ברית מילה לתינוק זאת כפיה דתית ופגיעה חמורה לכל החיים

tomer benner

New member
ברית מילה לתינוק זאת כפיה דתית ופגיעה חמורה לכל החיים

אני כועס מאד שכרתו את הערלה שלי (ברית מילה) ללא הסכמתי.
באיזו זכות אתה לוקח תינוקות חסרי ישע וכורת איבר גוף תקין וחשוב מגופם?

כבוד אדם והזכות לשלמות הגוף אומרות שצריך להמתין שהילד יגדל ואז יחליט לבדו אם הוא רוצה שיכרתו את הערלה שלו.

העלון המצורף מציג עוד עובדות אמיתיות ומזעזעות אודות ברית מילה. כל משפט שכתוב שם מגובה במקורות מידע מדוייקים. אם אתה חושב שאפילו משפט אחד בו לא נכון אז בבקשה תכתוב בדיוק איזה משפט ואני אוכיח שהוא כן נכון.

אנחנו בשנת 2014 והגיע הזמן להפסיק את המנהג המחריד והפוגע הזה של כריתת עורלות מתינוקות חסרי ישע.
75% מהגברים בעולם הם שלמים (לא נימולים) והם בריאים ומאושרים ואין להם כל בעיה.

תומר

יאיר5741

New member
על אופי הפורום, על כפייה דתית ועל נתונים מדעיים

ראשית לגבי אופי הפורום – הפורום לא נועד לוויכוחים בעד או נגד ברית. הפורום נועד לתת מקום לרגשות או לשאלות בהקשר של ברית מילה. אבקש להישאר בגבולות הגזרה.

התייחסות קצרה לנאמר:

כשאני מל תינוק זה בהזמנת הוריו. מקובל בעולם שהורים מחליטים על גופו של תינוק – חיסונים, ניתוחים וכו' – ועוד הרבה החלטות דרמטיות המשפיעות לאין ערוך יותר מברית מילה. הרבה מההחלטות הללו אינן רפואיות נטו אלא נובעות מהשקפות עולם כאלו ואחרות. החלטות שונות יקוממו אותנו מאוד, אבל לא מערערים בדרך כלל על זכות היסוד הזאת, אלא כשנעברים קווים אדומים מסוימים. הגדרת הקווים האדומים קשורה כמובן לתפיסת המציאות שלך – מה שמביא אותנו לנושא הבא.

לגבי הנתונים המדעיים – כל ממצא מדעי הוא פרי מחקר. בנושא כל כך פוליטי חובה לרדת לעומקה של המתודה המחקרית לפני שמצטטים שום דבר. לעתים קרובות המחקר מספק למי שהזמין אותו את התוצאה המקווה... אני לא משחק במגרש הזה ואיני מביא מחקרים הפוכים, שגם הם מוטים לעתים.

לגבי צורת העבודה של המוהל – ה"מוט" הוא קטן, לא קורע כלום ולא כאבי תופת. המציצה נעשית לפי בחירת ההורים – בפה או בשפופרת סטרילית. אני אישית משתמש בשפופרת. כך או כך – מספר הסיבוכים זניח ביחס למספר המילות.

חג שמח.

יאיר5741

New member
תפקיד המפריד

העטרה מפרישה נוזל שמנוני שנקרא סמגמה והוא מצטבר מתחת לערלה. לפני החיתוך המוהל מותח את הערלה. כדי שזו תימתח בצורה חלקה בלי להידבק בעטרה מפרידים בעדינות.

HouseAtreides

New member
תודה על התשובה. אם הבנתי נכון,

הסמגמה נוטה להדביק את העורלה לעטרה בכוח כזה שלא ניתן להפריד ולמשוך אותה לאחור בעזרת האצבעות בלבד, ודרוש גם מפריד שייכנס ביניהן.
&nbsp
שאלה נוספת: האם יצא לך למול אדם בבגרותו (או שיש לך קשר עם מוהל שהתנסה בכך), והאם גם במקרה כזה הצטרכת להשתמש במפריד?

רק שאצל תינוק העורלה מחוברת לפין ברקמת חיבור

ולא משוחררת כמו אצל בוגר...
משמע, המפריד צריך להפריד בכוח את העורלה מהפין.

שונצו

New member
אתה בטוח שהמוט לא קורע כלום ולא מכאיב?

אני מאוד מסכימה איתך לגבי השאר- אתה רק השליח.

אתה אנגלוסכסי?
כי הניסוח שלך "לפי שמצטטים שום דבר" הוא תרגום ישיר מאנגלית

גם אני נוטה לעשות את זה.

למעלה