רמיה, פועל כנגד האינטרס שלו מאחרי גבו - זאת רמיה. אבל כשאשתו מקללת אותו, כשהוא צריך להתחנן על ארבע למען צעט סקס וגם זאת אחת ליובל ושתים לשמיטה אז במי או במה הוא בוגד? איזה אמון יש שם שהוא בוגד בו?

lmerav

New member
באמת עצוב

א. אני חושבת שבשל העלילה בסיפורך אין שום אפשרות להירדם. (ואני חשבתי שחיי מסובכים) ב. בעלי גם הגבר הראשון שלי והאהבה הראשונה שלי ואני מקווה שנישאר עוד 80 שנה יחד. אל תפחידו אותי. תאמרו שיש יוצא מן הכלל. ג. לי כבר נשמע שאתה יודע בדיוק מה אתה רוצה מעצמך, ולדעתי כבר החלטת בדיוק במי אתה בוחר , ואני חושבת שהשאלה כאן היא רק על מנת שנחזק את ההחלטה שכבר קיבלת - ולא נראה לי שאשתך היא ההחלטה. ד. שיהיה לך המון בהצלחה ונשמח אם תמשיך לשוחח כאן איתנו. מירבי

יש יוצאים מן הכלל

אחותי החורגת ובעלה ביחד מגיל 16 ונשואים. אני חושבת שזה אולי קצת עצוב... להיות כל החיים עם אותו אחד. אבל זה יכול להיות טוב כשאוהבים, מה שלא היה המקרה שלו (``הסתבכתי באהבה ראשונה...``), נשמע כאילו הוא בכלל לא כל כך רצה להתחתן איתה... וחוץ מזה שהוא בגד בה עם כל כך הרבה נשים, שבתור אישתו אני הייתי זורקת אותו (בלי כוונה לפגוע, זה פשוט ככה). ומסקנה: לא להתחתן אם לא ממש מאוהבים, כי אם בהתחלה זה לא טוב, אחר כך זה יהיה עוד יותר גרוע. אבל אם את ובעלך מאוהבים מאושרים אז למה לא?

כשבוחרים בן זוג זה לטוב ולרע

ויש עליות וירידות,ויש ימים טובים ויש ימים פחות...והרעיון כשבוחרים מישהו-זה להביט בו בגובה העיניים,תמיד.ולדעת שאיתו זה הכל-הטוב והפחות טוב. לדעתי, עשית בחירה בגיל צעיר,וזה ידוע שאנשים משתנים אבל בדר``כ בזוגיות טובה השינוי הוא לטובה ולומדים להסתגל,לקבל,להבין מתוך שיתוף-שיש לכל אחד גם את העולם שלו - ויש את הביחד. עושה רושם שאתה החלטת שעם אשתך אין את העניין שהיה פעם,ואני גם לא כ``כ בטוחה שאתה רוצה לעשות את הצעד לשמר את הנישואים אלא לקבל חיזוק שתעשה את הדבר הנכון! וזה בסדר! אבל בכל זאת להישאר ביחד צריך השקעה,התמדה ואהבה. עם הבחורה החדשה הכל קסום כי זה חדש, כי זה נראה מבטיח...ומה יקרה אם יהיו ימים קשים? זו האחת בגובה העיניים? אין לי עיצה.רק שיהיה בהצלחה!!

דני29

New member
את טועה

הלוואי והייתי כבר מגיע להחלטה הבעייה ששיקולים שונים מטים את הכף לכאן ולכאן היות ואני לא פועל על בסיס אמוציות בלבד אני נמצא עדיין בבית והבעייה היא האם לתת צאנס לאשתי ולקוות שהיא אכן תשתנה ...

כדיי להשתנות

צריך רצון,זמן ואמונה.יש לך את שלושתם? לה יש את שלושתם? אם כן-אל תהסס וזה שווה את חיי המשפחה והזוגיות שלכם. זה נושא מורכב ששווה שיחה בין שניכם...אולי להפגש במקום ניטרלי...להתכונן לפגישה של דייט אמיתי..לראות אם יש עדיין פרפרים בבטן...לבדוק אם האהבה עדיין בוערת..וצריך תמיד להבעיר אותה,וזה לא פשוט...אתה יודע הרי!!! תקשיב לאשתך ותבדוק מה מפריע לה,למה היא כ``כ ממורמרת,ומי יודע? אולי יהיה לזה סוף טוב בינכם. המון בהצלחה והמון כוח.

dots

New member
dani 29

דני יקר אני אשה שכמעט יכולה להיות אמא שלך, ומרגישה תקועה איפה שהוא בגיל החיפושים...29 זה בסדר. אולי בגלל זה אני כותבת אליך. בקיצור שמע לי ואל תוותר על חייך, על חויות הנאות וחום עם בת זוג מתאימה. אי אפשר יותר לחדש לך בנושא בת זוגך, אשתך, אתה הוא המומחה הכי טוב למצב ויודע מה נכון לך. שים יד על הלב וחשוב מה הקרביים שלך אומרים לך לעשות. מהסיפור שאתה מספר נראה לי שהכי טוב יהי לכם להתחיל דף חדש -עם בני זוג חדשים. קצת אומץ קצת אופטימיות ובסוף תראה שלא רק לך יהיה טוב, גם אשתך תודה לך במשך הזמן על ההזדמנות לדף חדש... אבל זה לא משנה. חשוב עכשיו רק על עצמך, מה טוב לך ולך על זה. אל תמצא את עצמך יום אחד בגיל 50 יושב וחושב איך החמצת את החיים. הכל בידיך עדיין אתה צעיר וחייב לעצמך חיים מלאים. ( הילד עדיין צעיר והוא יסתגל להכל. חיים של ילד עם הורים מרירים ולא מאושרים מפתחים ילד שאינו ממצה את עצמו) במיוחד כשיש לך עכשיו הזדמנות כזו.. שאולי לא תחזור זאת דעתי. באמת בתור אדם מבוגר ומנוסה

פורומית

New member
אל תמהר, תשקול היטב את הענין

מי אני שאתן לך עצות בנושאים כאלה, אבל לדעתי אין דבר יותר חשוב מחיי משפחה, תחשוב לרגע על הילד, אל תשכח גם את טובתו, אני הייתי מציעה לנסות קודם לבדוק אם המצב ניתן לשינוי, אני בטוחה שאישתך לא אישה רעה, אף אחד מטבעו לא רע, יש לזה כנראה סיבות שהביאו חמצב הזה, הכי טוב לשבת, לדבר, ללבן את העינינים, חשוב מאוד גם להיות כנים אחד עם השני, לראות מה ניתן ואם ניתן לשנות, אם המצב ניתן לשיפור, הרי שברור שהכי טוב יהיה להמשיך, רק אם חלילה המצב באמת לא ניתן לשינוי וגם ככה המצב הזה לא יתרום לילד, אז הצעד להתחיל לחשוב על ``פירוק החבילה``, אבל היום אנשים נוטים לקחת בקלות מידי את הנושא של משפחה ונישואים, צריך לדעת שזה לא פשוט, זהו דבר שחייבים להשקיע בו ואני מאמינה שמה שאתה משקיע, אתה גם מקבל חזרה, תנסה לברר למה היא כ``כ קרירה אליך, אולי יש דברים שהיא מרגישה שאף פעם לא חשבת עליהם? דברים שמפריעים לה... אתם שניכם צריכים רצון לשיפור, ואולי עזרה מקצועית לא תזיק. גם תחשוב על זה שאף אחד לא הבטיח לך שעם אותה בחורה הכל ימשיך להיות נוצץ וזוהר כמו עכשיו, גם בימים הראשונים שלך עם אישתך בטח הייתה בטוח שזאת אהבת חייך ויהיה נהדר במשך כל הזמן, נכון? אחרת לא הייתה מתחתן איתה. ואם בעוד כמה שנים תגלה שגם עם הבחורה השניה נכשלת, איך תרגיש אז? האכזבה ותחושת הכישלון רק תהיה צורבת וחזקה יותר. בקיצור, לדעתי לא ממהרים לפרק נישואים, תשקיע, תבדוק ותראה, לא שייך? רק אז תעבור תחנה בחיים, שיהיה לך הרבה הרבה הצלחה, אתה נתון במצב לא פשוט ועליך להכריע בהחלטה לא קלה, אני מאחלת לך שבסוף תחליט את ההחלטה הנכונה והטובה בשבילך ורק אושר יהיה מנחת חלקך. נ.ב. את דעתי נתתי רק לפי התמונה המאוד כללית שאשתדלת לתת, יתכן והדברים קצת יותר עמוקים ודורשים עיון לפני שעונים, אבל ניסתי גם אני להיות כללית

דני29

New member
תודה תודה תודה לכולם

אני באמת מעריך את התשובות הארוכות ומלאות המחשבה שלכם כיף לקרוא את הכל למרות שכל אחד חושב אחרת ... אני מניח שאני באמת אצטרך עוד לבחוש את זה בעצמי ועם עצמי כדי להגיע להחלטה תודה לכולם !

פורומית

New member
נכון

זה בדיוק מה שכתבתי פה כתגובה לדעה של מישהי, כל אחד פה עונה לך את התשובה שלו לפי ההסתכלות שלו ולפי הערכים של חייו, כל אחד משלב פה בתשובות שלו את האישיות שלו והנסיבות שלו, זה רק יכול לתת לך נקודות למחשבה שאולי לא חשבת קודם, וזה הרבה מאוד, אבל בסופו של דבר אתה זה שצריך להחליט מה לעשות לפי מה שנכון וטוב לך, ושוב, בהצלחה!

מתולתלת

New member
היי

היי אני נשואה לאותו סוג רק ששלי הוא גבר ואין צאנס שהיא תשתנה כמו בעלי הרי ניסינו מליון פעם הוא משתנה לחודש והכל נשכח נעלם מזכרונו ואני נשארת הממורמרת הרעה ועוד כל מני דברים אז קודם כל תעשה חיים כמה שאפשר הילד יגדל הוא יהיה בסדר אולי הוא יבין אותך אבל היום אנחנו חיים חיים כל כך פתוחים כל העולם בוגד וכל העולם עושה שטיות אנחנו לא יודעים מה יהיה מחר אז תעשה חיים

פורומית

New member
אמממ...

מאיפה הביטחון הזה שהילד שלו יגדל בצורה המושלמת ואולי אפילו יסלח ויבן אותו? ואם לא? אל תבטיחי בלי להכיר את הילד ואת העתיד... ונראה לי שאת מדברת מתוך יאוש אישי וחבל! חוצמזה, שאז מה עם כל העולם היום בוגד ועושה שטויות, זה מה שנותן לך את הגיבוי לתת לזה אישור? בגלל שכל העולם עושה את זה אז זה טוב ונכון? לאן הגענו? אולי הגיע הזמן לשבור את מקובלות הבגידה הנוראית הזה? ובטח שלא לתת לה גיבוי כי כולם עושים את זה. ושוב, מאיפה הביטחון שדוקא אחרי הגירושין יהיה לו טוב והוא יעשה חיים? לדעתי גם אם הוא יהנה בפרק ב` של חייו, הוא תמיד ישאר עם הנקיפות מצפון על הצעד שהוא עשה, שיתעוררו ויעלו לו כל הזמן, ועם כל האושר, זה ילווה אותו כל חייו באיזשהו מקום בלב, במיוחד אם כמו שהוא מספר, טיפוס חם ואוהב שדואג לשני... ולך דני עצה קטנה, תקרא את כל ההודעות, את כל הדעות עם כל השוני והניגודים שבהם, אבל בסוף תקשיב ללב שלך, למוח שלך, למה שהפנים שלך אומר שלך ולילד וכל אחד אחר שחשוב יהיה טוב ונכון לעשות! שלא תצטער על זה אח``כ ב ה צ ל ח ה

camia

New member
בעיה חמורה

יש איזה נושא שהוא עקרוני במקרה כזה.והוא השאלה אם היית מתגרש גם אילולא הכרת את אותה בחורה.מפני שהחלטה לסיים חיי נשואין צריכה לבוא ללא קשר לכל צד שלישי.ובאשר לסיכוי שאשתך תשתנה,הוא אפסי.כרגע היא מרגישה שהיא מאבדת אותך ולכן היא מראה סימנים של רצון טוב,אבל אם מערכת היחסים שלכם היא כפי שתיארת אותה,אתה פשוט מבזבז את חייך.ברגע שהיא תרגיש בטוחה בעצמה ,היא תחזור לסורה.חיים רק פעם אחת,ואל תהפוך את חייך לכישלון מתמשך

פורומית

New member
זה

נכון שהסיכוי שהאישה תשתנה הוא אפסי, אבל מצד שני אולי כן? ומי הבטיח לו שאחרי הגירושים יהיה לו יותר טוב? אולי רק ההפך, ולפי השיטה שלך אז חיים רק פעם אחת וחבל לבזבז את החיים, אז למה להפוך אותם לגרוע יותר? לדעתי אחרי כישלון שני, הרבה יותר קשה, אדם שמלמד את עצמו ``לברוח`` ולא להתמודד עם הבעיות, אז זה מה שהוא יעשה כל משך חייו, הוא כל הזמן יחתוך, יסגור דברים ויברח מהם, למה בני הדור שלנו לא מוכנים קצת להתמודד? אולי דוקא יש עוד סיכוי להציל את הנישואים האלה? חוץ מזה שהחיים הם לא פיקניק, בחיים צריך לעבוד קשה על מנת להצליח, קל וחומר בנישואין, אני לא אומרת את זה לגבי דני באופן אישי כי הוא צריך להחליט אם שייך להתמודד בכלל, אבל אני רק מנסה להסביר, שאסור להרים ידים, צריך להתמודד! אין פיתרון אחר!

מתולתלת

New member
זה וזה לפורומית

קודם כל זה שהילד יגדל זה בטוח ואני כתבתי שאולי הוא יסלח לו זה לא בטוח להשתנות היא לא תשתנה ולא אמרתי שיתגרש רק שיזרום שיעשה חיים כי החיים שלנו קצרים ואנחנו לא צריכים לסבול מהם בגלל ``טעות`` או אהבה ראשונה אם לא טוב אז לא טוב!!!!!! הוא גם יכול להישאר אם אישתו לחיות חיי נשואים פתוחים ואולי זה יעזור לו אבל אני לא חושבת שהוא צריך לקבור את עצמו בגלל שהוא היה ``עיוור`` או ``מאוהב`` או אפילו התחתן תחת לחץ אם לא טוב לו שיברח וילד כן יגדל ובעוד 10 15 שנה הילד יתחתן ויעזוב את הבית עם מי דני ישאר ואיך הוא יראה בגיל קרוב ל40 עכשיו לעשות חיים ולא לדפוק חשבון!!!!!!!!!!!!

פורומית

New member
מתולתלת

אם אבא שלו לא התמודד עם הנישואים שלו, למה שהבן שלו כן? לא שאני מסכימה עם הדעה שאומרת שבדרך כלל ילדים להורים גרושים גם מתרגשים, זה לא נכון, כל מקרה והסיבות שלו, אבל יש בזה קצת קצת מין האמת, כי ילד שהורים שלו לא מתמודדים, למה שהוא ילמד להתמודד? מי ילמד אותו את זה? אנחנו גם ככה דור כזה חלש שלא עומד בכלום, אז רק נתתי לו עוד נקודה קטנה למחשבה במכלול החשבון נפש שעל בן אדם במקרה כזה לעשות, ברור שאסור לו לדפוק את החיים שלו והוא חייב לחשוב מה לעשות על מנת להמשיך לזרום בחיים, ושוב נתתי לו עוד נקודה למחשבה, שאף אחד לא הבטיח לו שאח``כ יהיה יותר טוב, ומי שלמד את עצמו לא להתמודד, לא מתמודד עם כלום! מנסיון אישי! ומנושא לנושא, חשבת פעם שלחיים יש מהות מעבר לך רק סתם הנאה???

למעלה