דיבורית

derix

New member
דיבורית

יש לי דיבורית מותקנת באוטו של 6320 האם ניתן לרכוש כבל שיאפשר חיבור של טלפון נוקיה אחר כגון 6680. כלומר אני מחבר כבל לדיבורית (איפה מניחים את הטלפון) ואת הצד השני של הטלפון אני מחבר לנוקיה 6680 ---> ואז הטלפון והדיבורית יהיו מבסוטים זה אפשרי בכלל תודה מראש דריקס

Gal K

New member
מדריך להכנת דיבורית לרכב

לעניות דעתי אין כבל כזה. אפשר ליצר אחד לבד, אפילו כבר חשבתי על זה אבל זה קצת בעייתי בארץ. אפשר להזמין חלקים מאיביי קרוב לוודאי, אבל השאלה אם זה שווה את ההשקעה. הפתרון שלי להכנת דיבורית ל6680- לוקחים דיבורית אישית לנוקיה וחותכים אותה אחרי המיקרופון (ז"א שהמיקרופון ישאר מחובר לכבל). את החיבור שאחרי המיקרופון מחברים או לשקע של אוזניות או לתקע. הסבר - תקע מאפשר חיבור ישיר לליין אין של מערכת. שקע מאפשר חיבור של אוזניות רגילות למכשיר, ובנוסף לחבר את המכשיר ללין אין ברכב ע"י שימוש בכבל של "זכר לזכר". אני השתמשתי בחיבור של הכבל לשקע (נקבה). איך מחברים את הכבל לנקבה? הנקבה באה עם שלוש רגליים - אחת ל+, אחת ל- ואחת להארקה. חושפים את שני החוטים שמחוברים לדיבורית ומגלים שבכל חוט יש שני צבעים. כאן זכרוני קצת בוגד בי ואני לא ממש זוכר איזה חוט זה הארקה ואיזה חוט זה ה+ או ה-. אאל"ט יש חוט שקוף משהו שהוא הארקה. מחברים את שני החוטים האלו ביחד (משני הכבלים) ומחברים ל"רגל" האמצעית בחיבור הנקבה. את שני החוטים שנשארו (אחד בכל כבל) מחברים ל- ול+ (כל אחד בנפרד). אם חיברתם את הכל כראוי ואין בעיה של מגעים, הכל אמור לעבוד כמו שצריך. אם יש בעיה באחד המגעים, יכול להיות שישמעו רק בצד אחד, כמו שקרה לי. מה שעשיתי זה השתמשתי במתאם שמצאתי שהופף פלט של מונו לפלט של סטריאו (דואל מונו). ניתן להשיג מתאם כזה אני מניח בכל חנות אלקטרוניקה. אני מקווה שעזרתי, למרות המחסור בתמונות והשפה המעט מבלבלת. אני הכנתי שתי דיבוריות כאלו והן עובדות מצוין. כמובן שברכב דרושה כניסת ליין אין. אם אין, אפשר להשתמש במשדר FM אבל אז קצת העסק ניהיה יותר מסובך לוגיסטית לקבל כל שיחה.
למי שבכל זאת לא מצליח, קיימת אפשרות לקנות מתאם כזה מוכן ברחבי האינטרנט (בדגש על איביי). גל.

למעלה