דוקטורט בארה"ב/קנדה

1שמוקי

New member
דוקטורט בארה"ב/קנדה

היי לכם, אני מעוניינת להירשם ללימודי דוקטורט בקנדה/ארה"ב (אני אזרחית קנדית). יש לי תואר שני בטיפול באמנויות, ממוצע מאוד גבוה ותיזה שאני מנסה לפרסם כמאמר.
רציתי לשאול קודם כל, איפה הכי מומלץ לעשות קורס GRE?
ולגבי הלימודים עצמם ואופציות מימון, אם מישהו מכיר תכנית מומלצת בתחום הסוציולוגיה/חינוך/פסיכולוגיה - אשמח מאוד להמלצות ספציפיות.

תודה!

ללימודים בקנדה סיכוי טוב שלא תצטרכי GRE

תבדקי ספציפית את הדרישות של התוכניות שאת מתעניינת בהן. להרבה מאד תוכניות דוקטורט בקנדה בכלל לא צריך GRE

אין קשר לאזרחות

ההבדלים בין אזרח/תושב קבע לסטודנט בינ"ל הם:
א. שכר הלימוד (ובדוקטורט זה פחות משנה כי בד"כ מקבלים מלגה ופטור משכ"ל)
ב. מבחן אנגלית (שאותו צריכים לעבור גם אזרחים אם הלימודים הקודמים שלהם לא היו באנגלית)
ג. בחלק מהאוניברסיטאות: סיכויי קבלה (בגלל מודלים של תקצוב שיוצרים הטייה לטובת סטודנטים מקומיים)

אם נדרש GRE,הוא נדרש מכולם, ואם לא אז זה לא נדרש מאף אחד.

אתה טועה ומטעה.

יש אוניברסיטאות בקנדה שבהן תכניות שדורשות GRE מסטודנטים בינלאומיים ולא מסטודנטים קנדים. אגב, יתכן שאזרחות קנדית לא תספיק במקרה כזה, וברגע שלא למדת בקנדה אתה נחשב סטודנט בינלאומי מהבחינה הזאת. היא צריכה לבדוק לגבי האוניברסיטאות הספציפיות והתכניות הספציפיות שבהן היא מעוניינת. לפעמים הדרישות האלה מתחבאות קצת (למשל בדף עם הדרישות לכל התכניות כתוב "יש כאלה שצריכים לעמוד בדרישות נוספות לצורך קבלה לתכנית זו, נא לבדוק באתר של התכנית" וכשבודקים - מסתבר שמדובר בסטודנט בינ"ל שצריך, בין היתר, GRE).
הנה דוגמא:
https://biochem.ubc.ca/graduate/prospective-students/application/

אגב, לא בכל המלגות

מקבלים פטור משכר הלימוד - באלה הפנימיות של האוניברסיטה אולי לרוב כן מקבלים, אבל במלגות חיצוניות לאו דווקא (ואז משנה אם אתה משלם שכ"ל גבוה יותר של סטודנט בינ"ל). וגם לא כל המלגות פתוחות בפני סטודנטים בינ"ל - אם כי דווקא לגבי המלגות אני חושבת שאם היא אזרחית קנדית אולי הן כן תהיינה פתוחות בפניה גם בלי שלמדה קודם בקנדה.

נכון. גם במלגות פנימיות יש שונות גדולה

אפילו בתוך אותה אוניברסיטה. אני גם חושב שרוב המלגות החיצוניות יהיו פתוחות בפניה כאזרחית קנדית.

למעלה