בקע באזור הסטומה

tzuky1

New member
בקע באזור הסטומה

שלום ד"ר קריב, תוכל בבקשה לכתוב לי מהם הסימפטומים של בקע באזור הסטומה? יש לי לופ-אילאוסטומי, ברקע קרוהן. ביומיים האחרונים יש לי מעין מצב של כאב חד באזור הסטומה שמופיע למשך שניות בודדות ונעלם למשך זמן של דקות עד שעות ושוב יש כאב חד. עוד לא הורדתי את הבסיס והשקית על מנת לבדוק את המקום... ורציתי לדעת מהן האפשרויות לכאב שכזה?? האם זה יכול להיות בקע? האם זה יכול להיות שקיעה של הסטומה? מהם הסיכויים לשקיעה של הסטומה לאחר שנה וחצי מאז הניתוח? מתנצל על ריבוי השאלות. אשמח לתשובות. בברכת כל טוב וחג פורים שמח. צוקי

כאבים בסטומה

שלום רב בקע בסטומה היא תופעה שכיחה ביותר. 30-40% מנושאי סטומה יפתחו בקע לאורך זמן רובם לא יזדקקו לטיפול. סימפטומים שקשורים בבקע הם בליטה סביב הסטומה, כאבים סביב הסטומה, חסימת מעיים (כאבים תפיחות הבטן הקאות). כשיש סימפטומים משמעותיים צריך לשקול ניתוח לתיקון הבקע. אבל לא כל כאב בסטומה הוא כתוצאה מבקע יכולים להיות כאבים שקורים לפציעה של העור ליד הסטומה, כתוצאה מחסימה חלקית בשל אוכל מסויים שנאכל וכד. שקיעה של סטומה יכולה לגרום לבעייה בהתאמת התקן הסטומה, דליפה מסביב לשקית, כוויה של העור וכד. שקיעה בדרך כלל מופיעה זמן קצר מהניתוח. אם הכאבים ממשיכים מומלץ להבדק. ד"ר קריב.

למעלה