בקשה

בקשה

אני רואה שמפרסמים כאן הרבה תמונות של כפרים ויישובים ערביים בישראל שקיימים ולא קיימים אשמח אם מישהו יעלה לכאן תמונות של יישובים שהיו באזור נתניה, וספציפסית אם יש תמונות של אום חאלד.

אחד הדבירם שרציתי

המון המון זמן חלמתי להכיר כמו שצריך מוסלמים מישראל ופלשטנאים מהרשות (חברה צעירים 12 עד 19), כדיי באמת איך לומר להכיר אותם מקרוב, מי שיכול לתת לי כמה כאלו שירצו להכיר ישראלי יהודי שלחו לי אייסקיו או מסנגר שלכם ונכיר.

עוד בקשה,

תהיו שוינם מפורום עריבם בכך שנאי מבקש, כןא זאת מדינת ישראל ופורום ישראלי עברי. תכתבו כאן בעברית!

חזרה למוטב

ביקשת הרבה דברים. בנוגע לעברית - אם הפלסטינים שבפורום יראו שאנחנו משתתפים, יש מצב שיסכימו ולכבד אותנו ולכתוב בעברית, אתה לא יכול לדרוש דבר כזה. דבר שני.. אם אתה רוצה להכיר ערבים ופלסטינים מה הבעיה? להרבה ערבים יש חברים יהודים, זה ניהיה נורמה כבר. אם אתה ממש רוצה ומתעקש , שלח לי מסר ואני אכיר לך אפילו כמה פלסטינים מהרשות. שאני בעצמי מכירה.. וחולה עליהם
דבר שלישי, לא היית פעם ממפלגת שינוי? מה קרה למחשבה שלך פתאום?

אני יכול לדרוש כזה דבר,

כמו שאני דורש מהעולים מרוסיה בבית ספר שלי גם לדבר עברית בבית ספר, ושבבית ידברו איך שבה להם. בטח שהייתי פעם בנוער שינוי, למה הכוונה מה קרה למחשבה שלי?!

עגייב

New member
לא קראתי את השרשור מההתחלה

אבל ערבית במדינת ישראל היא שפה רשמית, ויש לה מעמד שווה בדיוק כמו העברית ( מבחינה חוקית) ורוסית היא לא...וזה שאתה לא מבין עריבת זה לא אשמת הערבים כמו שאם ערבי לא מבין עברית זאת לא אשמת היהודים...

f r e e b i r d

New member
ערבית היא שפה רשמית בישראל

רוסית זה לא... ואני אדבר באיזה שפה שארצה.... יש לך בעיה עם זה
למד ערבית
בינתיים תשמש במתורגמן האלקטורני של גוגל ...سجل... انا عربي ورقم بطاقتي خمسون ألف واطفالي ثمانية وتاسعهم سيأتي بعد صيف فهل تغضب سجل... انا عربي ... واعمل مع رفاق الكدح في محجر واطفالي ثمانية اسلّ لهم رغيف الخبز والأثواب والدفتر من الصخر ولا اتوسل الصدقات من بابك ولا اصغر امام بلاط اعتابك فهل تغضب ... سجل ... انا عربي انا اسم بلا لقب صبور في بلاد كل ما فيها يعيش بقورة الغضب جذوري قبل ميلاد الزمان رست وقبل تفتح الحقب وقبل السرو الزيتون وقبل ترعرع العشب ابي من اسرة المحراث لا من سادة نجب وجدي كان فلاحا بلا حسب... ولا نسب يعلمني شموخ الشمس قبل قراءة الكتب ويبتي كوخ باطور من الأعواد والقصب فلا ترضيك منزلتي؟ !انا اسم بلا لقب ... سجل... انا عربي ولون الشعر فحمي ولون العين بني وميزاتي: على رأسي عقال فوق كوفية وكفي صلبة كالصخر... تخمش من يلامسها وعنواني: انا من خربة عزلاء... منسية شوارعها بلا اسماء وكل رجالها... في الحقل والمحجر فهل تغضب؟

לא יעזור שום דבר

עד שלא תהיה הפרדה טוטאלית בין העמים בין הפלסטינים לבין הישראלים לא יהיה טוב ולכן חייבים להחזיר את המשולש הסרטני.

אתה חי בהזיה..

שני עמים לא יכולים להתקיים על פיסת ארץ כ"כ קטנה ללא תלות בינהם..כלכלית חברתית ופוליטית.

את יודעת מה

אם גישה כזאת כמו שלך... עדיף כבר שאם זה היחס, אז נוריד את השפה הערבית מהשפות הרישמיות בישראל.

סלוניק

New member
אני סקרן למה לדעתך היא הייתה שם מלכתחילה.

האם זה לא נראה לגיטימי בעיניך שמדינה בעלת ציבור גדול מאוד דובר ערבית תסגל לעצמה את השפה הערבית כשפה רשמית?

עגייב

New member
חחח החזרה למוטב סליחה

אני אישית לא קראתי את השרשור מהתחלה ואני יכול להבטיח לך שגם לא פריבירד...אני ראיתי אזכור של השפה הערבית והרוסית וישר קפצתי כדי לחזק את מעמדה של השפה הערבית , חחח לא ראיתי באיזה הקשר היא עלתה, אבל הנחתי הייתה שההקשר הוא שלילי, לאור ההתקפה שאנחנו זוכים בה מהימין הציוני היום חחח...מקווה שתקבלי את התנצלותי...ומה שפיריבירד כתבה בערבית זה שיר לאומי ערבי קוראים לו "תרשום אני ערבי"

עגייב

New member
בעצם אני מושך את התנצלותי..

להפריד? להוריד את השפה הערבית כרשמית? עוד חשבתי לכבד אותך ולא לדבר ערבית..בס תערפי שו?! סג'ל אנא ערבי
וולי מיש עאג'בו יר2יס חוואג'בו...ובחר ע'זה מלאן מלח וביופ ללשורוב

חחח עגייב..

בקיצור חזרה למוטב - תנסה להיות הגיוני, וקודם כל בן אדם- ואחר כך יתייחסו אליך כשווה מה זה "נוריד את השפה מהשפות הרשמיות" ? אתה חבר כנסת ולא ידענו על זה, שאתה יכול ככה להחליט על דעת עצמך? למה שלא תלמד ערבית? אני עשיתי אתזה קצת.. ומסוגלת לגמגם לפחות בערבית
לילה טוב לכולכם

ונוס2007

New member
אין לי ארץ אחרת

וואו הספקתי לקרוא כמה תגובות ואני חייבת להגיד שאולי לימיניים הקיצוניים קשה להודות אבל כן קיימת אפלייה. אתם מבקשים מערבים ישראלים לתרום ולהתגייס לצבא אך תתעוררו מאות נערים ונערות יהודים ישראלים מסרבים היום בתוקף לשרת,ומה לגביי הדתיים -אותם שכחתם?.. אני מסכימה שיש חובות שעל כול אזרח לעמוד בהם אבל מנגד כול אזרח ראשי לזכויות ופועל לא פעם ניתקלתי בסיפוריי אפלייה על רקע גזעני. נורא קל לקום ולצעוק תחזרו למדינות ערב אך ההיסטוריה עוד מתקופת עזרא ונחמיה לא מסתירה ומודה שהיו פה ערבים. אז במקום לחיות בכזו שינאה תנסו לחפש פתרונות להדברות. תנסו לחפש פתרונות לפרוץ את מעגל השינאה התהומית הזו כי אין לנו ארץ אחרת.

למעלה