דופקי מטרה בספינינג

pumpkin74

New member
דופקי מטרה בספינינג

שלום לכולם, מישהו יכול להגיד לי על איזה אחוזים מדופק השיא שלי אני צריכה להתאמן בכדי לשרוף שומן? 1. כמה בשיא של הסט? 2. כמה בחלקים היותר רגועים של הסט? 3. וכמה בהפסקות בין הסטים? והם זה מומלץ לעשות שני אימונים אחד אחרי השני, ואם כן אז עם או בלי הפסקה? תודה רבה מיה

Simbbam

New member
תשובה

ככל הידוע לי, שריפת שומנים מתבצעת בדופק של 75%. אם את רוצה לשרוף שומן את צריכה לתכנן את השיעור כך שתשמרי על דופק כמעט קבוע של 75% ללא עליות או ירידות תלולות מדי. בדופק כזה אפשר לנוח פחות, אך המנוחה חשובה לפחות פעמיים או שלוש במשך השיעור. אז ככה ש'שיא' ו'רגוע' במהלך השיעור רק יפריעו לשריפת השומנים. עבודה ארוכה ורציפה על דופק קבוע של 75% תעשה את העבודה. שני אימונים- אם את בכושר טוב ויש לך כוח
ועם הפסקה, הפסקה משמעותית והרבההה מיים. (לפחות חצי ליטר לשעה).

pumpkin74

New member
מה לגבי אינטרוול?

הבנתי מהרבה מאמנים שאינטרוול עדיף על השיטה של לשמור על דופק קבוע. זאת גם הסיבה שאימוני הספינינג מורכבים בדרך כלל מעליות וירידות בעומס ובדופק. לא סביר לשמור תמיד על בדיוק אותו הדופק כאשר יש כזה גיוון בתרגילים. במקרה של אינטרוול, מישהו מוכן לענות לי על השאלה המקורית? תודה מיה

Simbbam

New member
אוקיי אז ככה

דיברתי על לעלות ולרדת בטווח קטן, לא על אותו דופק בדיוק כל האימון. לגבי אינטרוולים- מסלול שבו הקצב איטי והעומס מאד גבוה, ובו הדופק לא מזנק לשמים אלא בדיוק שומר על ה75%, הוא הקטע המומלץ ביותר לשריפת שומנים. הכוונה היא לא להיתקע על אותו דבר כל השיעור, אלא להגיע לעבודה רבה על סיבולת שריר ששורפת שומן, ולא על סיבולת לב-ריאה של 85%-90% מאמץ. מהירות גבוהה היא עבודה על סיבולת לב-ריאה, ולא על השריר (שריפת השומן). מקווה שעזרתי...

Gspin

New member
חמוד

אני לא יודע מאיפה הבאת את כל זה, אבל לא מפנים את הזבל עד יום א' בבוקר.

Tami661

New member
אתם שניכם... רק לי מותר לגיד "חמוד"

רק אני יודעת מי באמת "חמוד"

Simbbam

New member
אתה לא חושב שאתה קצת חוצפן?

אני הבאתי את מה שידוע לי. גם אם אתה חולק עלי, יש דרכים יותר נעימות ותרבותיות לבטא את זה.

Tami661

New member
ובהקשר הזה... אחד הדברים הראשונים

ששקדתי על הכנתו הוא "התקנון"... גיבוב של מילים שאמורים לבטא את האווירה שאנחנו רוצים לשמור עליה כאן בפורום ובהערה מוסגרת גם לציין שלכל אחד דרך משלו להתבטא בהומור, לא תמיד מקובלת על כולם - אבל כדאי להשאיר לה פתח
ומנסיון, מתן, דברים שרואים מכאן - לא רואים משם
הולכת להעלות את ה"תקנון"

Gspin

New member
קודם כל, אני חמוד

דבר שני, אני לא חושב שמתפקידי להעביר לך שיעור בפיזיולוגיה דרך הפורום, ושבהחלט לא מתפקידך לרשום דברים מטעים בעליל, בנושא שאינך מתמצא בו ברמה סבירה לפחות לכלל האנשים בפורום (אחרי הכל, כולנו טועים...או לא מדייקים לפעמים
). מסקנה: אם הידע הזה הועבר לך על ידי מדריך - סמן אותו ב- X.

Tami661

New member
אל תשכח ש...

אני לימדתי אותך מה שאתה יודע
כל מה שאתה יודע

Gspin

New member
תשובות

אין דופק ספציפי ששורף רק שומן. תקפידי להיות בטווחי דופק שאינם חורגים מ- 85% מהמקסימום שלך. אינטרוול ואימון בדופק קבוע משרתים שתי מטרות אימוניות שונות לחלוטין. אין אימון "עדיף". כן, ניתן לדווש במשך שעתיים ואף יותר. הקפידי על הרבה מים ובין לבין תאכלי משהו (דוגמאת בננה, ג'ל אנרגיה ושאר ירקות).

MiTzi Miau

New member
אני עושה ספינינג ../images/Emo108.gif

בשיעורים של הסטודיו בחדר כושר שלי. ולהגיד לכם תכלס? יש שיעורים שאני לא מסוגלת לעבוד, שאני מתה לקום וללכת כי אני מרגישה שאני לא יכולה להתאמן. אחד המאמנים שהוא תותח עוד מהשיעור מסיבה כולם נהנים בטירוף, מתאמצים כמו שלא חשבו שהם יכולים... והוא מדרבן בטירוף. ויש שיעורים שאני מעדיפה ללכת לעשות עם עצמי אני יודעתש אני אשרוף יותר.

MiTzi Miau

New member
חחש כחתי את הנושא העיקרי ../images/Emo108.gif

בקיצור יש פעמים שב50 אני לא מסוגלת יותר... כמו בשיעורים מסויימים. ובשיעור של אותו מאמן אני על 80% עומס ועושה את זה כמו כלום.

dovev

New member
הרבה מיתוסים, הרבה טעויות.....

1. שומן תשרפי 24 שעות ביממה כל עוד את בקו החיים. עם זאת, מבחינת האימון, ככל שהדופק יהיה גבוה יותר, כם תשרפי פחות שומנים ע"ח פחמימות. היות שהדופק המינמלי לאימון הוא 65% ממקסימלי, נהוג להמליץ על 65%-70% או מקס' 75% כדופק לשריפת אחוז גבוה [יחסית] שלש ומנים מסך כל הקלוריות. בכל מקרה סביא להניח שלפחות 50% יהיו מפחמימות. האם בעזרת עבודה עקבית על דופק זה בלבד בהכרח המתאמן יירד במשקל? לא בהכרח. גם לדפקים של 80%-85% יש משמעות עצומנ בירידה במשקל. 2. דיברת על סטים. אני מניח שהכוונה לאימון אינטרוואלים. אפרופו אימון אינטרוואלים- אימון זה בראשונה מיעוד לשיפור הצח"מ. בכדי לשפר צח"מ נמצא כי עלייך לעבוד לפחות על 85% ואף על 90% ממקסימלי לזמים של 3-5 דק' או מינימום 2 דק' בכדי שיהיה אפקטיבי. איני חושב שמתאמנים ממוצעים צריכים לעבוד בטווחים כאלה. זה לא נחוץ בשביל לשמור על אורח חיים בריא/ להוריד במשקל. מנגד אינטרוואלים של 80% אינם אפקטיביים. מה גם שמאימונים עצימים אלה באות הפציעות. למתאמן הממוצע אין צורך באימונים כאלה. אימוני טמפו לשיפור הסף האנאירובי בדפקים של 80%-85% בהחלט יכולים להילקח בחשבון והרבה יותר חשובים (אך אולי פחות "מוכרים") מאימוני אינטרוואלים. 3. 2 אימונים אחד אחר השני? בעיקרון אפשר, אבל תלוי ברמת הכושר ובאופי האימונים. בד"כ גם יש שחרור ומתיחות כמה דקות, רגיעה ואז מתחיל החימום של השיעור הבא כך שכל המנוחה הזו בהחלט "ידידותית". בגדול- למתאמן הממוצע עדיף לבצע יותר אימונים בשבוע מאשר פחות ימים בשבוע ושכל אימון יהיה כפול. האפקט [כמעט] מכל הבחינות משתלם יותר. ולנימה אישית הישמרו לנפשכם משעון הדופק! לאף אחד מכם אין דרך לדעת את הדופק המרבי אלא במחבן ייעודי אשר יש להיות בכושר גבוה בכדי לבצעו. לכן כל הדפקים הנגזרים מההערכה הגסה של 220 פחות הגיל לא שווים יותר מדי. בנוסף, הדופק הוא משתנה רגיש למדי ויכול בהחלט להטעות. אם למשל יוצא לכם לשבת רחוק מהמזגן אימון אחד ויותר חם כתוצאה, ייתכן מאוד שהדופק יראה ערכים גבוהים מהרגיל. החשוב ביותר לפני הכל הוא ללמוד להכיר את הגוף ויכולותיו.

למעלה