גם לכם עושים בעיות עם התחייבויות?

גם לכם עושים בעיות עם התחייבויות?

כידוע, פגים צריכים מעקבים קבועים במכון להתפתחות הילד. עומר עושה קבוע פזיוטרפיה וכל חצי שנה אני צריכה לחדש את האישור של הרופאה המחוזית כדי שיאשרו לו את הפיזיוטרפיה. פעם בשנה הוא צריך לראות רופא ילדים התפתחותי ופסיכולוגית במסגרת המכון להתפתחות הילד שבו אנחנו מטופלים. בקופ"ח מכבי עושים לי בעיות, לא מבינים למה הוא לא יכול לראות רופא ופסיכולוגית שלהם. עכשיו העבירו את הבקשה שלי לוועדה מיוחדת שתחליט אם לתת התחייבויות. אוף, אין לנו מספיק בעיות גם בלי הבירוקרטיה הזו?

לא

אנחנו תושבי תל אביב וקרובת משפחה שלי ניהלה את המכון להתפתחות הילד בחולון (צאלים). כידוע, עומר נשם דרך חור בגרון עד גיל שנתיים וכל יציאה מהבית היתה מבצע צבאי (ממש כך!!), לכן קיבלנו את כל הטיפול דרך מכון צאלים והרופאה שהכירה אותנו היטב באה לקראתנו בכל דבר (פיזיוטרפיסטית שבאה הביתה, תור לפי הנוחות שלנו וכו´). זה מכון מוכר שעובד הרבה עם מכבי (לכל איזור תל אביב והמרכז יש למכבי רק מכון התפתחות ביפו וקביעת תור לוקחת שם כחצי שנה)ולא אמורה להיות בעיה בקבלת התחייבויות .

אנחנו היינו במעקב בבי"ח עד גיל שנה

ועד אז ממש לא עשו לנו בעיות בטופס 17. בגיל שנה הם התעקשו שנעבור למכון להתפתחות הילד של הקופה - מה שמאוד התאים לנו, כי בפזיו´ בבי"ח כלום לא זז. במקביל לפזיו´ בקופה מימנו פיזו´ פרטי. אח"כ הגענו לחילוקי דעות עם הפזיוטרפיסטית בקופ"ח לגבי דרך הטיפול בדנה. בהסכמה עם מנהל המכון אישרו לנו לעשות את כל הפזיו´ של דנה באופן פרטי, כאשר אנחנו מקבלים מהקופה החזרים ע"פ המחיר שהם משלמים לשיעור םזיו´ אצלם (80% מהמחיר שאנחנו משלמים בפועל). זה נשמע פשוט, אבל כדי להגיע לזה עברנו 2 פגישות קשות עם מנהל המכון, ופגישה מתבכיינת עם הרופאה המחוזית. כל אותה תקופה (קרוב לשנה) מיממנו אנחנו טיפולי פזיו´ פרטיים בדנה, למרות שהקופה היתה אמורה לממן את זה. עכשיו אנחנו מנסים לקבל החזרים על הידרותרפיה. בינתיים לא כ"כ הולך לנו...

קרנושה

New member
אנחנו היינו מההתחלה בהתפתחות

הילד בביה"ח שבו ילדתי..גם פזיוטרפיה עשינו שם.. ואז אמרו לי שאני צריכה לעשות פזיוטרפיה בקופת חולים (גם אנחנו במכבי) והעבירו אותי לפזיו´ של הקופה...היה זמן שהלכתי כעת כבר לא...לא מוצאת כעת שהם מפעילים את הילדים או מחדשים לי משהו... בעניין התפתחות הילד מכיוון שהרופאה ההתפתחותית מטעם הקופה מלאה בתיקים אחרים השאירו אותי עם אישור מיוחד בביה"ח.....מבחינתי זה מצויין.....מעדיפה שאותה רופאה שמכירה אותם מגיל כמעט אפס (מתוקן!) תבקר את מבצבם כל כמה חודשים... התחייבויות תמיד היו וישארו בעיה.. בני מכיוון שסובל ממחלת ריאות כרונית צריך לקבל חיסון (שכחתי כעת את שמו משהו בשביל הריאות) שלא ניתן בסל הבריאות הרגיל ומהפגיה הזמינו אותנו לקבל אותו (סידרה של 5 חיסונים) ובקופה בהתחלה עשו לי בעיות עם ההתחיבויות לזה.....בסוף קיבלתי אישור מהרופא המחוזי וזה זורם (בינתיים).. הבירוקרטיה אכן מייאשת!

שרהודיה

New member
לפתוח כאן את המגילה שלנו ../images/Emo3.gif

וואוו זה יהיה מסמך ארוך אבל אין לי מלא זמן אז אקצר ובעתיד אדווח על כל מסכת ההתעללות שאנחנו עוברים בחודשים האחרונים... (אפילו הערתי הערה בפורום זכויות הורים אם הקופות חולים מנסים להסתיר מאתנו את מה שמגיע לנו..) כשהודיה נולדה היו את הבעיות של הנשימה, אבל מבחינת רפלקסים ב"ה הכל היה תקין. כדי לבדוק שהודיה מתפתחת טוב העלו לרופא הילדים שלה שאלה, אם לא כדאי שהיא תבדק בהתפתחות הילד.. הרופא אמר שבהחלט רצוי, התחלנו לברר איפה שווה ללכת, והפנו אותנו לתל השומר. התחלנו במעקב שם, בהמשך התברר שמקימים בקופת החולים שלנו מכון להתפתחות הילד, פנינו לשם.. למזלנו נפלנו לפיזיוטרפסטית מעולה !! שעלתה מהר על הבעיות שהיו ושיש לה (היא היתה היפוטנית.. והפיז´ עלתה על זה שיש לה חולשה בצד אחד (דבר שלא צריך להיות בגיל 3 חודשים..) עלי לציין שהמכון התחיל רק אז להתפתח ולא היתה שם רופאה התפתחותית.. ובגלל אותה רופאה (הסבר בהמשך..) 3 אנשי טפול מעולים שהיו לנו במכון עזבו
בתל השומר המשכנו במעקב, עד השנה (גיל שנתיים וחצי..). עכשיו שמים לנו רגליים.... אומרים לנו שיש לנו רופאה בקופה ולכן הם לא נתנו לנו טופס 17 לתל השומר (הרופאה בקופה לא מבינה הרבה בהתפתחות ילדים קטנים.. ודורשת שהילד יתחיל בטפול רק אחרי סריה של בדיקות שהיא עוקבת אחריהם.. משמע הדבר הוא שילד עם בעיות המגיע למכון בגיל 4 ח´ למשל מגיע לטפול רק בגיל 8 ח´... הפסד של 4 חודשי טיפול הקריטיים בגיל הזה..) לא עזר לנו להסביר שזה המשך מעקב, הם לא מוכנים לשמוע על זה בכלל.... אז למזלנו מצאנו דרך בסוף להגיע לרופאה מעולה גם דרך הקופה שלנו
כי זה היתרון היום ברפואה אפשר לראות כל רופא.. (אמנם משלמים איזה סכום ברבעון אבל זה משתלם..)

למעלה