גראס

• פותח הנושא loyo
  • פורסם בתאריך

loyo

New member
גראס

האם מישהו יודע כיצד נגמלים מהתמכרות לגראס??? כבת זוג למכור, אני די אובדת עצות, הוא מאבד עצמו לתוך הסם הלא מסוכן הזה... וכל העניין הזה משפיע עליו ועלי ועלינו, לא משהו.. אודה לתגובות loyo

SEXOHOLIC

New member
אהובך צריך להכיר בעובדה שהוא מכור

ואחרי שיכיר בעובדה הקשה הזאת, יאלץ להחליט אם הוא מעונין להגמל. אל תזלזלי בסם הלא מסוכן הזה. זה לא הרואין, נכון. אבל התמכרות היא התמכרות וגמילה היא גמילה - תהליך ארוך וקשה - ולכל החיים. הכרה בעובדה שאתה מכור והחלטה לטפל בזה - עלולה לקחת עד שנתיים, מכיון שעד שלא קורה משבר אדיר בחיים, המכור עדיין חושב שהכל בסדר, גם כשהכל מתפרק הוא עדיין חושב שהכל בסדר. רק תחתיות החיים ובומבה אדירה על הראש תניע אותו להחלטה הנכונה. יש כמובן דרגות התמכרות, ואופי ונסיבות חיים. הוא יקבל עזרה מעולה שבמעולות ובחינם ב NA נרקוטיקס אנונימוס. תמצאי טלפון ב"עכבר העיר" אולי אפילו ב 144. בהצלחה.

סורי, בתור אחד שמעשן גראס כבר

הרבה שנים לא בקביעות, זאת אומרת לא כל יום ויש לי הפסקות רבות ארוכות... אין שום דבר שאת יכולה לעשות כדיי שהוא יפסיק עם זה. במידה וזה משפיע עליכם ועל מערכת היחסים שלכם אז העצה היחידה שיש לי לתת לך היא לדבר איתו על כך ולהבהיר לו שאת לא תוכלי להמשיך במצב הזה ולבקש ממנו- קודם כל להוריד מהכמות ושנית לא לעשן בקירבתך ולא להיפגש איתך לאחר שהוא מעשן. בזמן שהוא מעשן את לא תיפגשי איתו... ואז .. הוא יכול אולי להוריד בהדרגה, אבל קחי בחשבון שזה לא ייפסק , פשוט המינון יהיה נמוך יותר וכשהוא לא יעשן לפני שאתם נפגשים או בקרבתך- מן הסתם הוא ואת תרגישו קצת יותר טוב ביחסים שלכם, גראס בדרך כלל גורם לאדם להיות אפתי, להיות מרוחק, קצת חסר רגשות.. וגורם לו לרצות להיות עם עצמו. זהו, תציבי תנאים, נראה לי שזו התחלה טובה להמשך.

חייב לציין שיש לי בת זוג שחושבת

כמוך.. איתה הגעתי להסכם כזה, לא משען בקירבתה ולא מעשן כשאני יודע שאנחנו עומדים להיפגש, כולל סיגריות רגילות. האמיני לי, זה מאד עוזר, לי בהורדת הכמות בצורה משמעותית וליחסים שלנו להישאר יציבים ויותר מזה- אני בכלל במחשבות להפסיק לעשן גם גראס וגם סיגריות בגלל מערכת היחסים כי אני אוהב אותה ולא מוכן לאבד אותה בשביל העישון הזה שמן הסתם לא ממש בריא.

loyo

New member
אני כבר לא מבקשת שיפסיק

אלא לפחות שיפחית... זה מתחיל להיות יומיומי ומשפיע על החיים, על העבודה וחיי החברה אנחנו נשואים וכמובן גרים יחד, וקצת קשה "לא להפגש אחרי שהוא מעשן" :) אני למדתי עם הזמן שזה משהו שמקל עליו קצת את החיים, ולמדתי לקבל את זה, אבל כמו כל דבר - במינון הבעיה היא, כפי שהזכרתי שגם הוא כבר מאבד שליטה ויודע שזה פוגע גם בזוגיות שלנו, אבל יחד עם זה נשאב.. וזו הסיבה לדעתי שהוא צריך עזרה. הוא גם עושה הפסקות לפעמים, והבעיה העיקרית היא שכשהוא לא בהפסקה אז המינונים גבוהים (יכול להגיע לכל ערב ובסופ"ש כמה אחדים בערב..) מהצד אני רואה כיצד זה משפיע לו על המוטיבציה והאנרגיה, כפי שציינת. אני לא מאמינה ב"להציב תנאים" בקשר, אני כן מאמינה בלעזור אחד לשני אני יודעת שהוא צריך עזרה, הוא רק לא מעיז לבקש אותה ולהודות שהוא מאבד שליטה קשיחות מצידי בשלב הזה, מניסיון, לא תניב תוצאות חיוביות מודה לך על תגובתך זה היה מאוד חשוב לי loyo

אפשר ללכת יותר עמוק...

אולי משהו מציק לו? כי לפעמים כשחשים צורך לעשן גראס זה בשביל להיות לבד עם עצמינו ולחשוב או לצאת ממצב מסויים למצב אחר, מרוחק. אני לפחות יכול להעיד על עצמי שאין שום בעיה להניח לגראס ( אני מדבר על זה בלבד )- להפסיק זו לא בעיה גדולה, הבעיה היא למה מעשנים וזה בעיקר נובע מאי סיפוק בחיים, בכל הכנות :) אבל, זה אני... את יכולה גם לדבר איתו על המחיר הכספי? אולי לנסות לא להטריד אותו עם הקטע של הגמילה,כי לדעתי אין בעיה ממש גדולה להפסיק, אלא לרדת לעומק יותר, לנסות לראות אולי מה מציק לו אם מציק לו.. חג שמח.

vardina06

New member
גמילה

זה רק עניין של זמן שהזוגיות תתרסק אם לא יקבל עזרה. המצב רק יחמיר. פני לאחד המרכזים הנותנים ייעוץ בנושא ותקבלי כלים איך לנסות לשכנע אותו לקבל עזרה. זה לא מקל עליו את החיים, זו בריחה מהחיים, ואם לא תיעצר הבריחה עכשיו, הוא יכול להגיע למצב שלא יוכל לחזור לחיים. אם את רוצה לעזור, פני את לעזרה מקצועית.

tanay111

New member
היי לדעתי בתור מכורה הוא חייב

לפנות למרכז גמילה ואחר כך לפנות ל NA אם את צריכה כתובות של NA צרי איתי קשר במסרים הוא נמצא בבעיה אפילו שהוא מעשן פעם בה אני הייתי שם אני יודעת הבעתי לך מספרים של מרכז גמילה בכול הארץ אם יש לך שאלות את יכולה לפנות אליי גראס יכול לשגע את הבן אדם את יודעת כמה אנשים נמצאים , בבתי משוגעים רק בגלל שעישנו גראס וכמה אנשים נמצאים בטיפול והחיים שלהם נהרסו רק בגלל גוינט כביכול זה נראה סם לא מזיק אבל אף אחד לא יודע מה ההשלכות שלו באמת אני מכורה לסמים קשים אני התחלתי להישתמש גם רק בגלל גראס . יש לי הרבה חברים שהשתמשו רק בגראס והיום נמצאים בבתי משוגאים בטיפולים ורק אלוהים יודע איפה . שאלוהים יעזור לו ויהיה איתו .• בבקשה.ו A Perfect Circle O ו 15:17 | 12/02/06 אתה מוזמן לפנות לכול אחד מהגורמים הבאים,שם תוכל לקבל את כול הסיוע והעזרה לה אתה זקוק: אל-סם הנהלה: 03-5462076/6587 אתר: http://www.alsam.org.il :תחנות אל סם המטפלות בנוער עד גיל 18 מרכז תל אביב 03-5462076 חיפה 04-8666543 ראשון לציון 03-9562114 נתניה 09-8622815 הוד השרון 09-7428553 רעננה 09-7603354 כפר סבא 09-7666024, 09-7666010 :תחנות אמבולטוריות לנפגעי סמים מבוגרים יפו 03-5107488, 03-6819648 צפון מזרח תל אביב 03-6472492 נווה אליעזר 03-6316127 התקווה 03-6878907 שיקום נפגעי סמים ומשפחותיהם מנ"ס - משפחות נפגעי סמים 03-5170789/0 קלישר 7, פינת רח' התבור, ת"א הרשות למלחמה בסמים מרכז מידע 02-5675992/924 פקס. 02-6513956 כנפי נשרים 7, גבעת שאול, ת.ד. 3985, ירושלים, מ. 91039 http://www.antidrugs.org.il/ יובל יעוץ תמיכה והסברה בתחום הסמים כולל גמילה פיזית טל: 050-7446996 האגודה לשיקום נפגעי סמים 1-800-64-8888 נר און תמיכה וסיוע למשפחות של מכורים טל: 050-5845886 מגמה - שירותי גמילה מסמים השרון 36, קומה א' הרצליה פיתוח טל: 09-9519978 מרכז שיקום נפגעי סמים משרד הבריאות - מחוז מרכז טל: 03-6836251 ש.נ.ס - שיקום נפגעי סמים ת.ד. 7280 חיפה טל: 04-9833672 שלווה - שירותי גמילה החופר 30 חולון טל: 03-5598482 אם אתה זקוק לעוד משו,אנא צרי איתי קשר כאן או במסרים ... תראי הכול בידיים שלו הוא חייב גמילה ואחר כך ללכת לNA בהצלחה טניה

loyo

New member
תודה, אבל...

לא נראה לי שהפתרון הוא מוסד גמילה (???) נשמע לי to much אני מסכימה איתך שאפשר להתדרדר מהסם הזה לסמים אחרים, אבל גם לזה צריך "תנאים" וזה לא ממש המצב... בכל מקרה, תודה על העזרה והטלפונים מקווה שלא אזדקק.. loyo

tanay111

New member
אממממממ איזה תנאים ?

לפחות אנ איי זה ממש חשוב לפחות שינסה מה יש לו לבפסיד חג שמח ושיהיה בהצלחה

גם לי יש בעייה כזאת, אבל קצת שונה.

האקס שלי גם מכור. אתמול הוא אמר לי שהוא מכור ושהוא רוצה להפסיק. זה כבר צעד. אבל, כשהיינו ביחד הוא לא היה המעשן (היינו ביחד שנה והוא עישן רק 3 פעמים והוא בא וסיפר לי על זה) אבל עכשיו כשאנחנו לא ביחד, הוא התמכר (וכל זה הוא ישב וסיפר לי מרצונו) איך אני עוזרת לו? בלי מרכזי גמילה, עצה אחרת כי אנחנו עוד ילדים ולבאלי להכניס אותו לשום מרכז.. אני רוצה לעזור לו בכוחות עצמי.. תודה:)

tanay111

New member
כול הכבוד לו הוא כבר עשה את

הצעד הראשון שזה צעד מאוד חשוב . להודות שאנו חסרי אונים מול ההתמכרות שלנו , והחיים שלנו בלתי ניתנים לניהול . אני ממש ממליצה לו בחום לרדת לחדרים יש את זה בכול עיר בשעות הערב וזה שעה וחצי , אני מתכוונת ל NA . לבד מאוד קשה ואמרת שאת לא רוצה מרכזי גמילה ושם יוכלו לתמוך בו ולהבין אותו . הוא עשה כבר צעד מאוד גדול . כול הכבוד שיהיה בהצלחה . טניה

למעלה