בעית תפר

רות מלר

New member
זה בדיוק מה שכתבתי אבל אוסנת-התפרצה עם השרשור

ראי למטה- התך הזה מעבה את התפר, אם הסריג עבה ניחא, אבלאם הוא דק, זה ממש לא אסטטי מבחוץ ומגרד מבפנים. אז או שמי שמשתמש בזה אוהב שיגרד לו או שלא אכפת לו שיגרד לאחרים או שהוא לא תופר אלא רק מספר על סגולות התכים שיש במכונות

אוס112

New member
אין לתפור תפר סטרץ בבדים דקים!!!!!!!!!!!!!!!!

תפר סטרץ משולש המכונה גם תפר סטרץ, נתפר בבדים בינוניים ועבים. הוא נתפר אך ורק לכיוון מתיחת הבד. נכון, הוא איטי, אך שאין ברירה הוא חיוני. כל תופרת מנוסה וותיקה לבטח יודעת שהתמודדות עם בדים דקים היא שונה לחלוטין מבדים בעובי בינוני ואף בדים עבים. בדים דקים הינם קטגוריה אחרת, לתפירת בדים דקים יש תורה שלמה השונה בתכלית משאר הבדים, יש להבדיל בין הכלל לפרט. לא ידוע לי מנסיוני הרב והלא מועט הן כתופרת והן כמתמחה במכונות תפירה על " תפר מגרד", ואם אכן מגרד התפר, מציעה אני לגשת לרופא עור על מנת לבדוק אגזמה של העור.

שש שבע

New member
כפרה אוסנת, יומיים אצלי בסלון

ותתודעי לכל סוגי התפרים המגרדים. פשוט לא להאמין, בלי אקזמה ובלי כלום, לכן אני לא נוהגת כמעט לעשות אוברלוק בביטנה (שעשויה אצלי כותנה רכה ונעימה) , אצלי התפרים כלפי הגוף כדי שהמראה החיצוני יהיה יותר נקי, אבל אוברלוק כמעט לא עושים ודאי לא באיזורי בית השחי, אנחנו עוטפים בסרט אלכסון סטן, את איזור חיבור השרוולים, כי 2-3 התפרים שאנחנו עושים לחיזוק, מוציאים חלק מהכלות מדעתן, אז אנחנו פשוט כרוטינה פשוט עוטפים. והנה בשבוע שעבר החזירה לי כלה שמלה אחרי החתונה ואמרה שעקץ לה בנקודה מסוימת בבית השחיבצד אחד , והשכנה עטפה לה את זה בחתיכת בד,, , בדקתי הוצאתי את העטיפה של השכנה, - היה עטוף כבר מאצלנו, חיפשתי לא היה שם כלום שיגרד, רק במקרה כזה אני אומרת שיש משהו נקודתי בעור, אחרת הכל היה מגרד....

שש שבע

New member
שטויות במיץ את לא יודעת על מה את מדברת

לא חוכמה לקשקש סתם.

maybesure

New member
עוד ../images/Emo62.gif רעיון

לי יש מכונה שחורה ענתיקה. אין בה מצב זיגזג בכלל כך שלכאורה אי אפשר לתפור בה סריגים כלל. איך בכל זאת? אני עושה תפר כפול. ז"א חוזרת על כל תפר חיבור פעמיים. פעם אחת תפרים צפופים, ותפר נוסף צמוד אליו בתפרים מרווחים. גם מחזק וגם מאפשר משחק גמישות. קצת יותר עבודה אבל התפרים מאובטחים.

רות מלר

New member
אני עד היום עושה את זה גם-תלוי בחומר

שעליו אני תופרת, אני מעדיפה תפר כפל ישר על האפשרות להשתמש במה שמוגדר כתך לסריגים שנראה כמו משולש צמוד לישר- כיוון שהוא מעבה את מקום התפר. בעוד שישר או זיג זג ומשאירים מרקם שטוח.

פסיהש

New member
בעית תפירת בד סריג

חיבור של שני בדי סריג אני נוהגת לחבר במכונה ביתית ,בתך מכונה של נסתר.לפני שנים תפרתי את הבדי פוטר שהם החזיקו מעמד שנים. התך הזה מאפשר גמישות והוא מומלץ.

רות מלר

New member
אני לא ממש הבנתי

תך נסתר הוא תך של משולש שעוקבים אחריו תכים ישירים עם זה את חיברת את הסריגים ?

שש שבע

New member
ין נסתר אמיתי בביתית

יש מכונה תעשיתית מיוחדת לכך. בביתית עושים זיגזג וע"י קיפול הבדבצורה מסוימת מקבלית תך יענו ניסתר. כי הוא לא נסתר.

פסיהש

New member
תך נסתר

כן אני מתכוונת לאותו תך ,פשוט אני תופרת אותו בתור תפר אחד בקצה של הבד.והתך גם אלסתי .יש גם סיומת וגם תך ישר.שעונה על כל הדרישות שהבד לא יפרם.

עוד שטויות במיץ

בד אלסטי נמתח בזמן התפירה תחת הלחץ של רגלית התפירה ומשיחת הבד עי השניים המובילות ישנם מס פתרונות שימי לב כי אם תמתחי את הבד בעדינות התפר ייתישר לכן כדי להקטין את מימדי התופעה בהנחה שאין לך ברנינה או פאף שלהן פיתרון יצירתי הקטיני את אורך התפר במקצת והחלישי את לחץ הרגלית מעט גם כן חזקי מעט מאוד את מתח החוט והבעיה תקטן מאוד בהצלחה

שש שבע

New member
משיכה לא משיחה. מה קורה פה ?

מי יתיכס ברצינות לדברים שנחטבים בשגיעות חטיב?

הדור

New member
שנים תפרתי בדים אלסטיים בתפר בס,5

ומתחתי קצת את הבד. אחרי הגיהוץ התפר חזר למקומו ,ומעולם לא התפוצץ. תפרתי במכונה תעשיתית. לדעתי אפשר לנסות גם בבתייות

למעלה