גם את הטירוף של הכשרות צריך להפסיק .

dory30

Well-known member
יהדות, דת וכל פולחניה הם עניינם הפרטי של המעוניינים. לא של המדינה.
הכשרות: מייקרת את המוצרים; בחלקם שמים טון מלח ויש אנשים רגישים לזה (ההורים שלי למשל); וכמובן כפי שצוין ע"י כותב השרשור , מהווה מסלקת ג'ובים לאוכלי חינם חסרי ידע במקצועות הדורשים ליב"ה. מי צריך את זה בכלל?

נערך לאחרונה ב:

Cranio

Well-known member
הכשרות: מייקרת את המוצרים; בחלקם שמים טון מלח ויש אנשים רגישים לזה (ההורים שלי למשל); וכמובן כפי שצוין ע"י כותב השרשור , מהווה מסלקת ג'ובים לאוכלי חינם חסרי ידע במקצועות הדורשים ליב"ה. מי צריך את זה בכלל?
המצאת הכשרות מטרתה שליטה כמעט מלאה על היהודים וגם על לא מעט חילונים שנדבקו בטמטום "הגנטי" שמועבר להם מדור לדור.
ולכן, אין סיבה שהרבנות תפסיד מקור כלכלי רווחי .

DANIAVNI

Well-known member
מי שרוצה לאכול כשר זכותו לקבל שרותי כשרות
צריך לכבד את השונה ממך .
רק שאולי צריך להוציא את המנגנון מידי המדינה
זאת אומרת, משגיחי כשרות יהיו עצמאים שייתנו אישור ( בדומה נניח לדוח בקרת של רו"ח לחברה בע"מ )
יכול אולי להיות פיקוח של המדינה .
אבל מי ייתן לך לבטל את מכונת הכסף הזו .

Cranio

Well-known member
צריך לכבד את השונה ממך .
זאת אומרת, משגיחי כשרות יהיו עצמאים שייתנו אישור ( בדומה נניח לדוח בקרת של רו"ח לחברה בע"מ )
יכול אולי להיות פיקוח של המדינה .
נמאס לי מהדת השלטת!
מי שרוצה לאכול כשר שיאכל בביתו ושלא יכפה עליי את הטירוף שלו.
צריך להעיף את כל משגיחי הכשרות המיותרים ושילכו לעבוד עבודה יצרנית ויפסיקו לגנוב מבעלי עסקים.

Harrington

Well-known member
מנהל
נמאס לי מהדת השלטת!
מה לעשות שבחרת לחיות במדינה יהודית. אין בכוחך לשנות את אופייה של המדינה רק בגלל שזה לא מוצא חן בעיניך.
מי כופה עליך לאכול כשר? מי מצמיד אקדח לרקתך בעניין?
צריך להעיף את כל משגיחי הכשרות המיותרים ושילכו לעבוד עבודה יצרנית ויפסיקו לגנוב מבעלי עסקים.
אלא שרוב הציבור לא חושב כמוך בעניין, מה לעשות :). הוא שאמרתי, אין בכוחך לשנות את אופייה של המדינה ואף לא את רצונותיו של רוב הציבור בה. אולם זולת בעניינים בודדים, אתה פטור לחלוטין מלעשות דברים שאינך מעונין בהם. רק תפסיק לנסות לכפות את דעתך ורצונך על אחרים וגם חייך שלך יהיו קלים בהרבה לפתע.

DANIAVNI

Well-known member
נמאס לי מהדת השלטת!
אתה רוצה להגיד לי שבחול יהודי יוכל לקנות KOSHER ( אגב, לפעמים גם נוצרים ומוסלמים קונים את זה מטעמי דת והגיינה )
אבל במדינת היהודים יהודי שחפץ בכך לא יוכל לאכול כשר ?
מה קורה כאן ?
נכון מחירי הכשרות בעיתיים והמנגנון דורש תיקון אבל זה לא מבטל את הצורך בזה
אולי בגלל מחירי טיפולי השיניים נבטל את רופאי השיניים .
מבחינת יהודי מסורתי ומעלה הכשרות חשובה ואני מכבד ובז לזה באותה נשימה
מכבד את זכותו כחלק מהעם שלי ומהחברה שאני חי
ובז לדעתו כאדם נאור .

Cranio

Well-known member
אתה רוצה להגיד לי שבחול יהודי יוכל לקנות KOSHER ( אגב, לפעמים גם נוצרים ומוסלמים קונים את זה מטעמי דת והגיינה )
אבל במדינת היהודים יהודי שחפץ בכך לא יוכל לאכול כשר ?
מה קורה כאן ?
נכון מחירי הכשרות בעיתיים והמנגנון דורש תיקון אבל זה לא מבטל את הצורך בזה
אולי בגלל מחירי טיפולי השיניים נבטל את רופאי השיניים .
מבחינת יהודי מסורתי ומעלה הכשרות חשובה ואני מכבד ובז לזה באותה נשימה
מכבד את זכותו כחלק מהעם שלי ומהחברה שאני חי
ובז לדעתו כאדם נאור .
לא אסרתי על הכשרות אלא על הכפייה הדתית ועל הגנבה הגדולה במסווה של משגיחי כשרות .

מי שרוצה לאכול כשר שיקנה במקומות שמוכרים כשר מרצונם החופשי.
ותמיד יש לך אפשרות לקנות אצל החרדים .

וככה נפתור ונפריד בין הדת למדינה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא אסרתי על הכשרות אלא על הכפייה הדתית ועל הגנבה הגדולה במסווה של משגיחי כשרות .

מי שרוצה לאכול כשר שיקנה במקומות שמוכרים כשר מרצונם החופשי.
זולת האיסור שהצביעו עליו כאן לייבא בשר לא כשר, אין שום מקום (זולת כמובן במסגרת רשויות המדינה) בו בעל עסק נדרש להפכו לכשר אם אינו מעונין בכך. העובדה שרוב בעלי העסקים, בוודאי באזורים מסוימים במדינה, מעוניינים בכך, מגיעה נטו ממקום של שיקול כלכלי (אלא אם מדובר ברצון דתי, אלא שכמובן גם אז לא מדובר בשום סוג של כפיה אלא ברצונו החופשי של בעל העסק, בדיוק כפי שדרשת). זה כמובן שיקול לגיטימי למהדרין והוא לחלוטין נעשה "מרצונו החופשי" של בעל העסק (ככל שלהיכפף לאליל הכסף יכול להיחשב רצון חופשי בכל אופן B-)).
ותמיד יש לך אפשרות לקנות אצל החרדים .
בדיוק כמו שיש אפשרות לרכוש בשר לא כשר אצל יוצאי חבר העמים (בדרך כלל) שמוכרים אותו :). כלומר זרמתי עם הטענה בשרשור שלא ניתן לייבא בשר לא כשר וכו', סתם כי זה היה נוח יותר מאשר להיגרר לוויכוח ארוך עם אנשים שהסיכוי להגיע מולם לדיון ענייני נמוך מכדי שיהיה שווה להשקיע את הנסיון. אבל הלכה למעשה אין שום בעיה למעוניינים בכך ואשר יכולים להצביע על סיבה עניינית (למשל בית עסק בסביבה של יוצאי חבר העמים) לייבא בשר ללא תעודת הכשר.
וככה נפתור ונפריד בין הדת למדינה.
זה כל מה שצריך בשביל זה? להרחיק את האקדח מרקתך שמחייב אותך לאכול רק כשר? אם כך זה פשוט יותר משחשבתי :). במיוחד בהתחשב בכך שלא מוצמד לרקתך שום אקדח זולת במוחך הקודח... ;-).

Harrington

Well-known member
מנהל
צריך לכבד את השונה ממך .
זה לא עובד במחנה שרוממות הפלורליזם בגרונו אך הלכה למעשה "השונה ממנו" לא רק שלא מענין אותו, אלא אף מגעיל אותו והוא מבקש להרחיקו.
שנים שמחפשים פתרונות לעניין הזה. הבעיה מבחינה זו היא פחות בפיקוח של המדינה ובאחריותה המעשית לנושא, ויותר בכך שהמעסיקים משלמים את שכר המשגיחים עליהם. נושא סבוך ומוכר. אגב אחד המועמדים לתפקיד הרב הראשי מצא, על-פי הפרסומים (לא התעמקתי יותר מדי) פתרון לזה בעיר בה הוא מכהן (פתח תקווה).
אף אחד. גם בגלל מה שכתבת וגם בגלל שזה פשוט תפקיד נדרש, עם כל הציניות שמסביב. בדיוק כמו שכתבת בעצמך: "מי שרוצה לאכול כשר זכותו לקבל שרותי כשרות".

למעלה