בקשה ליישוב סכסוך

מצב
הנושא נעול.

jewelp

New member
בקשה ליישוב סכסוך

בקשה ליישוב סכסוך
רציתי לברר בקשר לתהליך להגשת "בקשה ליישוב סכסכוך" האם אני צריך עו"ד בשביל הפרוצדורה הזאת או שאני יכול לעשות את זה בעצמי ? איך עושים את זה ואיפה ? בבית משפט לדיני משפחה ? האם זה נכון שע"י הבקשה הזאת אני בעצם קובע את הסמכות של בית המשפט ולא הרבנות ?? מה קורה אם בתהליך הגישור יש פשרה וכו´ האם התיק אוטומטית נסגר ? תוך כמה זמן ? האם יש עוד דברים שעליי לדעת מראש ? בתודה לכם מראש.

תשובה

בקשה ליישוב סכסוך
רציתי לברר בקשר לתהליך להגשת "בקשה ליישוב סכסכוך" האם אני צריך עו"ד בשביל הפרוצדורה הזאת או שאני יכול לעשות את זה בעצמי ? איך עושים את זה ואיפה ? בבית משפט לדיני משפחה ? האם זה נכון שע"י הבקשה הזאת אני בעצם קובע את הסמכות של בית המשפט ולא הרבנות ?? מה קורה אם בתהליך הגישור יש פשרה וכו´ האם התיק אוטומטית נסגר ? תוך כמה זמן ? האם יש עוד דברים שעליי לדעת מראש ? בתודה לכם מראש.
תשובה
בקשה ליישוב סכסוך ניתן להגיש בבית המשפט לענייני משפחה. ניתן להגישה לבד, יש למלא טפסים מתאימים, יתכן שניתן למצוא אום בבית המשפט. לגבי הסמכות - הענין אינו חד משמעי. ישנה דעה הסוברת שהגשת הבקשה אינה יכולה לפגוע בסמכותו של בית הדין הרבני. אם המטרה היא לקבוע סמכות - כדאי לפנות ליעוץ משפטי פרטני.

מצב
הנושא נעול.
למעלה