גירושין באסלאם- עזרה...

תאיר18

New member
גירושין באסלאם- עזרה...

שלום לכולם, מזה זמן רב שאני מחפשת אחר מידע וחומרים שונים על הגירושים באסלאם. אני צריכה חומר על נושא זה... כמה שיותר ועדיף בעברית... אולי מישהו מכיר מישהו שעשה סמינריון או כל עבודה אחרת בנושא... אולי מישהו יודע היכן אוכל למצוא מידע כזה.... בברכה,

2l khansa2

New member
גרושין

שני הצדדים באסלאם יכולים ליזום גירושין, אך רק הגבר(הבעל) יכול לבצע את מעשה הגירושין, וזאת באמצעות האמירה:הרי את מגורשת השריעה(ההלכה המוסלמית) מצאה דרכים לנסות למנוע את הגירושין על ידי מתן אפשרות להתחרט אם הגבר אומר לאשתו "הרי את מגורשת" רק פעם אחת, בני הזוג יכולים לחזור בהם לאחר תקופה של 4 חודשים ו- 10 ימים, כדי לוודא שאינה בהיריון(אחרי הגרושין על האשה להישאר בחדר נפפרד 3 ירחים תחת השגחת הבעל בכדיי לודא שאינה בהריון). אם מתברר שהיא בהיריון, אסור לבעלה לגרשה עד ללידה.מהקוראן:"הוי הנביא, בהכריזכם על הנשים כמגורשות, שַלחוּ אותן עם תום תקופת ההמתנה אשר בה הן מחויבות יש לציין כי אם בני הזוג חוזרים לחיות יחד, תיחשב האישה בתום התקופה לגרושה. לעומת זאת, אם הגבר חוזר על הנוסח "הרי את מגורשת" שלוש פעמים בבת אחת - אין ביכולתם של בני הזוג לחזור ולחיות יחד

תאיר18

New member
מידע בסיסי

זה כבר יש לי אני מחפשת מידע מעמיק יותר אבל תודה בכל זאת

2l khansa2

New member
תאמרי לי בדיוק

מה את מחפשת? יש עבודות שניתן לקנות בנושא,אם תרצי אפנה אותך לאתר שעוסק בכך(באופן חוקי)במסרים

אולי כדי להזכיר בנשימה אחת

את ההבדל בגישת הגירושין שיש לשיעים מול הסונים..בשיעה ניתן להתחתן סתאם בשביל הכיף ואח"כ להתגרש ויש גם את האספקט של הגירושין בעדה הדרוזית שהיא שונה מהגישה המוסלמית. את קוראת ערבית ?? יש ספרות עניפה בשפת המקור.

תאיר18

New member
לצערי

אני לא קוראת ערבית... אבל אולי בכל זאת תפנה אותי לחומר ויש לי בעיה עם קניית עבודות דרך האינטרנט- יש לי ניסיון רע עם זה...

Salima16

New member
אני רואה שהחומר שהעלתי לך בקומונה

לא עזר.. אני אשתדל לחפש אחר.

EastGirl83

New member
ה - מותעה

בשיעה יש את המותעה, שמשמעו متعة נישואי הנאה לזמן מוסכם מראש.

למעלה