גרמניה יוצאת נגד המסכות, המסכות לדעתם פוגעות בחופש

SupermanZW

Well-known member
אופססס..., קובעים לך שאתה חייב לכסות את איבריך המוצנעים עם בד ולא עם עלים, זאת פגיעה חמורה בחופש שלך, לא?
סתם, לידיעתך, אין חוק שקובע שחייבים לכסות את האיברים המוצנעים בבד ולא בעלים זו באמת התניה תרבותית וגם מעצר של פרא אפריקני שיגיע איכשהו למדינה מערבית עם עלים המכסים את איבריו המוצנעים במקום מכנסיים יתורץ בכל שהמעשה אינו מקובל בחברה בה נמצא באותה העת, הוא אינו מקובל באותה תרבות. אגב הוא גם ישוחרר ולא יכנס למאסר כי החוק לא קובע זאת, אבל הוא יוזהר. יש כלל בלתי כתוב שעל כל אדם המעוניין לחיות בחברה מסוימת להתאים עצמו להתניות התרבותיות המקובלות בה. דוגמה רלוונטית יותר לענייננו היא שבמזרח אסיה מקובל שחולים עוטים מסכות, בתרבות המערבית זה לא מקובל, לכן אתה רואה מחאות על כך במערב אך לא במזרח אסיה. כשדורשים מאנשים לפעול בניגוד להתניות התרבותיות שלהם מקבלים התנגדות.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני חלק מהחברה המערבית מבחירה, לו רציתי לעבור לחיות בשבט פראי באפריקה הייתי עושה זאת. אני לא חייב לקבל את ההתניה התרבותית, אני יכול לעבור לחיות בחברה בעלת תרבות שונה, לכן זה לא אותו הדבר.
כנ"ל לגבי מסכה, אתה יכול לעבור למקום שלא מחייב עטיית מסכה ואף אחד לא ימנע ממך את זה.
בגלל שאתה חלק מהחברה המערבית, אתה לא יכול להסתובב עם עלים שמכסים את איבריך המוצנעים במקום בד כמקובל עפ"י הנורמות החברתיות שלנו וגם עפ"י החוק.
בנוסף, גם לא כל בד קביל, כי אסור לך להסתובב רק עם תחתונים במקום מכנס/שמלה או כל דבר שיכסה את איבריך.

SupermanZW

Well-known member
יש חוקיים למדינה, ומי שאינו יכול לחיות לפי חוקי המדינה שיעזוב, ויחפש לעצמו מדינה המתאימה לאורח חיו.

לא משנים מדינה למען אורח חיים של אזרח.
העניין הוא שאין חוק כזה, מדובר בתקנות לשעת חירום השונות מהתקנות לשעת חירום שנקבעו לפני כן ולכן אף לא מכירים בלגיטימיות שלהן גם בשעת חירום, מה גם שחלק גדול מהציבור אינו רואה במצב הנוכחי שעת חירום, המחאות הן מהסיבות האלה.

דיברגנט חדש

Well-known member
סתם, לידיעתך, אין חוק שקובע שחייבים לכסות את האיברים המוצנעים בבד ולא בעלים זו באמת התניה תרבותית וגם מעצר של פרא אפריקני שיגיע איכשהו למדינה מערבית עם עלים המכסים את איבריו המוצנעים במקום מכנסיים יתורץ בכל שהמעשה אינו מקובל בחברה בה נמצא באותה העת, הוא אינו מקובל באותה תרבות. אגב הוא גם ישוחרר ולא יכנס למאסר כי החוק לא קובע זאת, אבל הוא יוזהר. יש כלל בלתי כתוב שעל כל אדם המעוניין לחיות בחברה מסוימת להתאים עצמו להתניות התרבותיות המקובלות בה. דוגמה רלוונטית יותר לענייננו היא שבמזרח אסיה מקובל שחולים עוטים מסכות, בתרבות המערבית זה לא מקובל, לכן אתה רואה מחאות על כך במערב אך לא במזרח אסיה. כשדורשים מאנשים לפעול בניגוד להתניות התרבותיות שלהם מקבלים התנגדות.
בשורה תחתונה, הסכמת בזה הרגע להתניות האלו, לא?
אגב, ישראל גם נמצאת ביבשת אסיה :)

SupermanZW

Well-known member
כנ"ל לגבי מסכה, אתה יכול לעבור למקום שלא מחייב עטיית מסכה ואף אחד לא ימנע ממך את זה.
בגלל שאתה חלק מהחברה המערבית, אתה לא יכול להסתובב עם עלים שמכסים את איבריך המוצנעים במקום בד כמקובל עפ"י הנורמות החברתיות שלנו וגם עפ"י החוק.
בנוסף, גם לא כל בד קביל, כי אסור לך להסתובב רק עם תחתונים במקום מכנס/שמלה או כל דבר שיכסה את איבריך.
אתה מתעלם מהעובדה שעטיית מסכה אינה מקובלת בתרבות המערבית ולכן המחאות. רבים מתנגדים לשינות הכללים מבלי ששאלו אותם ולכן מוחים ובצדק.

SupermanZW

Well-known member
מותר למחות, אך עד שלא יוחלט אחרת, חייבים לציית |נחמה|
תתפלא, אבל לא. לא יודע אם יש לך פייסבוק, אבל הצלחתי לגרום לכך שלעסקים אסור לסרב ללקוחות שאינם עוטים מסכה במידה והם טוענים שיש להם בעיה רפואית ואסור לבקש מהם להציג ראיות לבעיה הרפואית מטעמי צנעת הפרט. לי יש בעיה רפואית החל מהשנה שעברה ואני אלך ללא מסכה לאיזה בית עסק שארצה. רבים אחרים יאמרו שיש להם בעיה רפואית גם אם אין להם, כי אסור לבקש מהם להציג ראיות. אם אתה בפייסבוק אוכל לשלוח לך שם תשובה רשמית לפנייתי ממשרד הבריאות של נובה סקושה אשר לפניה נתקבלה הנחיה גורפת לכל בתי העסק. לא סיפרתי לך, אבל יש לי השפעה פוליטית.

למעלה