גמילה מהנקה

me210

New member
גמילה מהנקה

בתי בת שנתיים ואני רוצה לגמול אותה מהנקה היא יונקת בלילה כשישנה לידינו במיטה וגם ביום מתי שבא לה בעיקר כשחוזרת מהגן אחהצ, אם אני לא נותנת לה לי טק היא לוקחת ועד עכשיו נמנעתי מלגמול אותה מסיבה זו , אבל עכשיו אני ממש רוצה החל ממחר להתחיל לגמול אותה לגמרי אשמח לטיפים וגם האם עלי לשים עלי כרוב לייבש ת החלב שנותר? תודה רבה

גמילה מאוחרת

הי,
גמילה מאוחרת מהנקה יכולה להיות דבר מורכב בעיקר כי מדובר בהרגל התנהגותי ופחות בצורך להזנה או כהשלמה להזנה של מוצקים.
לגמול תינוק בוגר שעדיין איננו מוכן לגמילה, יכול להיות מאוד מאתגר.
יש שתי גישות לגמילה האחת היא גמילה הדרגתית שנמשכת לאורך תקופה והשני זה פשוט להחליט, להודיע לפעוט שנגמר ולעמוד מאחורי האמירה בלי להישבר.
המלצות לגמילה הדרגתית:
אל תצעי הנקה, ודאי שאת מציעה ארוחות באופן סדיר ושתייה, מינימום מצב של רעב וצמאה.
זכרי תינוק יונק לא רק במצב של רעב ישנן סיבות נוספות נחמה, שעמום, הירדמות. נסי לשנות את שגרת היום באופן כזה שלתינוק יהיו פחות הזדמנויות שבהן הוא מעוניין בהנקה. אם הוא יונק משעמום – נסי לקחת אותו לטיול בחוץ. (למשל בשעות אחה"צ צאי מחוץ לבית תשני את השגרה הקיימת, תציעי פרות, מעדן).
אם את רגילה ללכת לישון אתו ולהניק, נסי לקרוא ספר או לנדנד במקום.
אם האבא בסביבה בקשי ממנו לקחת חלק פעיל בתהליך הגמילה, שהאבא ישכיב את התינוק לישון ובזמן ההתעוררות בלילה (שישכב בצד של האבא).
תלבשי 2 חולצות ותכניסי למכנסיים שיקשה עליו להגיע למטרה.
אם התינוק יונק מיד עם ההתעוררות בבוקר תציעי לו ארוחה קלה אולי האבא יקח אותו למטבח וייתן לו ארוחת בוקר.
להחליף הנקה לפי דרישה להנקה לפי נוחות שלך, אפשר להשתמש "בגורמי תמיכה" כגון – מוצץ, שמיכה.
קצרי את משך ההנקה "זהו מספיק לעכשיו" ואז באופן עדין הסירי את השד מתוך הפה , אפשר להשתמש בשעון מעורר שמצלצל כעבור 4-5 דקות עוזר להתנות את ההנקה לתינוק.
תבחרי את ההנקה שבכי קשה לך ותתמודדי קודם איתה לאחר שההרגל החדש יתבסס תעברי להנקה הבא.
אלו חלק מההצעות שאני יכולה לספק לך בכדי להתחיל את התהליך לגמילה.
ולסיכום להיות חזקה והחלטית, יהיו ימים או שבוע/ שבועיים קשים וזה יעבור.
מאוד חשוב לעמוד מאחורי ההחלטה ברגע שהוא יזהה אצלך את המצוקה תהיה לו יותר מוטיבציה להמשיך ולדרוש.
לגבי הימנעות ממצבי גודש, תהליך הפסקת ייצור החלב עובר דרך מצב שבו השד מלא ולא מרוקן, אבל צריך להיזהר שהמלאות לא תהפוך לגודש שמלווה באי נוחות וכאב. לכן בכל פעם שתרגישי חוסר נוחות תעשי סחיטה של השד עד להקלה (לא לריקון) את יכולה להעזר במשאבה, לאחר מכן הניחי מרפדים קפואים, עלי כרוב קרים בכדי לכווץ את כלי הדם בשד ובכך לעכב את התמלאות השד לפעם הבא וחוזר חלילה עד שתרגישי שהשד כבר אינו מתמלא.
בהצלחה אם תזדקקי לעוד הבהרות בשמחה
ליאת ארנון

למעלה