גורה מייללת

גורה מייללת

יש בחוץ גורת חתולים והיא מייללת מהבוקר. ניסיתי לבוא אליה עשרות פעמים עם טונה אך היא מפחדת ולא מתקרבת ונכנסת מאחורי מכוניות וגם החתולים האחרים באזור מתנפלים על האוכל. היללות שלה קורעות לי את הלב. בן זוגי אומר שהיא מחכה לאמא שלה ....אבל לדעתי היא לבד. אם היא לא תאכל משהו היא עלולה למות. כואב לי הלב :(
יש רעיונות איך לגשת אליה ומה לעשות עם שאר החתולים המציקים?

גורדיאן

New member
רשימת הדברים שאת צריכה:

סבלנות,
עקשנות,
מנשא שבתוכו תניחי קצת טונה,
נחישות לגרש את שאר החתולים,
לשים את המנשא ליד המכונית שהיא מסתתרת מאחוריה, ואז את צריכה זריזות כדי לסגור את דלת המנשא (רצוי לקשור לדלת חוט ולמשוך את הדלת כשהיא נכנסת למנשא).

אתה מניח שאני יכולה לקחת אותה....

אני בכלל לא בטוח יכולה . יש לי חתולה קנאית בבית ואף פעם לא הבאתי עוד חיית מחמד הביתה.
בכל מקרה הצלחתי להאכיל אותה :) נתתי לה תחליף חלב שהכנתי - מקווה הכמות לא היתה גדולה מידי . נתתי קודם אוכל לכל השאר במקום מרוחק .
אבל אחרי זה היא נכנסה שוב מאחורי האוטו . ישבתי שעה ליד האוטו וניסיתי לקרוא לה הכי בעדינות והיא פשוט לא התקרבה. אנסה שוב מחר. בכל מקרה היא מקסימה היא גורה אבל לא מאוד קטנה. כבר מלקקת לבד ואוזניים למעלה .
כנראה ננטשה :(

היא ממשיכה ליילל

החתולנ החמודה ממשיכה ליילל. אני נתתי לה אוכל גם הבוקר. אני מנסה להתקרב אליה וללטף והיא מרחיקה אותי (עם שינייה) ובורחת. אני בעצמי סובלת מחרדות ולא יודעת אם יהיה באפשרותי לאמץ אותה. קשה לי לשמוע אתה ככה :(

Yukita

Active member
מנהל
אולי כדאי לחפש בית אומנה אם לך אין אפשרות

אם הגורה מייללת שעות רבות ושום אמא לא באה, יתכן מאוד שאין אמא...
&nbsp
בכל מקרה טוב שהבאת לה אוכל.

יוקיטה היקרה

הצלחתי להכניס אותה הביתה. יש לי מיליון שאלות
איך הכי טוב לטפל בה עכשיו?

האם הם יכולים להשתמש באותו ארגז חול? (אני מריחה צואה ואני חושבת היא עשתה צרכים בחדר המבולגן שלי) הכנתי לה בנתיים ארגז עם עלים מהאזור בו היתה בחוץ אבל יש גם את הארגז חול של החתולה הבוגרת.
איך להרגיל אותן לחיות ביחד בנתיים? (חתולה בוגרת בת 10 עם גורה בת חודש) החתולה שלי קנאית והיא רגילה להיות הכוכבת .
וכיצד הכי טוב לפרסם לאימוץ? פרסמתי מודעה בפייסבוק....

Yukita

Active member
מנהל
כל אחד ודרכו, אבל יש שתי גישות מרכזיות

בכל הנוגע להכנסת חתול חדש לבית שיש בו כבר חתול בוגר:
1. הכנסת החדש קודם כל לחדר נפרד, עם ארגז חול וכל מה שצריך, והרגלה איטית של בן הבית לנוכחות החדשה באמצעות החלפת ריחות (שימוש במטלית נקייה, שאיתה מנגבים את החדש ואז מביאים לבן הבית להריח).
2. לא להפריד, אלא לאפשר לכולם גישה לכל מקום ולתת להם להסתדר באופן טבעי. זה אומר שבהתחלה כן יהיה קצת רעש ופרצופים מכוערים אבל כל זמן שלא מדובר בתקיפה עם דם, רואים בזה תהליך טבעי של יצירת אופי הקשרים בבית, יצירת היררכיה איזושהי וקביעת סדרים בסגנון "כאן אני יושב".
&nbsp
בדרך כלל אצלנו בהתחלה התחלתי עם חדר נפרד, בין השאר כדי לוודא שאין פטריות עור וכו'. בדרך כלל אחרי שכולם נרגעים קצת, הוטרינר בדק וכל בעיה רפואית טופלה, פתחתי את הדלת ואפשרתי לצאת לחקור. גורים צעירים מאוד הוחזרו בהתחלה לחדר שלהם כשלא יכלתי להשגיח על המתרחש, או לשינת הלילה. בהדרגה ולפי המצב שחררתי, אבל לא מיהרתי בשום מצב לייצר נסיבות של ארגז חול יחיד לחדש יחד עם בן הבית.
&nbsp
אכן גם יועצי חתולים בשתי הגישות לא ממליצים להתחיל מיד עם ארגז חול משותף. בהחלט כדאי, לפחות לתקופה הראשונה, לסדר שני ארגזי חול בבית כדי להפחית את הסיכוי שמישהו מהם יתעצבן או ייבהל עד כדי כך שלא ישתמש בכלל בארגז. על הארגזים להיות רחוקים האחד מהשני, כי זה תורם לתחושת הבטחון במצב של מתח. רצוי גם שיהיו שני כלי אוכל, כדי שאם שניהם רוצים לאכול שיהחה לשניהם לאן לגשת מבלי לריב (גם אם לא בהכרח כל אחד ניגש תמיד לאותו כלי).
&nbsp
על פי רוב, לבוגרים לוקח זמן רב להתרגל לפלישה החדשה לבית. אולי לעולם לא יהיו חברים, ואולי יפתיעו אותך וכן יתחברו באיזה שלב, אבל המטרה היא בעיקר פשוט שלא יריבו בצורה פעילה: "שלום קר". מצב כזה מאפשר לכולם לחיות באותו בית בשקט גם בלי להיות חברים אוהבים.
&nbsp
ולסיום, כל הכבוד על ההירתמות! ברור שזה לא פשוט ומצריך מאמצים ניכרים. מאחר שאני לא טיפוס של פייסבוק, אחרים בפורום אולי יוכלו לתת טיפים לפרסום.

עכשיו יש בעיה נוספת!

החתולה הבוגרת שלי תוקפת אותה. רוטנת וממש לחוצה מנוכחותה של הגורה. המצב ממש לא נעים. מה לעשות? האם יש סיכוי בכלל שהן יסתדרו?

למעלה