בשורות טובות - יש מצב שישראל תתנתק מארגון הטרור אונר"א.

Harrington

Well-known member
מנהל
הקו הירוק היה קו שביתת נשק בדיוק כמו הגבולות בתום מלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים אחר כך.
לא לגמרי "בדיוק". על הקו הירוק נקבע במפורש בהסכמי שביתת הנשק שהם לא (נדמה לי שנאמר שם "לעולם", אבל אל תתפוס אותי במילה) לא ייחשבו כקו גבול בין הצדדים לשביתת הנשק. לא לחינם ספי חברינו מתחמק מהשאלה, האמן לי ;-).

Harrington

Well-known member
מנהל
הקו הירוק.

ועד שתלמד את העובדות, מיצינו.
כן, והתשובה לשאלה היכן זה נקבע שדילגת עליה בקלילות יפה ויצירתית כל כך, היכן היא ...? אה, עדיף לצעוק מהר מהר "מיצינו" במקום להתמודד ולקוות שזה ירים מסך עשן מספיק עבה להסתרת העובדה שלא טרחת להתייחס לשאלה זו :)? אשריך צדיק :). בהחלט יצירתי אני חייב להודות (כאילו, בתיאוריה לפחות. במציאות אתה עושה זאת כל כך הרבה פעמים שקשה להגדיר זאת כך ;-)).

Harrington

Well-known member
מנהל
התירוץ היחיד שאתה גר בישראל
זה זכות לשיבה אחרי 2000 שנה.
אז הזכות של הפלסטינאית טריה ואפקטיבית פי 100 משלך
קטע. כל פעם שאני כותב כאן בפורום שזכותם של יהודים לשבת באיו"ש לא נופל מזכותם של יהודים לשבת בתל אביב, אני נענה שממערב לקו הירוק קיימת זכות בינלאומית כזאת אך ממזרחה לו, לא. כעת אתה אומר שגם זה לא נכון? אבוי איך נפלנו??

תכל'ס אתה קצת מטעה כמובן. זכותה של ישראל להתקיים מבוססת לחלוטין על ההיסטוריה של המאה וקצת שנים האחרונות. אמנם נכון שעבור היהודים עצמם, הזכות הזאת מקורה כבר 2000 שנה אחורה. אבל זה לא משנה את הזכות על-פי המשפט הבינלאומי, זכות שהיא חדשה ומעודכנת הרבה יותר אך נכונה לא פחות :).

בכל מקרה לא ברורים דברים על "זכות טריה"? מה שייכת טריות הזכות? בדיוק ההיפך הוא הנכון. אם אתה מחזיק בנכס כלשהו, נאמר רכב למשל, במשך 35 שנה ואני בא וגונב לך אותו, על אף שהוא יהיה בידיי בשבועיים שלאחר מכן, עצם ה"טריות" של החזקתי בנכס לא מקנה לי שום זכויות כמובן. אמנם בסרטים האמריקאיים אוהבים לומר ש'החזקה זה 90% מהחוק', אבל תכל'ס אל תספר לאף מפיק הוליוודי, זאת שטות גמורה כמובן :).

דיברגנט חדש

Well-known member
היה צריך לעשות זאת מזמן ( אפילו אחרי מלחמת השחרור ) , ובלי קשר לכך שחלק מעובדיו השתתפו בטבח של ה 7 באוקטובר . מדובר בארגון שמטרתו היחידה זה הנצחת "זכות השיבה" , זה אפילו כתוב בתקנון שלו ( דרך הסעיף האבסורדי שה"פליטות" עוברת בירושה ) , אגב ההתעלמות שלנו מדרישתם של הערבים ל"זכות השיבה" היא חלק מהמחדל של ה 7 באוקטובר , כי זה לא דרישה לגיטימית כחלק מתנאי פתיחה של מו"ם מדיני זו הכרזת מילחמה על ישראל. איפשרנו לקיים הפגנות מול הגדר בעזה שכונו בשם "צעדות השיבה" .

הכנסת אישרה: תופסק פעילותה של אונר"א בישראל

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת אישרה את ההצעות של חברי הכנסת דן אילוז (הליכוד) ויוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) נגד סוכנות הפליטים של האו"ם (אונר"א), שחלק מפעיליה חשודים בהשתתפות במעשי הטבח ב-7 באוקטובר. לפי ההצעה, יבוטל הסכם מ-1967 שאפשר לאונר"א לפעול בישראל - ופעילותה בארץ תיפסק. כל מגע בין גורמים רשמיים בישראל לאנשי אונר"א יהיה אסור, ולא יינתנו להם אשרות דיפלומטיות והטבות כלכליות. בנוסף, כל הליך פלילי שחל על עובד אונר"א בגין פשעים ב-7 באוקטובר יעמוד בעינו.

Harrington

Well-known member
מנהל
היה צריך לעשות זאת מזמן ( אפילו אחרי מלחמת השחרור ) , ובלי קשר לכך שחלק מעובדיו השתתפו בטבח של ה 7 באוקטובר . מדובר בארגון שמטרתו היחידה זה הנצחת "זכות השיבה" , זה אפילו כתוב בתקנון שלו ( דרך הסעיף האבסורדי שה"פליטות" עוברת בירושה ) , אגב ההתעלמות שלנו מדרישתם של הערבים ל"זכות השיבה" היא חלק מהמחדל של ה 7 באוקטובר , כי זה לא דרישה לגיטימית כחלק מתנאי פתיחה של מו"ם מדיני זו הכרזת מילחמה על ישראל. איפשרנו לקיים הפגנות מול הגדר בעזה שכונו בשם "צעדות השיבה" .

בלי שיתוף פעולה ישראלי אין לארגון הזה זכות (היתכנות) קיום. ככל שהידיעה נכונה וישראל אכן תתמיד בדבר, זה יכול להשליך על כל סוגיית הפליטים הערביים/פלסטיניים לטווח הארוך.

evglev1

Well-known member
מנהל
בלי שיתוף פעולה ישראלי אין לארגון הזה זכות (היתכנות) קיום. ככל שהידיעה נכונה וישראל אכן תתמיד בדבר, זה יכול להשליך על כל סוגיית הפליטים הערביים/פלסטיניים לטווח הארוך.
לארגון הזה ממילא אין זכות קיום כי הוא מלכתחילה מבקש לבטל את הניצחון של ישראל במלחמת העצמאות זה שהוא נותן לזה שם יפה של דאגה לפליטים לא משנה את מה שיש מתחת למסכה. אבל הארגון פועל בעיקר במדינות ערב שבמקום להכיר ב"פלסטינים" שהיגרו לשם בתור עולים חדשים שחזרו למולדתם סגרו אותם במחנות פליטים בתקווה להחזיר אותם לישראל ולהשמיד את הציונות בדרך דמוקרטית, אז נראה שלא תהיה להם בעיה לפעול בלי ישראל כחלק ממשולש ברמודה (המצאה שלי) של אונר"א, אש"ף ומדינות ערב.

Harrington

Well-known member
מנהל
לארגון הזה ממילא אין זכות קיום
זו דעתך האישית ואני לגמרי שותף לה. אבל עובדתית ישראל משתפת פעולה עם הגוף הקלוקל הזה כבר עשרות שנים. כאמור, בלי שיתוף הפעולה הישראלי הרבה היה נראה אחרת (בין השאר במזרח ירושלים למשל, אך לא רק).

למעלה