בתי הקפה בתוניס - כתבה מצולמת.

Kanoun

New member
בתי הקפה בתוניס - כתבה מצולמת.

לבית הקפה, תפקיד חברתי חשוב במזרח התיכון. בשכונות בהן אין מתנ"ס, או מקום לפעילות חברתית משמעותית אחרת, שם מתכנסים רק הגברים שמעבירים שעות על גבי שעות בשתיית קפה (אין בתוניסיה קפה שחור, אלא סגנון איטלקי: אספרסו או הפוך), תה עם נענע או משקאות קלים. עישון נרגילה (שישה בתוניסאית) תוך כדי מקובל מאוד, בייחוד טבק (משהו כמו לעשן 50 סיגריות ביחד). בימי ארועי טלויזיה חשובים, כגון משחקי כדורגל או ספורט לאומי, שהארץ משתתפת בעולם, נאומי מנהיגים וכו' אז בתי הקפה יהיו עמוסים לחלוטין. כמו כן בבקרים, לא מעט מובטלים, מאכלסים את המקום ומשם ייצאו לעבודה יומית חד-פעמית, או לעבודה קבועה חדשה. משחקי שולחן מקובלים עד מאוד, כגון שש בש או משחקי קלפים. קונצפט בתי הקפה הוא די זהה, מכיוון שהם מחולקים לפי האוכלוסייה אותה הוא משרת: מעמד נמוך בשכונות העניות. ליד מקומות העבודה: קפה מהיר של בוקר. מעמד גבוה: רמת אוכל, מוצרים ומחירים מקבילים לאלו שבצרפת או באיטליה. תיירים: בתי קפה שנותנים לתייר המערבי מספר דקות לאתנחתא והנאה מהנוף המקומי. תמונות ראשונות AVENUE HABIB BOURGUIBA נתחיל מהשדרה הראשית של תוניסיה, שם יש משהו כמו 20 בתי קפה זהים באופיים ובמוצריהם. לכל בית קפה מתחם על המדרכה, בו מוגש המשקה עם קוראסון, עוגה יבשה או עוגות מחלון הראווה. בשדרות חביב בורגיבה מחיר קפה הפוך הינו בין דינר לשניים וחצי דינר. משקה הדגל של תוניסיה הוא תה עם צנוברים, עם בוטנים או עם שקדים, התוספת מצויינת בלילות חורף קרים (יש לילות בהן בתוניסיה הטמ"פ מגיעה בקלות למינוס 3 מעלות).

LAYLA S

New member
אילו הייתי גבר....

תמיד קינאתי באותם גברים שרואים בסרטים המצרים שהולכים לשבת בבית קפה עם כולם... זה נראה לי מה זה כיף. כשגדלתי קצת יותר גיליתי את הטברנות של יוון, שם אפשר לשבת מהלילה ועד אור הבוקר, עם חברים או בלעדיהם, להרהר במשמעות החיים או ליפול למרה שחורה תוך האזנה לצלילי זבקיקו ממסטל... חבל שבארץ אין לנו כאלו מקומות....

Kanoun

New member
בתי קפה ערבים בישראל.

גם בארץ יש בתי קפה ערבים שמאכלסים לקוחות לשהייה ארוכה: ביפו, עכו, חיפה וירושלים תמצאי בשפע, לא נראה לי שמתאים לאשה לבקר שם. הכוונה לקפה אוטנטי: עיצוב ערבי, ישיבה מותאמת, תפריט ערבי/בינלאומי. חשוב ביותר למעשני הנרגילה שירות זמין עם פחמים אמיתיים בחיפה- בשדירות בן גוריון (השדירה שיורדת לנמל מתחת למקדש הבאהי) יש לא מעט בתי קפה עם אופי ואוירה ללא פוזה. בעכו- בכניסה לנמל מהשוק הישן יש מיתחם חביב שנקרא "ליאלי סולטאן" מקום חביב בשעות היום והערב המוקדמות שנים לא ביקרתי שם ואינני בטוח לגביי עניין כניסת הנשים למקום. אם למישהו יש המלצות למקומות טובים בכל הארץ... זו הכתובת

LAYLA S

New member
זאת בדיוק הבעיה - ../images/Emo68.gif

בטברנות יווניות לא אמורה להיות לי בעיה כזאת....

Kanoun

New member
בית קפה מודרני (גם לנשים בתוניס).

בביקורי האחרון בתוניס בסוף יוני השנה, צילמתי בתי קפה שמתאימים לכולם: כל הגילאים וגם לנשים (בכל הגילאים). בית הקפה שבתמונה המצורפת הוא QUEEN CAFE ממוקם בשכונה היוקרתית NASSER DEUX (נאסר 2) על השדירה HEDI NOUIRA. התפריט יקר שבעתיים, מזה המוצע בשדרות חביב בורגיבה והעיצוב קצת קיטשי, אבל הקהל כאן כולל זוגות צעירים, סתם עשירים מקומים, ובחורות צעירות שמגיעות עם עוד חברות לפטפט ולטעום משהו. פרט לתה עם צנוברים לא תמצאו כאן דבר מהמטבח המקומי. יש אינטרנט אלחוטי, וטלויזיה עם קליפים מרוטנה בד"כ (אלא אם יש משחק חשוב בכדורגל).

למעלה