גרין קארד

itcha

New member
גרין קארד

שלום! אני נשואה לבחור דרום אמריקאי שקיבל אזרחות ישראלית לפניי שנתיים.שנינו בשנות השלושים לחיינו, בלי ילדים.אנחנו נשואים חמש שנים ורוצים לעבור לארצות הברית. לי יש אזרחות אמריקאית. כמה זמן יקח לנו לקבל בשבילו גרין קארד אם נתחיל את התהליך בארצות הברית?האם עדיף להתחיל בארץ? תודה רבה על העזרה.

John the Savage

New member
אז קודם כל

התהליך מהארץ לוקח כיום בין שנה לשנה וחצי. עד שתעשו את התהליך, הזמנים יכולים להתקצר או להתארך, אין לדעת (כנ"ל לגבי תהליך מארה"ב). אם אין סיבה קונקרטית להיות לחוצים לעבור לארה"ב תוך פחות משנה, הייתי בפרוש ממליץ לעשות את התהליך בארץ.

התהליך מארה"ב יכול לקחת פחות זמן. גם שם כיום יכול לקחת קרוב לשנה עד לקבלת הגרין קארד עצמו, אבל בשלב מוקדם יותר מקבלים אישור עבודה. החסרון הוא שקודם כל מהכניסה לארה"ב ועד לקבלת אישור העבודה יכולים לעבור חצי שנה או יותר בהם הוא לא יוכל לעבוד, ושנית צריך להיזהר ממוקשים פוטנציאלים, ובעיקר הסכנה שהבקשה תיפסל במידה ויקבעו שהוא נכנס לארה"ב על ויזת תייר עם כוונה מראש להגר, בניגוד לתנאי הויזה. יש מה לעשות בכדי שזה לא יקרה, אבל כאמור, המסלול מהארץ הוא יותר בטוח.

doronf65

New member
עדיף להתחיל מהארץ כי זו דרך המלך

התהליך בארה"ב אינו מסלול רשמי אלא מעבר בין שני סטטוסים הגירתיים, מעבר שאם לא נעשה בזהירות, אפשר בקלות לעבור עבירת הגירה. עם האווירה היום בנושא הגירה, ו"רוח המפקד" שנושבת בעורפם של הפקידים שמטפלים בבקשה שלך, עלולות להיות בעיות. לכן הדבר הנכון, גם אם קצת יותר ארוך, הוא לעשות זאת מהארץ.
&nbsp
אני מציע שתקראי קצת רקע במאמרים שלנו, יש לינק בצד שמאל תחת קישורים נבחרים.

למעלה