גט בכח

מצב
הנושא נעול.

niritta

New member
גט בכח

גט בכח
בעלי מסרב לתת לי גט. אני כרגע בהריון (ממנו כמובן), חברה העלתה את האפשרות להגיד בבית דין שההריון לא ממנו, וככה לסיים את הסיפור וגם מהר כי בית הדין ירצה לסיים הכל לפני הלידה במטרה למנוע לידת ממזר. האם לפי דעתך זה פתרון הגיוני? תודה נירית

גט

גט בכח
בעלי מסרב לתת לי גט. אני כרגע בהריון (ממנו כמובן), חברה העלתה את האפשרות להגיד בבית דין שההריון לא ממנו, וככה לסיים את הסיפור וגם מהר כי בית הדין ירצה לסיים הכל לפני הלידה במטרה למנוע לידת ממזר. האם לפי דעתך זה פתרון הגיוני? תודה נירית
גט
טענה שהילד לא שלו צריך להוכיח. כיוון שאת מודה שההריון מהבעל אין מקום לטענה כזאת.

יוגינס

New member
../images/Emo91.gif חישבי על גישור

גט
טענה שהילד לא שלו צריך להוכיח. כיוון שאת מודה שההריון מהבעל אין מקום לטענה כזאת.
חישבי על גישור

טענה כזו כלל אינה אפשרית

גט בכח
טענה כזו כלל אינה אפשרית
במשפט העברי חל הכלל של רוב בעילות אחר הבעל, ועל כן אישה נשואה לא יכולה לטעון שההריון אינו מבעלה, אלא אם בוודאות הבעל לא יכול היה לגרום להריונה אם בשל פגם גופני ואם בשל העדרו מהארץ. מטרת הכלל (שחל דרך אגב - גם בבתי המשפט האזרחיים) למנוע ממזרות מהילד. מעבר לכך - אין משמעות למועד הילדה אלא למועד ההתעברות. לגבי סרבנות הגט - תלוי כמה זמן נמשכים ההליכים, יש מספיק סנקציות שניתן להטיל על בעל כזה, ובין היתר חיוב במזונות אישה. אין סיבה לנסות ולגרום לילדך כתם של "ממזרות" בשלב זה (מה גם שממילא הטקטיקה הזו לא תצליח).

מצב
הנושא נעול.
למעלה