ברוכים הבאים!

Variety

New member
ברוכים הבאים!

ברוכים הבאים לפורום חלומות צלולים. טוב, קודם כל, ``מה זה חלום צלול?`` למי ששואל. אז הנה ההסבר: חלום צלול, הוא חלום שבמהלך החלום (בזמן שאתם חולמים) אתם מודעים לכך שאתם חולמים. הידיעה הזו מאפשרת לכם לעשות כל מה שבא לכם בעולמכם. כל מה שתרצו יקרה. אתם יכולים לעוף, לעבור דרך קירות, לאכול כל מה שבא לכם (ע``י חשיבה על אותו סוג אוכל), ליצור נופים (הרים אגמים, כוכבים...), אנשים, ולצאת להרפתקות ליליות עם דרקונים, קוסמים, גמדים ענקים ועוד... הדמיון הוא הגבול. ``אז איך אני חולם/ת חלום צלול???`` למה בעצם אנחנו לא יודעים שאנחנו חולמים בחלומות שלנו? כי המוח, הצד הלוגי (יש 2 צדדים, לוגי ויצירתי), ``ישן``, ולכן אם חוצנים יחנתו לכם בגינה האחורית, פסנתר יפול משום מקום או כל דבר שאם הייתם ערים היה נראה מוזר ביותר, לא נראה מוזר. מה שצריכים לעשות זה להעיר את הצד הלוגי של המוח ולהבין שאתם בעצם במציאות שונה, בחלום! ישנן שיטות רבות לחלום חלומות צלולים וכל שיטה פועלת על אנשים בצורה שונה. יש אנשים ששיטה אחת יותר יעילה משיטה אחרת בזמן שהיא פחות יעילה לאחר. הנה דוגמא לכמה שיטות: בדיקת מציאות: אם במשך היום, תעשו בדיקת מציאות (כדי לבדוק אם אתם בחלום או במציאות), ותהפכו את זה להרגל, גם בחלום תעשו בדיקת מציאות ואז תגלו שאתם חולמים. דוגמא לבדיקת מציאות: אם יש לכם שעון דיגיטלי, תבדקו מה השעה. תסתכלו הצידה ושוב תבדקו מה השעה. אם המספרים נראים משוגעים, אתם כנראה חולמים (או שהשעון שלכם התקלקל). ואז תנסו לשנות משהו, נניח את הצבע של השמים (תסתכלו על הריצפה ותגידו, ברגע שאני אסתכל על השמים הם יהפכו לסגולים עם נקודות כתומות :) אם אתם מצליחים, אתם חולמים (או שהשמים השתגעו). שיטה אחרת, אך דומה: תסתכלו על ספר, על הכתוב, תסיטו את המבן ותסתכלו שוב. אם הטקסט השתנה, ונראה מוזר או שהאותיות זזות ממקום למקום. אתם כנראה חולמים. ישנן עוד הרבה שיטות כדי להבין שאתם חולמים כגון שיטה בה אתם נשארים מודעים מערנות לחלום. או במושג הידוע בעולם החלומות הצלולים: WILD = Wake initiated lucid dream. Lucid dream הוא כמובן חלום צלול. את השיטות האלה ושיטות אחרות אפשר ללמוד באתרים הבאים: http://lucid.up.co.il האתר של אלון ברמן, בעברית. http://i.am.somnio אתר באנגלית. כמובן ישנם אנשים שיודעים שהם חולמים בצורה טבעית. כל החלומות שלהם (או רובם) הם חלומות צלולים. אותם אנשים רק צריכים ללמוד איך לשלוט בחלום, אז אם אתם נמנים בקבוצה של אותם אנשים, קראו באתרים הנ``ל - מה אפשר לעשות בחלום צלול. כל שאלה, רעיון, חלום, הערה... שלחו בפורום. תודה רבה, Variety.

ELY

New member
ברכות לפורום החדש! ושאלה..

תמיד כשאני מגלה בחלום שאני חולמת חלום צלול, אני קמה וזה מעצבן, זה קורה לעוד אנשים? ותמיד כשאני חולמת חלום צלול אני לא יכולה לשלוט בחלום שלי! אם אני רוצה לעוף אני לא יכולה ואם אני רוצה לחלום שפתאום תהיה קשת וענן למשל אני לא יכולה לגרום שתהיה.. רק פעם אחת חלמתי חלום צלול מושלם ולצערי זה נמשך רק כמה דקות ספורות.. האם שליטה בחלום זה עניין של פרקטיקה?? ELY

shkool

New member
זה קורה לכולם...

שלום! זה קורה להרבה אנשים(אחרי כמה שניות של צלילות מתעוררים) וזה מאוד מעצבן,העצה שלי אלייך זה שכשאת מגלה שאת בחלום תשפשפי את הידיים אחד בשני כל פעם שאת חושבת שאת עומד להתעורר, זוהי הטכניקה הטובה ביותר לפי דעתי. למה את לא יכולה לעוף וליצור דברים? זה בגלל שההגיון שלך סותר דברים כאלה אפילו בחלום, לאט לאט את תראי שאת תוכלי לעשות דברים שסותרים את ההגיון כמו תעופה - זה עניין של תרגול... מנסיוני שמתי לב שכשרמת הצלילות היא נמוכה קל לעשות דברים כמו לרחף כי ההגיון לא פועל במאת האחוזים ברמת צלילות זו, אך ברמת צלילות גבוהה ההגיון פועל בצורה שמתקרבת להגיון שבמציאות ולכן קשה לעשות דברים לא הגיוניים.... מקווה שעזרתי, shkool

Variety

New member
התעוררות ושליטה...

גם אני כשהתחלתי עם החלומות הצלולים התעוררתי, לאחר אפילו איזה 2 שניות. כל הזמן זה קרה לי. גם התרגשתי מאוד כשנכנסתי לחלום צלול. המוח כנראה בהתחלה לא תופש את זה. מה שעשיתי זה אמרתי לעצמי במשך היום מדי פעם, ``אני אהיה רגוע בחלום צלול`` וגם לפני השינה אמרתי את זה (בלב כמובן). זה עוזר לך להכנס לחלום רגוע ושקט. דברי שני, כמו ש Shkool אמר, לשפשף ידיים. ע``י שיפשוף הידיים את מגרה את חוש המישוש בחלום ובכך מחזקת אותו ומייצבת אותו. עולם החלומות לא עולם כל-כך יציב אך אפשר ללמוד לשלוט על היציבות. יש אנשים שמתמשים בזה להתעורר מחלום צלול. אפשר לא רק לשפשף ידיים אלא גם להסתובב סביב עצמך, כמו סביבון, זה מגרה את חוש הראיה למרות שלי זה לא הצליח וגרם לטישטוש במקום לחדות. ברגע שיש חלום צלול, צריך להגיד ``אני רגוע, החלום יציב`` או לתת פשוקה קולית ``הגבר צלילות`` שגורמת להגברת הצלילות ברוב המקרים. בקשר לעניין של השליטה בחלום. המוח, בגלל שהצד הלוגי פועל, תעופה ושינוי של דברים באמת נראים לא הגיוניים וקשים בהתחלה. המלצה שלי, להתחיל בדברים קטנים. דוגמא: פעם הבאה שאת בחלום צלול, אל תנסי ישר לעוף. זה יכול להיות מסובך מדי בפעם הראשונה. במקום, תעשי ככה: אם את רוצה קשת בענן, תגידי ברגע שאני אסתובב, תהיה קשת בענן. עכשיו לא סתם תגידי את זה אלא תאמיני שזה יקרה. ואז תסתובבי. אם לא הצליח, תנסי שוב. אם הזמן אפשר ממש לראות את הקשת נוצרת לנגד עינייך. אני לפעמים משתמש בשיטה הזאת של להסתובב. בחלום, כשהייתי תקוע בבנין, אמרתי, ברגע שאני אסתובב, תהיה שם דלת שתוציא אותי. הסתובבתי ובאמת הייתה. חלומות צלולים, Variety

Panther

New member
תגובה

יש עוד שיטה למנוע התעוררות, וזה להסתחרר במקום כמו ילד קטן. החסרון של זה זה שבדרך-כלל הסביבה שאת נמצאת בה משתנה. את יכולה לקרוא על זה באתר של אלון בכתובת: http://members.nana.co.il/planet/lucidity/ ובקשר לשינוי דברים ותעופה - בהתחלה זה קשה, אבל מה שצריך לעשות זה להאמין ושתהיה לך ציפייה שתהיה קשת בענן, או להאמין שאת הולכת לעוף. את יכולה להגיד לעצמך שבסך הכל זהו החלום שלך, שהמוח שלך יוצר, ובו אין חוקים, כל דבר יכול לקרות. עוד דרך להביא חפצים או אנשים היא להגיד שכאשר תסתובבי אחורה תראי את החפץ\איש, או שכאשר תגיעי לפינת הרחוב הוא יהיה שם, ולצפות שזה באמת יקרה. בהצלחה, פנטר

luckdragon

New member
מדהים

קודם קודם בהצלחה על הפורום החדש, ושנית אני כל חיי חלמתי חלומות ויכלתי, כלומר לשלוט בהם. לא ידעתי שיש דבר כזה חלומות צלולים אף לא התעניינתי. אני מחייך במבוכה.. :) ואוו...

Variety

New member
אופציות...

שלום, ראשית כל: תודה רבה! זה מתנה, לדעתי, להוולד עם חלימה צלולה טבעית. היכולת של שליטה בחלום היא ממש מגניבה, אפשר לעשות מה שרותים. אתה יכול לעוף, לצלול לכל עומק, ליצור אנשים, בניינים מכלום. לצאת להרפתקאות לילה עם מבוכים, דרקונים, ועוד יצורי פנטסיה לא אנושיים. אני מאחל לך הרפתקאות מעניינות ומרגשות, אם יש לך שאלות, הערות... בבקשה, אשמח לענות. Variety

ELY

New member
תודה רבה לכולכם!!

אני מקווה שאני אצליח... B-)

luckdragon

New member
כן זה בדיוק על מה אני מדבר

כן יש עוד שאלות. איך מפרשים חלומות צלולים? הם הם מן סוג של תקשור? הרי בסהכ הכל המודעות שלנו בחלומות צלולים די גבוה. האם סוג הפרשנות בין חלום צלול לחלום רגיל הוא שונה? נ.ב יש לי יכולות תקשור.

Variety

New member
הסבר...

luckdragon: לגבי פירוש חלומות צלולים: בחלומות צלולים, המודעות (הצד הלוגי) ערני, לכן אתה יכול במודע לגשת לתת מודע ולפרש חלום או סימן. אני מזכיר, עושים את זה בעזרת מדריך חלומות. צור מדריך חלומותובקש ממנו שילווה אותך ויעזור לך לפרש את החלום הרצוי. אני אישית לא ניגשתי ישירות למדריך חלומות אבל, היו לי חלומות צלולים שבהם באה דמות והסבירה לי דברים בד``כ בצורה עקיפה. אני לא יודע אם חלומות צלולים הם סוג של תקשור, יש האומרים שהם יכולים להיות אם אתה רוצה ויש שלא. אם יש לך יכולות תקשור, תנסה ליישם אותם בחלום, נניח, תנסה לקרוא לאדם שכבר נפטר, לבקש ממנו להופיע בחלום. ישנם סיפורים של אנשים שככה, בחלומותיהם, פוגשים קרובים שכבר לא איתנו. יש גם את הנושא של חלומות שהופכים ל``חוויה חוץ גופנית``, חוויה שבה אתה מטייל עם המודעות שלך ברחבי הזמן-מרחב. באתר Through the mirror (הקישור בסוף הדף) מספק מידע על חוויה חוץ גופנית, ואיך לחוות אותה, זה נקרא Astral Projection, זה תחת אחד מהנושאים הראשיים. Variety

למעלה