בשורות טובות - יש מצב שישראל תתנתק מארגון הטרור אונר"א.

הפרבולה1

Well-known member
היה צריך לעשות זאת מזמן ( אפילו אחרי מלחמת השחרור ) , ובלי קשר לכך שחלק מעובדיו השתתפו בטבח של ה 7 באוקטובר . מדובר בארגון שמטרתו היחידה זה הנצחת "זכות השיבה" , זה אפילו כתוב בתקנון שלו ( דרך הסעיף האבסורדי שה"פליטות" עוברת בירושה ) , אגב ההתעלמות שלנו מדרישתם של הערבים ל"זכות השיבה" היא חלק מהמחדל של ה 7 באוקטובר , כי זה לא דרישה לגיטימית כחלק מתנאי פתיחה של מו"ם מדיני זו הכרזת מילחמה על ישראל. איפשרנו לקיים הפגנות מול הגדר בעזה שכונו בשם "צעדות השיבה" .

lemner40

Well-known member
היה צריך לעשות זאת מזמן ( אפילו אחרי מלחמת השחרור ) , ובלי קשר לכך שחלק מעובדיו השתתפו בטבח של ה 7 באוקטובר . מדובר בארגון שמטרתו היחידה זה הנצחת "זכות השיבה" , זה אפילו כתוב בתקנון שלו ( דרך הסעיף האבסורדי שה"פליטות" עוברת בירושה ) , אגב ההתעלמות שלנו מדרישתם של הערבים ל"זכות השיבה" היא חלק מהמחדל של ה 7 באוקטובר , כי זה לא דרישה לגיטימית כחלק מתנאי פתיחה של מו"ם מדיני זו הכרזת מילחמה על ישראל. איפשרנו לקיים הפגנות מול הגדר בעזה שכונו בשם "צעדות השיבה" .

התירוץ היחיד שאתה גר בישראל
זה זכות לשיבה אחרי 2000 שנה.
אז הזכות של הפלסטינאית טריה ואפקטיבית פי 100 משלך

הפרבולה1

Well-known member
זה לא התרוץ היחידי למה "זכות השיבה" שלנו גוברת על "זכות השיבה" של הערבים המכונים "פלסטינים" - לערבים יש כבר הרבה מדינות פלסטיניות בעיקר ירדן , ולנו מולדת אחת בלבד.
בנוסף הערבים הם אלו שדחו את תוכנית החלוקה ויצאו למילחמת השמדה נגד ישראל ב 48 וב 46 וב 7 באוקטובר 2023 , אז התוקפן ( הערבים) לא זכאי לשום פיצוי גם לא כספי על זה שתקף אותנו.

evglev1

Well-known member
מנהל
אהבל חוק השבות מכיל רק את מדינת ישראל ולא את כל גבולות האימפריה של דוד ושלמה, אם הערבים היו דורשים זכות שיבה למדינה הפלסטינית שתקום, באמת אפשר היה לטעון להקבלה, אבל לדרוש זכות שיבה לשטח שהם לכאורה מכירים בו כמדינת ישראל זאת חוצפה שאין כדוגמתה זה כמו שאנחנו נדרוש שחוק השבות יחול על כל השטח מהאל עריש עד הפרת שאלה היו הגבולות של דוד ושלמה ושהעולים החדשים יוכלו לעלות חופשי, לסוריה, ירדן, לבנון, פלסטין אם תקום ואף חלקים מסיני, כי כל זה שטח שדוד ושלמה שלטו בו.

או שחוק השבות של היוונים (כן יש כזה) יאפשר ליוונים "לחזור" לכל שטחי המזרח התיכון וצפון אפריקה כי אלכסנדר מוקדון שלט שם.

1ספי11

Well-known member
אהבל חוק השבות מכיל רק את מדינת ישראל ולא את כל גבולות האימפריה של דוד ושלמה, אם הערבים היו דורשים זכות שיבה למדינה הפלסטינית שתקום, באמת אפשר היה לטעון להקבלה, אבל לדרוש זכות שיבה לשטח שהם לכאורה מכירים בו כמדינת ישראל זאת חוצפה שאין כדוגמתה זה כמו שאנחנו נדרוש שחוק השבות יחול על כל השטח מהאל עריש עד הפרת שאלה היו הגבולות של דוד ושלמה ושהעולים החדשים יוכלו לעלות חופשי, לסוריה, ירדן, לבנון, פלסטין אם תקום ואף חלקים מסיני, כי כל זה שטח שדוד ושלמה שלטו בו.

או שחוק השבות של היוונים (כן יש כזה) יאפשר ליוונים "לחזור" לכל שטחי המזרח התיכון וצפון אפריקה כי אלכסנדר מוקדון שלט שם.
אזכיר לך שלמדינת ישראל יש גבולות מוכרים.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה טוען שאין להם כאן זכויות. אין בדל בינך לבין החמאס.
אכן האמת היא או עם בן גביר או עם החמאס, שלשני הצדדים יש זכויות זאת פרקטיקה פרגמטית שאולי אפילו יעילה אבל מבחינה מוסרית רק לצד אחד יש זכויות ולצד השני אין. הפתרון הצודק והמוסרי יכול להיות רק שצעד אחד מקבל הכול וצד שני נשאר חסר כל.

1ספי11

Well-known member
אכן האמת היא או עם בן גביר או עם החמאס, שלשני הצדדים יש זכויות זאת פרקטיקה פרגמטית שאולי אפילו יעילה אבל מבחינה מוסרית רק לצד אחד יש זכויות ולצד השני אין. הפתרון הצודק והמוסרי יכול להיות רק שצעד אחד מקבל הכול וצד שני נשאר חסר כל.
אז למה אתה בא בטענות שהם רוצים לסלק את האזרחים הישראלים?
והשאלה שלי היא עד כמה אתה מוכן לאמץ מוסר נאצי.

evglev1

Well-known member
מנהל
אז למה אתה בא בטענות שהם רוצים לסלק את האזרחים הישראלים?
והשאלה שלי היא עד כמה אתה מוכן לאמץ מוסר נאצי.
אני בא בטענות לאלה שטוענים שגם סילוק האזרחים הישראלים זאת פשרה היסטורית ועמדה פרגמטית.

1ספי11

Well-known member
אני בא בטענות לאלה שטוענים שגם סילוק האזרחים הישראלים זאת פשרה היסטורית ועמדה פרגמטית.
עוד פעם. העברת האזרחים הישראלים לשטחים הכבושים היא פשע נגד האנושות.
כשתסכים לפלסטינים להקים מדינה לצד ישראל אפשר יהיה לדון בפרטים עד אז הם יכולים לדרוש הכל.

Harrington

Well-known member
מנהל
עוד פעם. העברת האזרחים הישראלים לשטחים הכבושים היא פשע נגד האנושות.
לא, היא דווקא לא. לא על-פי הדין הבינלאומי בכל אופן. מן הסתם אתה מתכוון לסעיף הרלוונטי באמנת ז'נבה, אלא שסעיף זה דן בשטח כבוש כאשר איו"ש לא מוגדר כך על-פי המשפט הבינלאומי. כך שכל הסעיף (ולמעשה כל האמנה) לא רלוונטי כלל לאזור (הספציפי הזה. זה שונה לגבי רמת הגולן למשל).
כשתסכים לפלסטינים להקים מדינה לצד ישראל אפשר יהיה לדון בפרטים עד אז הם יכולים לדרוש הכל.
בינתיים הפלסטינים הם אלה שמסרבים, רק נזכיר :). אני יודע שזה קצת דופק את הנרטיב, אבל בכל זאת. למעשה מאז 2010 לערך יו"ר הרשות הפלסטינית מסרב לשבת עם ההנהגה הישראלית למשא ומתן. אמנם ברור לכל בר דעת שגם אם היה יושב לא היה יוצא מזה כלום (אולי כן הסכם שלום, אך כמובן לא שלום אמת). אבל זה למתקדמים כמו שאומרים :). בינתיים הפלסטינים הם סרבני השלום, על אף שהם מצוינים בהשלכת מעשיהם זה (כמו רבים אחרים) על הצד השני (שזה במקרה אנחנו). רגע, כעת כשאני חושב על זה, יש מצב שמשם למדתם (אתה אישית והמחנה שלך בכללותו) את השיטה הזאת :)?

1ספי11

Well-known member
הקו הירוק היה קו שביתת נשק בדיוק כמו הגבולות בתום מלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים אחר כך.
שקר, כמובן. או סתם בורות.
לא היה הסכם אחרי מלחמת ששת הימים עם אף מדינה ערבית.
האום לא הכיר בזכויות של ישראל על השטחים שנכבשו.
בהסכמי שביתת הנשק ב49 נקבע שכל שינוי בקו שנקבע יעשה בהסכמה.

evglev1

Well-known member
מנהל
שקר, כמובן. או סתם בורות.
לא היה הסכם אחרי מלחמת ששת הימים עם אף מדינה ערבית.
האום לא הכיר בזכויות של ישראל על השטחים שנכבשו.
בהסכמי שביתת הנשק ב49 נקבע שכל שינוי בקו שנקבע יעשה בהסכמה.
גבולות 49 לא נקבעו כגבול בינלאומי וירדן היא הראשונה שלא הכירה בהן כגבולות.

1ספי11

Well-known member
גבולות 49 לא נקבעו כגבול בינלאומי וירדן היא הראשונה שלא הכירה בהן כגבולות.
עוד פעם ולאט.
ירדן חתומה על קווי שביתת הנשק ואפילו נעשו כמה שינויים בהסכמה בקווים האלה .
בהסכמים האלה נקבע שלא יהיו שינויים שלא בהסכמה.

Harrington

Well-known member
מנהל
הקו הירוק היה קו שביתת נשק בדיוק כמו הגבולות בתום מלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים אחר כך.
לא לגמרי "בדיוק". על הקו הירוק נקבע במפורש בהסכמי שביתת הנשק שהם לא (נדמה לי שנאמר שם "לעולם", אבל אל תתפוס אותי במילה) לא ייחשבו כקו גבול בין הצדדים לשביתת הנשק. לא לחינם ספי חברינו מתחמק מהשאלה, האמן לי ;-).

למעלה