גירושים וחלוקת דירה

מצב
הנושא נעול.

מזח

New member
גירושים וחלוקת דירה

גירושים וחלוקת דירה
אני נשואה זה כ - 5 שנים + 2 . בעלי הפסיק לעבוד וזה כ - 6 חודשים אינו נושא בנטל ההוצאות של הבית (משכנתא, מעון הוצאות שוטפות וכו´) כאשר כל הנטל הכלכלי נופל עלי. בעלי מסרב להתגרש וכן מסרב למכור את הדירה הרשומה על שם שנינו ולחלקה. ברור לי כי במצב דברים זה לא ניתן להמשיך השאלה היא מה הם הצעדים הראשונים שיש לעשות? האם אני צריכה להמשיך ולשלם את המשכנתא (הגבוהה) לבד וכן לשאת בכל הנטל הכלכלי או שמא להפסיק את תשלומי המשכנתא ולהסתכן בתביעה מצד הבנק? (המשכנתא רשומה גם על שמו). מה עושים אם הוא מסרב להפרד/ להתגרש/ לעזוב את הדירה? האם בכל מקרה ניתן לכפות עליו למכור את הדירה ולהתחלק? אם כן כיצד עושים זאת? מה עלי לעשות בנתיים - במהלך פתיחת ההליכים ועד להכרעה בהם?

תשובה

גירושים וחלוקת דירה
אני נשואה זה כ - 5 שנים + 2 . בעלי הפסיק לעבוד וזה כ - 6 חודשים אינו נושא בנטל ההוצאות של הבית (משכנתא, מעון הוצאות שוטפות וכו´) כאשר כל הנטל הכלכלי נופל עלי. בעלי מסרב להתגרש וכן מסרב למכור את הדירה הרשומה על שם שנינו ולחלקה. ברור לי כי במצב דברים זה לא ניתן להמשיך השאלה היא מה הם הצעדים הראשונים שיש לעשות? האם אני צריכה להמשיך ולשלם את המשכנתא (הגבוהה) לבד וכן לשאת בכל הנטל הכלכלי או שמא להפסיק את תשלומי המשכנתא ולהסתכן בתביעה מצד הבנק? (המשכנתא רשומה גם על שמו). מה עושים אם הוא מסרב להפרד/ להתגרש/ לעזוב את הדירה? האם בכל מקרה ניתן לכפות עליו למכור את הדירה ולהתחלק? אם כן כיצד עושים זאת? מה עלי לעשות בנתיים - במהלך פתיחת ההליכים ועד להכרעה בהם?
תשובה
זכותך להגיש תביעת מזונות עבור הילדים (משתמע שאת עובדת ולכן את אישית לא זכאית למזונות). כמו כן את זכאית להגיש תביעה למכירת הבית ("פירוק שיתוף). לא ניתן להתנגד בדרך כלל לתביעה כזאת אלא אם ביהמ"ש ישתכנע שהילדים ייזרקו לרחוב. לא ברור אם יש לך עילת גירושין. עליך לפרט הסיבה.

גירושין

גירושים וחלוקת דירה
גירושין
מדברייך עולה כי עליך לפנות בדחיפות לבית המשפט לענייני משפחה ולהגיש תביעת מזונות, משמורת קטינים, פירוק שיתוף בדירה וכן תביעה לסעדים נוספים אם קיים רכוש נוסף הרשום על שמו. במסגרת תביעת המזונות תוכלי להגיש בקשה למזונות זמניים בה תעתרי לחייב את בעלך לשאת במזונות הקטינים ובחלקו במשכנתא עד לדיון בתביעה עצמה. המלצתי לפנות לבית המשפט נובעת מהעובדה שבעלך למעשה מסרב לשתף עימך פעולה וכל הנטל הכלכלי נופל על כתפייך. מאחר שמזונות נפסקים באופן רטרואקטיבי רק מיום הגשת התביעה ככל שתזדרזי - תשפרי את מצבך. בעלך לא יוכל להתנגד למכירת הדירה, וסביר להניח שהליך זה יהיה מהיר יותר. במסגרת תביעת פירוק השיתוף רצוי שתעתרי גם לחיובו של בעלך בהוצאות מדור הילדים ומדורך כל עוד אתם נשואים, וזאת מתוך חלקו בדירה. אם יחוייב בעלך בתשלום שכ"ד גם עבורך יש סיכוי שיבין שכדאי לו להתגרש ממך ובכך להפטר מחיובו זה. בהצלחה רבה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה