בת 5 עם "בעיות" בגן

sela29

New member
בת 5 עם "בעיות" בגן

היי
ביתי הבכורה בת 5 ולה אח קטן בן שנה. גננת שזו השנה הראשונה שלה. תמיד ביתי לא הייתה מהמשתתפים בחגים/מסיבות גן/חוגים. גם לא מוכנה ללכת לחוגים (לא מוכנה להתיישב עם הקבוצה ולא מוכנה להישאר בלעדיי- גם לא אם אהיה מאחורי הדלת). אבל השנה המצב הוחמר מאד ורק מתדרדר- נמסר לי שהיא נתקפת התקפות זעם ומרביצה ומפרקת משחקים בגן. לפעמים גם לא מוכנה לשבת במפגשים- יכולה להעיף כסא וללכת. פנינו לשירות פסיכולוגי. אמרו שהצוות צריך הכוונה והיא צריכה הרבה חום ואותנו הפנו לטיפול דיאדי. עברנו אותו (עכשיו הפסקנו ללכת בעצה אחת עם הפסיכולוגית). בבית הכל טוב, היא לא מרימה יד, וכשבא חבר היא לרוב מקסימה ממש ומשחקת מקסים. אבל בגן התקפות הזעם ממשיכות . אין שום הסבר לזה. אין לי שום דרך לעזור לה והיא לא משתפת אותי. רק מתעצבנת כשאני שואלת. מרגישה שהיא במצוקה כלשהי בגן שם ולא נראה שמוצאת את עצמה. אין לה חברה שהתחברה אליה במיוחד. יש כמה ילדים שכל פעם מזמינה מישהו אחר. מה עושים? אני לא בגן ואין לי שום דרך לעזור שם ולא יודעת מה לעשות. אגב היא אוהבת את הגננת והגננת אומרת שהיא מדברת איתה וזה עוזר, אבל זה לא עובר...

בעיות התנהגות בגן

sela29 שלום,
בעיות התנהגות כפי שתיארת בפנייתך נובעות מסיבות שונות. יש לברר פרטים נוספים לפני מתן ייעוץ. את/ה מוזמן/ת ליצור איתי קשר בנייד ואנסה לעזור לך.
050-7228553.

sela29

New member
ממממ...

אני חושבת שכן. או לפחות ממש הוחמרו לאחר לידתו (כאמור הוא כבר בן שנה וחצי).
אני מבינה שזה יכול להיות קשור בדרך כזו או אחרת (אם כי היא מקבלת באמת הרבה תשומת לב. זה לא בא על חשבונה, זה בא בעיקר על חשבונו;)). השאלה איך מפסיקים את ההתנהגות...
הגננת חדשה במקצועה... היא איתם מתחילת השנה.
&nbsp

אח קטן

הי, שינויים כמו שציינת עלולים לגרום לרגרסיה התנהגותית. אחד הפתרונות זה זמן איכות שלך ושל הילדה, אני קוראת לזה עין מול עין ולא לחי מול לחי וליצור לה בסיס ביטחון . היא צריכה לדעת שאתם נמצאים שם בשבילה כל הזמן. כדי לבנות תוכנית שתתאים לכם אני צריכה לדעת עוד כמה פרטים. ...מוזמנת לפנות באהבה.

למעלה