דוקטורט באוניברסיטת וושינגטון

La Zingara

New member
דוקטורט באוניברסיטת וושינגטון

שלום לכולם,
אני מסיימת תואר שני בייעוץ חינוכי, בהצטיינות. רוצה לגשש לגבי לימודי דוקטורט בחו"ל... האופציות הן פסיכולוגיה חינוכית (עדיפות ראשונה) או חינוך רב תרבותי.
אני נשואה, ללא ילדים.
מהם הסיכויים לקבל מימון+ מלגת מחייה? האם העובדה שסיימתי תואר שני בהצטיינות מהווה פקטור עבור זה?
האם למישהו כאן יש נסיון עם אונ' וושינגטון ויכול לשתף על חוויית הלמידה שלו שם? מומלץ?
אשמח לכל מה תוכלו לתת...
תודה!

corrigenda

New member
אוניברסיטה מצויינת ועיר נהדרת

בהנחה שאת מדבר על UW, זו אוניברסיטה מצויינת. אני מניח שאת מדברת על תואר מחקרי ולא על תואר שמאפשר לך להשיג רשיון טיפולי, שזה עולם אחר לגמרי.

את שואלת שאלות כ״כ כלליות שקשה לענות, אז כדאי שתעשי קצת שיעורי בית, בעיקר בקריאה באתר המחלקה הרלוונטית לך, ותחזרי עם שאלות יותר ממוקדות. הנה כמה נק׳ להתחלה:
1. דוקטורט מחקרי בארה״ב מגיע כמעט תמיד עם מלגה מלאה של שכר לימוד ומחיה שמספיקה לקיום סטודנטיאלי נוח לאדם אחד.
2. אם תדאגו מראש לויזה מתאימה, בעלך יוכל לעבוד זמן 2-3 חודשים מרגע שתגיעו לארה״ב.
3. זה שאת מצטיינת זה נהדר, אבל באוניברסיטאות הטובות כולם מצטיינים. צריך לעבוד קשה על application שמבליט את ההישגים שלך ומציג קבלות, כאן את צריכה לעשות את שיעורי הבית שלך ולהבין איך נרשמים. אנחנו כאן לעזור עם שאלות שיתעוררו.
4. למה ננעלת דווקא על UW? נהוג להגיש מועמדות לכמה אוניברסיטאות כדי להבטיח שתתקבלי לפחות לאחת מהן. אם תתקבלי ליותר מאחת יהיו לך קצת אפשרויות משחק לשנורר תנאים קצת יותר טובים.

בהצלחה!

מחזקת את נקודה 4 - לא נהוג להגיש

בקשה רק לאוניברסיטה אחת, כי הקבלה ממש אבל ממש לא בטוחה.

La Zingara

New member
תודה רבה על המענה המהיר והקונקרטי

אכן, עדיין לא התחלתי ב"שיעורי הבית", אני רק בשלבי גישוש... שאלה לגבי התואר- האם ישנה אפשרות לבעל תואר שני שלא בתחום טיפול (ייעוץ חינוכי לא נחשב) ללמוד במסלול שמאפשר רשיון טיפולי? יש חיה כזאת?

ה"נעילה" על אונ' וושינגטון היא זמנית, ואברר יותר בקדחנות לגבי מוסדות אחרים, רציתי לקבל מושג ממי שאולי למד שם כדי לדעת האם אופציה או לשלול על הסף...

בהנחה שייצא אל הפועל, נבקש מהמוסד (מי שיהיה) לדאוג לויזת J1+ J2 ולא F שתאפשר עבודה לאחר מס' חודשים...

אשמח למענה בנוגע לרשיון הטיפולי... תודה!

corrigenda

New member
שימי לב ללוחות הזמנים

לגבי קבלת רשיון לעסוק בפסיכולוגיה בארה״ב - אין לי שמץ מושג. פעם ניהל את הפורום בחור חכם בשם פיליפ שהכיר קצת יותר, אם הוא עדיין בסביבה אולי הוא יענה לך.

שימי לב שלא כל המוסדות יסכימו להוציא לך J וזו נק׳ שכדאי לברר מראש. למשל, כשאני התקבלתי ל - UW הם לא הסכימו, ושינו את דעתם רק אחרי שאמרתי להם שזה דילברייקר מבחינתי (והנה דוגמה למה שאפשר להשיג אם יש לך הצעות קבלה מתחרות ביד).

והנקודה הכי חשובה שלא עלתה עד עכשיו בשרשור - את צריכה להחליט ומהר אם את נרשמת לשנת הלימודים שמתחילה באוגוסט הבא. הדדליינים להגשת המועמדות הם סביב דצמבר, ועכשיו זה קצת מאוחר להתחיל, אבל לגמרי אפשרי להערכתי. אם לא תרשמי עכשיו, תצטרכי לחכות עם ההרשמה לדצמבר 2018 ולהתחיל ללמוד בפועל באוגוסט 2019.

La Zingara

New member
תודה... ככל הנראה זה יהיה רלוונטי לאוגוסט 19

עקב אילוצי עבודה של בן זוגי... הזדמנות טובה גם לחסוך כסף לקראת זה...

אחזור לפורום אחרי שיהיה לי יותר "בשר".
מעריכה מאוד, עזרתם לי המון!

מוסיפה שמעבר לרישום צריך בדרך כלל

גם לעשות מבחנים כמו TOEFL ו-GRE - וגם אליהם את צריכה להירשם.

לא ספציפית לגבי האוניברסיטה,

(כלומר, מכירה חלק מהעבודה של הפרופסורים מהמחלקה לפסיכולוגיה - לא החינוכית - וזו מחלקה ברמה גבוהה) אבל מכירה את האזור - והוא נהדר. לגבי תנאי קבלה, מלגות וכו' - תבררי איתם.

La Zingara

New member
תודה!

אור302

New member
אני סיימתי שם דוקטורט בספרות השוואתית ב-2012.

אחד ממקורות המימון שלי היה הוראת השפה העברית במחלקה ללימודי מזרח תיכון. שווה לך ליצור קשר עימם ולראות אם יש צורך. זה מקנה פטור משכר לימוד ושכר.
&nbsp
המוסד עצמו והאזור מומלצים בחום, כמובן.

למעלה