בקר טוב לכולם, יום חדש

בקר טוב לכולם, יום חדש

ראשית תודה לכל המברכים ולכל המאחלים לפתיחת פורום זה אנו בשלבי התארגנות עדיין לא פורסם בצורה מסודרת אני בשלבי פנייה אישית לכל מיני אמנים בתחום היודאיקה התברר שיש אמנים שעדיין לא הגיעו למחשב או שאין להם מחשב (את זה גם ילמדו) אני עוקב יום יום וכמה פעמים ביום ומקווה שפה יהיה בית חם לשוחרי אמנות היודאיקה יום טוב בני הרשקוביץ

תודה על הברכות

אשמח אם תוסיפי לנו בפורום מכישוריך לתחום האמנות יודאיקה זה יוסיף המון לפורום בברכה בני

גילי 10

New member
ברכות לפורום החדש

האם מטרת פורום זה היא רק לשמש גלריה להצגת יצירות של חברי הפורום, ודיון בחמרים וטכניקות עבודה ? או שתרחיב אותו גם לדיונים עיוניים באמנות יהודית בכלל ? מה בין יודאיקה לאמנות יהודית ? מהי אמנות יהודית ? האם יש אמנות כזו ? האם למשל חנוכיה או סמל יהודי אחר כלשהו, שיצר אמן שהוא גוי נחשבת לאמנות יהודית גם כן ? אני מקווה שפורום זה יפרוש יריעה רחבה, ולא ישמש רק גלריה להצגת מלאכות יודאיקה. ושוב ברכות ליום ההולדת של הפורום ממני

תודה תילי

מטרת הפורום ראשית הוא לא מסחרי ולא למטרות רווח. בחלק מחברי הפורום ישנם מומחים באמנות אבל יותר מזה הם מומחים ביהדות ממגזרים שונים שיכולים להעשיר אותנו בהרבה מן המקורות ולקשור לאמנות. ישנם אמנים שהדבר היחידי הוא שאינם מכירים שיטוט באינטרנט ובקרוב יכנסו גם לכאן. חלק מהשאלות שלך הם מעניינות ויהיו בהחלט שאלות לדיון בפורום אני מקווה שיהיו גם תשובות מכל המגזרים המטרה של היצירות הם לא רק טכניות אלא רעיוניות אבל אני לא שולל החלפת דעות בטכניכות שונות או תהליכי עבודה. היום במקרה נפגשתי עם מעצב "מדליית השואה" ומסרתי לו את כרטיס הביקור של הפורום ונשמע ממנו. בקשתי גםמאמן ויטרז' שעיצב חלונות לבתי כנסת בארץ ובחו"ל שישתתף יתנו ברעיותיו. נראה לאן הפורום התפתח ואני מקווה שיהיה מעניין אני מקוה שתעלי שאלות לדיון או כל דבר אחר ותהני מן הפורום בברכה בני הרשקוביץ

א77

New member
והרשי לי להוסיף

מיודענו המנהל היקר, הינו יוצר בתחביב. זה בנשמתו. גם מהודעותיי הספקת כנראה להבין. אני בעד דיונים וללמוד האחד מהשני. כמובן להציג ולהביע עמדות ודעות. ו... במומחיותי שרכשתי ממחקריי ונסיוני לבתי כנסיות עתיקים, הרי שיש מציירי בתי הכנסת הידועים, שציירו גם להבדיל אלפי רבואות של הבדלים גם כנסיות. היה מאייר וצייר יהודי שאייר כנסיות ובתי כנסת. היות והאמנות אצלי נובעת מעמקי נשמתי. ללא רגש לא אצליח אף לא לעשות קו ישר, לכן אני אישית לא נמשך לכאלה. אבל זו עובדה... היה בביתי מפגש לפני שנה. הנושא היה אחר אבל קשור בהרבה לאמנות יהודית. שם הבעתי פחות או יותר דעתי שהאמנות היהודית היא רגשית ונשמתית. וממילא אצלי זה מה שאמרתי לעיל. אבל זכותו של כל אחד לפתח כשרונותיו והבעותיו בדרך שלו. היי ברוכה. התייחסתי לשאלתך במסר.

א77

New member
והנה העשרת מאותה מגילה

לשאלתך. ואם אמצא גם מגילה גדולה במסמכיי אצרף לשם השוואה.

א77

New member
טוב, איני מוצא

בעצם מצאתי מאותה מגילה, של 28 שורות. אבל העמודים שאינם עשרת, אינם מצולמים רק בחלק קטן. בכל מקרה הנה שני קבצים מאותה מגילה להשוואה

telavivit

New member
ברכות לפורום החדש

נקווה שאכן בפורום יתאפשר גם דיון על מהות האמנות היהודית, על מקורותיה ויחודה. ולא יהיה רק מקום לפרסומות. כן אפשר להוסיף גם על יחסה של היהדות בכל התקופות, ויחסם של חזל לאמנות בכלל. telavivit

תודה תל אביבית

פורום זה לא לפרסומות לא מסחרי ולא פוליטי פורום זה בתחילתו של דרך. פורום זה לאנשים שאמנות היודאיקה יקרה להם, סקרנים, אוהבים ליצור יודאיקה הרעיון מאחורי היצירה מקורות כל שאלה בנושא אמנות יודאיקה תתקבל בברכה גולשי הפורום ינסו לענות ננסה לקבל תשובות ממומחים שעדיין לא גולשים, ונרחיב את חברי הפורום תרגישי חופשי להעלות דיון בנושא זה בברכה בני הרשקוביץ

למעלה