דוקטורט בארה"ב

1שמוקי

New member
דוקטורט בארה"ב

שלום לכולם,
בהרשמה לדוקטורט בארה"ב, האם נהוג לעשות גם המרה של תעודות וגיליונות ציונים לשיטה האמריקאית. למשל, ע"י שירות WES או Educational Perspectives? הכוונה היא להמרה של הציונים מישראל שהם 90, 80, לציונים על דרג של 4.0.

ובכללי, האם למישהו יש ניסיון בהרשמה לדוקטורט בארה"ב וקנדה בתחום הפסיכולוגיה וסוציולוגיה?

תודה!

צריך לבדוק ספציפית לכל אוניברסיטה ומחלקה

אבל בעיקרון, למיטב ידיעתי, לא. יש לאוניברסיטאות את סולם ההמרה שלהם והם יבדקו בעצמם. בוודאות, כך זה נעשה אצלנו באונ' טורונטו (אם כי אני לא מכיר ספציפית את פסיכולוגיה וסוציולוגיה).
בכל מקרה, בקבלה לדוקטורט ציונים זה לעתים קרובות רק בשביל הסינון הראשוני- לוודא שעומדים בקריטריוני הסף. ההתייחסות היא למועמדות כמכלול, כולל הצהרת הכוונות (אולי המרכיב החשוב ביותר), קורות חיים, המלצות, דוגמת כתיבה (אם נדרש), התאמה למחלקה ולמנחים (פוטנציאליים או כאלו שהסכימו להנחות את המועמד), וכו'.

John the Savage

New member
לא נתקלתי עדיין בתוכנית דוקטורט שמבקשת את זה

ככלל, בהרשמה לדוקטורט לא נהוג לעשות המרה של הציונים לשיטה האמריקאית, ובפרט לא מבקשים להשתמש בשירותים כגון WES ודומיו. וזה בהתבסס הן על הניסיון האישי שלי ושל אנשים אחרים שאני מכיר, והן על המון דיונים שהיו כאן בפורום הזה (בתקופה שהפורום היה הרבה יותר פעיל).

יתכן אולי שיש חריגים לכלל הזה, אבל עדיין לא נתקלתי בכזה.

למעלה