דיאסטזיס רקטי

דיאסטזיס רקטי

כיצד אתם עובדים עם נשים שיש להן דיאסטזיס רקטי? במקום אחד ראיתי שמורים למתאמנת להחזיק בשתי ידיים את הבטן משני הצדדים (לתמוך ברקטוס אבדומיניס משני הצדדים) ובמקום אחר ראיתי שאף מגדילים עשות והמדריכה 'עוטפת' את המתאמנת בשמיכה או בצעיף וממש מחזיקה חזק עם הבד את השריר. אשמח להארות ורעיונות
ענת

דיאסטזיס

שלום לך עם אנשים שיש להם דיאסטזיס רקטי חשוב להימנע קודם כל מהרמות ראש כמו בכפיפות בטן "מסורתיות" בשכיבה על הגב. אפשר לבצע כיווצי בטן במצב עמוד שדרה ישר ו/או בתרגלים בעמידת שש אבל בכל מקרה חייבים לודא עבודת שרירי בטן עמוקים וכן שאין "קפיצה" של הדיאסטזיס החוצה- הרבה דרך נשימה נכונה. בהצלחה דרך אגב, אני לא שמעתי על עזרה בשמיכות או צעיפים אז אין לי מה להגיד לך על זה

CillDara

New member
מסכימה עם ניש

ואני מכירה גם מדריכות שממליצות למתעמלת לקשור סווטשירט למשל סביב האגן כדי לתמוך

זה כנראה אותו הדבר

רק שבשעור בו ראיתי את המדריכה עושה זאת, היא קשרה את הצעיף / סוטשרט לצורך העניין, גבוה יותר. לא רק על האגן אלא ממש על הבטן.

תודה לך ניש

את מדברת על כל התרגילים שהם ללא chest lift. על אלה אין לי שאלה ומובן שחשוב לחזק את ה T.AB ואת שרירי רצפת האגן והמולטיפידוס. אבל מה לגבי תרגילים ב chest lift? גורמים נזק? כלומר אסור chest lift בכלל בכלל? (שתי המדריכות שראיתי נתנו לעשות תרגילים ב chest lift, אפילו תרגילים די מעמיסים, ורק הקפידו על תמיכה לשריר משני צידי המותניים).

תשובה לדעתי

אני חושבת שברגע שההפרדה קופצת יש לאסור תרגילים שהם גלגול בית חזה!!! זה פשוט גורם לעוד ועוד החלשות הרקמות סביב הלינאה אלבה. בעמידות 6 - ניתוק יד/רגל/שניהם/רק נשימות יהיה חיזוק של הרקטוס ואם לא ניתן לעמוד על הבירכיים למצוא תחליפים. לא תמיד רצון המתעמל לעבודת בטן כמו שהוא מגדיר אותה צריך להיות צו קריאה למדריך! תפקידנו לשים להם גבולות איפה שהם זקוקים להם.... ושוב בהצלחה דרך אגב....אם הצעיף לא חוסם את הראייה שלך לגבי הבטן בבקשה...לי זה נראה כמו מעטפת חיצונית את התמיכה הוא צריךל הביא מבפנים.

זו באמת היתה התחושה שלי לגבי הצעיף

שאת התמיכה צריך 'לגדל' מבפנים, ושהתמיכה החיצונית היא קצת כמו מה שעושה חגורת בטן.

זו לא מחלה

זה הפרדות של רקמת החיבור המחברת בין שני חלקי שריר הבטן האורכי (רקטוס אבדומיניס). זה קורה לפעמים בעקבות הריון (מסיבות שונות: גדילת הבטן, הורמונים מופרשים וכו').

B Pilates

New member
דיאסטזיס רקטי

שלום! אכן, ניתן להשתמש בקשירה של צעיף, בד מסביב לגובה ההפרדות ובזמן קירוב שני החלקים זה לזה לעשות את התרגיל הדרוש. לא נרצה כפיפות בטן, אלא ניתוק של ראש עד לגובה השכמות. בהתחלה אף מבלי לנתק שכמות. הגיוס נקל של הישר הבטני מספיק בשלב זה. כמובן שנרצה להמשיך ולעבוד על רצפת אגן ורחב בטני. וניתן לעבוד על אלכסונים במנחים שהם אינם מערבים את הישר הבטני, כמו לדוג' בשכיבה על הצד. בהצלחה!

p u s h u p

New member
דיאסטזיס רקטי

הי ענתיתי, אני ממליצה לנשים בהיריון עם דיאסטזיס רקטי, לא להתאמן. אני חושבת שהסיכון גבוה מהסיכוי. ניתן כמובן, אם ממש מוכרחים דווקא אז, בהיריון להתאמן, למצוא דרכים אחרות לאמץ את הבטן ללא פלקשיין טוראקלי. אבל, לטעמי, אישה הרה עם דיאסטזיס רקטי, מוטב לה שתלד, תחזיר את גופה למצב בריא ואז תתאמן. כמו כן, אם מדובר בשיעורי רצפה בלבד האפשרויות מוגבלות כך ששוב כדאי קצת לחכות. אורלי

טלי93

New member
ענתיתי-אחרי לידה

ראשית יש לאבחן. לאחר האבחון, יש לבדוק האם יש צורך בהתערבות כירורגית קרי בניתוח. במידה ולא, יש לאמן ולנקוט במשנה זהירות ועם אדם מוסמך כגון פיזיותרפיסט לפחות. בדרכ אחרי לידה השמנת יתר יהיה פחות קשה אבל צריך לתת על העניין את הדעת. חשוב ביותר. אורלי

למעלה