בשבוע הבא יגיעו גשמי המלקוש

00ערן לוי

New member
בשבוע הבא יגיעו גשמי המלקוש

א ס ף ב

New member
כמה מילים על המלקוש

"מלקוש מוגדר כגשם אחרון-אין חשיבות לעוצמת הגשם ולכמותו ויורד בדרך כלל בחודשי האביב-אפריל/מאי" צוטט מהעבודה של בועז ותמיר על סוגי משקעים ומצבים סינופטיים בישראל. ככל הידוע לי אנחנו לא בחודש מאי ואף לא באפריל... אז אלא אם יש לך כשרון חיזוי נדיר לכמות המשקעים בחודשי האביב - אל תצא בהכרזות מטעות

00ערן לוי

New member
תגובה לגבי המלקוש

הגדרה מילולית היא גשם אחרון אבל באופן מעשי מדובה על פרק הגשמים המשמעותי האחרון, בדיוק כמו שלא כל טפטוף ראשון בספטמבר נחשב ליורה. העוצמה כן חשובה. יורה ומלקוש מתאפיינים בעוצמה חזקה, בממטרים ובאופן מקומי גם בכמות רבה. פרק הגשם שצפוי מאמצע שבוע הבא, אם אלוהים לא יתאכזר אלינו שוב, צפוי להיות הפרק המשמעותי האחרון ל"חורף" הנוכחי ולכן הוא פרק המלקוש. מה שיבוא אחריו, אם בכלל יבוא יהיו שאריות....

idansof

New member
הגדר מהו פרק גשם משמעותי לדעתך...

אני יודע שזה טרוייאלי, אבל בשביל אחד גשם משמעותי זה 5 מ"מ, לשני זה 50 מ"מ

א ס ף ב

New member
שאריות? על סמך מה?

תחושת בטן? תעשה לי טובה ערן, מלקוש מוגדר כגשם האחרון או המאוחר ביותר בסוף עונת הגשמים בישראל - שים לב! לא בהכרח בסוף החורף!!! לגבי העוצמה, ייתכן ובמקום מסויים אתה צודק כיוון שמדובר על גם ולא על טיפטוף מקומי. אבל אני שוב חוזר, מלקוש יכול לרדת גם במאי (אין לזה קשר ליום תחילת האביב - 21 למרץ) ואכן שנה שעברה הוא ירד במאי. נ.ב. המלקוש מוזכר לראשונה בתנ"ך בספר זכריה פרק י

למעלה