בעיית מידי וקיובייס

בעיית מידי וקיובייס

היי, אני צריך עזרה,כבר כמה חודשים שתקשורת המידי שבין הרולנד E09 שלי לקיובייס לא עובדת. אני עובד עם כרטיס קול מסוג Edirol UA4FX,המקלדת נכנסת לתוך הכרטיס בכניסת מידי רגילה.בנוסף יש לי סינטיסייזר של Novation שמחובר ב-USB למחשב. המידי דרך ה-Novation עובד כראוי בעוד שהרולנד לא מתפקד כלל מבחינת מידי. כמובן שאני לא צריך לציין שהרולנד שימש אותי לעבודות מידי לתקופה ארוכה ככה שבכל אופן הוא עבד כבר פעם,אך יום בהיר אחד הוא הפסיק לעבוד. אני מאמין שהבעיה נמצאת בהגדרות בקיובייס. כשאני נכנס ל-Device Setup לחלק של המידי,זה נראה כאילו הכרטיס קול שלי לא מוציא פקודות מידי אבל הקיובייס עצמו לא נראה כמו אחד שמקבל פקודות מידי מהרולנד. בקיצור אני עבוד, מחכה לתשובות ותודה מראש, גלעד ארליכמן.

UrBaN Man

New member
אהלן גלעד,

קשה לדעת בדיוק איפה הבעיה, אבל תנסה כמה דברים: - לבדוק שהכבל MIDI אכן מחובר מהOUT של הקלידים לIN של הכרטיס. - לעשות ריסט לקלידים עצמם (הכוונה לחזור להגדרות המקוריות שאיתם הגיעו הקלידים, זה הרבה פעמים פותר בעיות כאלו). - נסה לנתק את המקלדת של נוביישן, ולהפעיל את הקיובייס מחדש. אם כל אלו לא יעבדו, תכתוב שוב וננסה לבדוק אם ישנה בעיה בקיובייס עצמה (ובאיזו גרסא אתה משתמש?).

למעלה