דירוג הפורום: מקומות 9-10

Rapgamer

Well-known member
שימו לב שאנחנו יורדים ל2 מדורגים בסיבוב.
בהצלחה!

Rapgamer

Well-known member
שלי
10. דיוויס- התחיל לקבל אזכורים בסיבוב הקודם, לדעתי בצדק. הטופ 10 בד"כ שמור אצלי לשחקנים מהדרג ההתקפי הראשון בליגה. דיוויס לעומת זאת הוא לא focal point התקפי מהטופ. הוא לא מוסר גדול, הג'אמפר שלו לא הכי יציב והוא צריך שיפעילו אותו. אבל ניתן קרדיט על מה שכן- הוא ארגיובלי שחקן ההגנה הטוב בליגה, הוא יותר טוב מלברון בשני הפלייאופים האחרונים ואני כידוע מחזיק מהלייקרס קבוצה שמסוגלת להפעיל את הסוויץ' (לקחו גם את טורניר אמצע העונה למי ששכח). העונה הייתה הכי בריאה בקריירה שלו אז אני מרגיש בנוח לפרגן לו.

9. סטף- אני אסביר כאן למה 9 הוא המקום הכי גבוה שסטף אמור להגיע אליו, לפחות אצל רובנו.
נתחיל מהמובן מאליו- העונה שלו הייתה לא טובה. המספרים ירדו (יעילות+ווליום), הper שלו מקום 34 בליגה (מאחורי ג'מאל מורי למשל). הקבוצה נכשלה לאורך העונה וההזדמנות להציל אותה במסגרת הפליי אין הסתיימה בבלואאוט ומשחק אישי חלש של סטף. אפילו האפקט שלו במספרי הon/off שתמיד שברו את הליגה, נעלם השנה. אפשר לקבוע בקלות שעונת 23/24 של סטף הייתה פחות טובה מזו של מיצ'ל או הליבורטון שדורגו כאן אצל כולם סביב המקום ה15.

אז אחרי שביססנו את החלק הראשון של הטיעון, נעבור לחלק השני. שחקנים בסטטוס דומה לשל סטף (סופרסטארים אחרי הפיק) קיבלו כאן בראש בדירוג. באטלר נפל מהטופ 5 לפני שנה אל איזור ה15 ואפילו 20+ אצל חלקכם. הטיעונים- הוא מבוגר, אחרי הפריים, סביר להניח שלא ישחזר את יכולת העבר- הכל תופס לגבי סטף. הוא בן 36 וכבר לא מצליח להיות עקבי כמו בעבר.
לכן אני אומר- נאה דורש, נאה מקיים. קרי היה פחות טוב משמעותית השנה בהשוואה לטופ 8 ואין תסריט סביר שהוא יהיה טוב מהם בהמשך. האם תתייחסו אליו באותו סטנדרט?

fatnoam

Active member
שלי
10. דיוויס- התחיל לקבל אזכורים בסיבוב הקודם, לדעתי בצדק. הטופ 10 בד"כ שמור אצלי לשחקנים מהדרג ההתקפי הראשון בליגה. דיוויס לעומת זאת הוא לא focal point התקפי מהטופ. הוא לא מוסר גדול, הג'אמפר שלו לא הכי יציב והוא צריך שיפעילו אותו. אבל ניתן קרדיט על מה שכן- הוא ארגיובלי שחקן ההגנה הטוב בליגה, הוא יותר טוב מלברון בשני הפלייאופים האחרונים ואני כידוע מחזיק מהלייקרס קבוצה שמסוגלת להפעיל את הסוויץ' (לקחו גם את טורניר אמצע העונה למי ששכח). העונה הייתה הכי בריאה בקריירה שלו אז אני מרגיש בנוח לפרגן לו.

9. סטף- אני אסביר כאן למה 9 הוא המקום הכי גבוה שסטף אמור להגיע אליו, לפחות אצל רובנו.
נתחיל מהמובן מאליו- העונה שלו הייתה לא טובה. המספרים ירדו (יעילות+ווליום), הper שלו מקום 34 בליגה (מאחורי ג'מאל מורי למשל). הקבוצה נכשלה לאורך העונה וההזדמנות להציל אותה במסגרת הפליי אין הסתיימה בבלואאוט ומשחק אישי חלש של סטף. אפילו האפקט שלו במספרי הon/off שתמיד שברו את הליגה, נעלם השנה. אפשר לקבוע בקלות שעונת 23/24 של סטף הייתה פחות טובה מזו של מיצ'ל או הליבורטון שדורגו כאן אצל כולם סביב המקום ה15.

אז אחרי שביססנו את החלק הראשון של הטיעון, נעבור לחלק השני. שחקנים בסטטוס דומה לשל סטף (סופרסטארים אחרי הפיק) קיבלו כאן בראש בדירוג. באטלר נפל מהטופ 5 לפני שנה אל איזור ה15 ואפילו 20+ אצל חלקכם. הטיעונים- הוא מבוגר, אחרי הפריים, סביר להניח שלא ישחזר את יכולת העבר- הכל תופס לגבי סטף. הוא בן 36 וכבר לא מצליח להיות עקבי כמו בעבר.
לכן אני אומר- נאה דורש, נאה מקיים. קרי היה פחות טוב משמעותית השנה בהשוואה לטופ 8 ואין תסריט סביר שהוא יהיה טוב מהם בהמשך. האם תתייחסו אליו באותו סטנדרט?
אני לא חושב שאנחנו כבר שם בלהדיח את סטף לפני בראנסון ואנט.
הוא מנהיג טוב מהם, הוא מאפשר לכל שחקן בכל רצה להתחבר לקבוצה שלו, מנהיגות חיובית מאוד.
הקליעה שלו היא איום יותר גדול מכל דבר, עדיין.
אנטמן בסופו של יום עדיין figuring things out בהשוואה לסטף שעדיין בשיאו. הוא לא בן 40 כמו ברון, 36 מייקל עדיין זכה באם וי פי. כל עוד הגרביטי שם (והיא שם) קשה לי למצוא סיבה למה שיצנח בדירוג כל כך (היה 4 שנה שעברה לא?).
כמו כן אני בעד לצ׳פר ניצחונות והישגים, אבל אי הצלחה עם קבוצה כשלו בקונפרנס כזה? לא הייתי מחזיק את זה כנגדו.

fatnoam

Active member
שלי
10. ג׳ואל אמבייד
אפשר להכביר במילים על הענק הקמרוני והתמורה שלו. הוא לפני איידי מבחינתי כי הוא כן חד הקרן הזה. הוא כן פתאום יקלע 55 על יוקיץ או 70 במשחק ליגה רנדומלי.
מצד שני הוא פשוט הכי לוזר מכל מי שנשאר. יש בו לידרשיפ אבל גם הרבה מנהיגות שלילית - אפילו באולימפיקס האחרון עם כמה התבטאויות לא במקום על חבריו לקבוצה.
כל פלייאוף הוא מופיע אבל איכשהו, הקבוצה לא מופיעה.

לא הייתי לוקח אותו לפני אף שחקן מהבאים בתור.

9. לברון ג׳יימס
הפנומן הבלתי נגמר הזה מתחיל עונה אחרי נשיאת הדגל האמריקאי באולימפיאדה, והנהגת הנבחרת למדליית זהב. אני חושב שבנבחרת ראינו את התפקיד שהוא אמור לשחק בשלב זה בקריירה שלו, מן בסט אין קלאס דריימונד גרין. להנהיג, לסדר, לארגן, לשמור, לבנות ובעיקר להיות מנהיג ווקלי ולא המנהיג על המגרש מבחינת פליימייקינג.
בפועל הוא לא עושה את זה, הוא עדיין רץ כטופ סקורר וטופ פליימייקר, ולדעתי זה קצת לוקח את הבמה מאחרים, כי פשוט לא נדרש מהם. מונע מאיידי לצמוח כמנהיג, מריבס לצמוח כפליימייקר, ובעיקר מונע מלברון לשחק 78 משחקים בעונה, והלייקרס מקבלים בערך 60.
מנהיגות אני מעדיף אותו על כל שחקן שהוא לא יוקיץ, אבל לדעתי זה בעייתי אם אני מקבל את זה רק ב-70-75 אחוז מהזמן.
כמו שנירו אמר אפשר לכתוב הכל על ברון אבל כל המוסיף גורע, הישגיו מדברים בשמו וכל עוד שהוא ממשיך בלבל הזה, נא להתרווח ולהנות.

OrEl74

Well-known member
מנהל
10. אנט
מוכשר בהגזמה, אין על זה וויכוח אבל כל עוד הוא לא מגיע להישג כלשהו בקריירה או לפחות להראות שהעונה החולפת לא היתה מקרית( כמו שבארקלי טוען) הוא סף טופ 10 בעיניי ולא ראוי ליותר מזה.
אין ספק שהוא אחד מהפנים של הליגה בעתיד, תנו לזה עוד קצת זמן.

9. דיוויס
יובל כתב הכל, אין לי מה להוסיף.

Rapgamer

Well-known member
10. אנט
מוכשר בהגזמה, אין על זה וויכוח אבל כל עוד הוא לא מגיע להישג כלשהו בקריירה או לפחות להראות שהעונה החולפת לא היתה מקרית( כמו שבארקלי טוען) הוא סף טופ 10 בעיניי ולא ראוי ליותר מזה.
לא הבנתי מה מוביל אותך לחשוב שהעונה שלו הייתה מקרית. הוא שחקן צעיר שמשתפר כל שנה, מה ביכולת שלו השנה נראה לך כמו דבר שלא ישחזר בהמשך?

Rapgamer

Well-known member
לא שורשר טוב, תגובה לנועם כמובן-
אני לא חושב שאנחנו כבר שם בלהדיח את סטף לפני בראנסון ואנט.
הוא מנהיג טוב מהם, הוא מאפשר לכל שחקן בכל רצה להתחבר לקבוצה שלו, מנהיגות חיובית מאוד.
נתפסת פה על מנהיגות כאילו שאנחנו בדירוג מנהיגות ולא בדירוג יכולות כדורסל. בעיני להדיח את אמביד 10 זה די הזוי ובלתי מובן, הוא יותר טוב בפער משחקנים שנותרו כאן. בוא נדבר על המנהיגות של אמביד כשנגיע לשחקני כדורסל ברמה פחות או יותר כמו שלו.
אנטמן בסופו של יום עדיין figuring things out בהשוואה לסטף שעדיין בשיאו.
בעיני לטעון שסטף עדיין בשיא זה לזלזל במה שסטף היה בשיא. הוא סיים בלוטרי השנה כן? מקום 34 בליגה בper. איפה זה ואיפה פריים סטף שלקח unanimous MVP.

הוא לא בן 40 כמו ברון, 36 מייקל עדיין זכה באם וי פי.
מה זה משנה מתי מייקל זכה, השם של סטף לא הוזכר השנה באף באלוט.
כל עוד הגרביטי שם (והיא שם) קשה לי למצוא סיבה למה שיצנח בדירוג כל כך (היה 4 שנה שעברה לא?).
כי הוא עובדתית פחות טוב. יש לו יותר משחקים חלשים מבעבר. הוא לא מצליח לסחוב את הקבוצה כמו בעבר. תסתכל מה כתבת על באטלר (במורד הקריירה, ההיט בקושי גירדו פלייאוף)- זה אחד לאחד הקייס על סטף, חוץ מזה שהוא עוד יותר מבוגר ונעצר בשלב פלייאין עוד יותר מוקדם.
כמו כן אני בעד לצ׳פר ניצחונות והישגים, אבל אי הצלחה עם קבוצה כשלו בקונפרנס כזה? לא הייתי מחזיק את זה כנגדו.
שנה שעברה הווריורס עברו סיבוב פלייאוף עם אותו סגל. למה שזה לא יזקף נגדו שהם הלכו שני צעדים אחורה השנה, והוא הלך אחורה ביכולת האישית שלו?

Krit123

Well-known member
10. איידי
דיברנו בסיבוב שעבר.

9. אדוארדס
אנט מן עשה כברת דרך רצינית והוכיח שהוא מסוגל להנהיג בגיל צעיר ולהחדיר אמונה בסובבים, בינתיים הוא 3/3 בהתעלות על הציפיות בפלייאוף בכל הנוגע ליכולת האישית. התלבטות רצינית בינו לבין השחקן הבא בדירוג מכיוון שאנט מסוגל להשפיע גם דרך ההגנה.
לא מובן מאליו שהצליח להתנהל ולהתייעל בקבוצה עם הרכבים גבוהים לאללה ולא המון סקיל/כדרור סביבו.

Krit123

Well-known member
תגובה מרוכזת

@fatnoam
אמביד אחי..? בשביל זה עשית רישאפל? הטענה היחידה היא שלפי החוק היבש כולם סחבו קבוצה רחוק ממנו, חוץ מזה אין לו שום קשר לחבורה פה. שיפר את רוב החולשות שהיו לו למעט כשירות, וזה שחקן שהיה טוב במונחים היסטוריים עוד לפני כן.

@Rapgamer
סטף שיחק עם כלום ושום דבר העונה, לא הוגן לקנוס אותו ולהחליט שזה המיקום הכי גבוה לו הוא זכאי. הוא שיחק כדורסל בזמן שניהלו סביבו בית הארחה לאנשים עם משברים נפשיים. דריי, קליי, וויגינס עשו תחרות עם עצמם מי הכי מסובך עם עצמו. קומינגה שהיה נורמאלי אשכרה מצפה לחוזה מקס וכמעט נטש משחק במהלכו העונה. סאריץ' היה כל כך גרוע שקיבל חוזה מובטח רק ל5 שנים מדנדבר

Rapgamer

Well-known member
@Rapgamer
סטף שיחק עם כלום ושום דבר העונה, לא הוגן לקנוס אותו ולהחליט שזה המיקום הכי גבוה לו הוא זכאי. הוא שיחק כדורסל בזמן שניהלו סביבו בית הארחה לאנשים עם משברים נפשיים. דריי, קליי, וויגינס עשו תחרות עם עצמם מי הכי מסובך עם עצמו. קומינגה שהיה נורמאלי אשכרה מצפה לחוזה מקס וכמעט נטש משחק במהלכו העונה. סאריץ' היה כל כך גרוע שקיבל חוזה מובטח רק ל5 שנים מדנדבר
אוקיי אז נגיד שסטף שיחק עם קונוסים. אמנם הקונוסים האלה היו ברייטינג חיובי העונה כשסטף ישב על הספסל (+3 ל100 פוזשנים ב1547 דקות בלי סטף), שזה לא בדיוק מתיישב עם הטענה שלך, אבל סבבה. נגיד שאנחנו שמים בצד את הכישלון הקבוצתי של גולדן.

מה לגבי נניח... היכולת האישית שלו? הוא נסוג בהכל. פחות נוגע בכדור, פחות יעיל, פחות מגיע לעונשין, פחות משפיע על המשחק. האם קיים נתון כלשהו שסטף לא הלך בו אחורה?

אני לא יודע כמה אתה מתכוון לקדם אותו הלאה בדירוג, יש לי שני דברים לומר בהקשר הזה-
1. עם איך שנועם וניר דירגו את באטלר (וניר גם את לילארד למשל), אין לסטף שום קייס על פני היתר כאן. הוא היה פחות טוב מהם השנה והוא לא יהיה יותר טוב מהם בעתיד. אתה מראש דירגת קצת אחרת.
2. לדעתי אנט הרוויח ביושר את המקום שלו על פני קרי בדירוג, בזכות פלייאוף חזק נוסף שביסס אותו כגו טו גאי אמיתי של קונטנדרית. בנוסף להגנה שציינת שהשפיעה לגמרי על יחסי הכוחות בסדרות נגד פיניקס ודנבר.

נערך לאחרונה ב:

Krit123

Well-known member
אחרי הזכייה של דנבר הייתי מסכים איתך שהירידה ביכולת האישית הייתה משמעותית מספיק. אמרתי אולי חקיינות תאזן טיפה את השלשות ועושה רושם שסקילד ביגז השתלטו על הליגה. אחרי הזכייה של בוסטון, שלקחה שלשה פוזשן כן-פוזשן לא והפעמים היחידות שהמאמן ביקש טיימאאוט היא שחרגו מזה - כבר לא רלוונטי. את כל הצעדים שסטף לקח אחורה המשחק עשה לקראתו.
אם הוא היה נוטה לאייסו ונדרש לקלוע את כל הסטפבאקס ולסיים את כל הלייאפים גבוה עם הלוח על מנת להוביל קבוצה רחוק מהאחרים סביבו, הייתי שם משקל נוסף לירידה. בגלל שהוא מסוגל לעקם הגנות בצורה חסרת תקדים ללא הכדור, הרבה פחות.

העונה הזאת הייתה הכי טו טיימלנית שיש. מבלי לבדוק הייתי מניח שפודז מוביל בכל הנתוני און אוף שלהם. דווקא כי אני לא סובל אותו. זה יפה שכריס פול ואחרים הסתדרו יפה בדקות בלעדיו לשם שינוי, הטיעון פשוט לא עובד נגדו. אלו לא שחקנים שהיית רוצה בקבוצה טובה וגם אם נניח שכן, זה שהם יכלו לעזור לא אומר שהיה ל למי, משמע שחקני הגרעין של הקבוצה פשוט נעלמו. אלו שעזרו להגיע להישגיות גם בתקופות שהקבוצה לא הסתדרה בלעדיו.

התחברתי לטיעון של נועם לגבי שחקנים מבוגרים והתפיסה לגבי מה שיש להם לספק על סמך עונות פחות מוצלחות. הייתי מצרף כאן את לברון של לפני דיוויס בלייקרס, כריס פול בסיום הקדנציה של יוסטון ואפילו במידה את סטף של עונת הזכייה להוציא את הפלייאוף. לאו דווקא אומר שהוא נכנס לת'ירד פריים בעונה הבאה אלא שאולי העונה הזאת יכלה להיתפס אחרת בקבוצה עדיפה

1. נוסיף שאכן דירגתי אחרת את באטלר מכל הבחינות. ההצדקה שלי לשנמוך שלו התייחסה לדברים שנוגעים לו ספציפית.
2. לדעתי לדרג את אנט מעל סטף לגיטימי לחלוטין. הוויכוח שלי נוגע למחשבה ההפוכה - שלהמשיך איתו זה כביכול איליג'יטימייט.

fatnoam

Active member
מגיב פה כי השרשור הזה מוזר אז איז -

אמביד - יכולות שחקן טופ 10 בליגה לא טענתי אחרת. להוציא אותו מהטופ 10 זה באמת מגוחך. עם זאת, החבר׳ה פה בטופ 13-14 של כל אחד מאיתנו, הם קורנרסטונז של פרנצ׳ייז. לדעתי אם הייתי צריך לבנות קבוצה מנצחת לשנה, אמביד בהחלט היתה הבחירה האחרונה מהטופ 10 שנשארו.
רק עכשיו נכנסים לאולימפיקס, אחרי משחק הכנה חלש הוא אמר ״אתם חושבים שיש פה את הנבחרת הכי חזקה אי פעם בגלל השמות, אבל השחקנים הנוכחיים הם כבר לא מי שהיו״. כאילו וואט דה פאק.
חושב שהוא לא ניסה לעזור בסיטואציות עם הארדן ובאטלר. אמביד דואג לאמביד. אגו ענק, קבלות פלייאוף מינימליות, פציע יחסית.

אז נכון אי אפשר להתעלם מהמספרים, אז הוא בטופ 10, אבל מבחינה אישיותית, שמשפיעה מאוד על השחקנים פה, הוא לא באיזור חיוג הזה.

אהבתי את התגובה של טל על סטף אני מסכים. גם עכשיו בגיל 36 אני בספק אם יהיה gm אחד בליגה שיעדיף את בראנסון (הפוינט האחר שנשאר) עליו לעונה הקרובה.

אולי חווה ירידה, אבל באמת שהם פשוט משחקים זבל האחרים. אולי הם בפלוס כשהוא לא על המגרש, כי גארבג׳ טיים? בניגוד לג׳ימי לא היה לו כינור שני כמו באם.
אני את לילארד לא קטלתי כמוכם, אז אני לא מתחבר לביקורת של איפה ואיפה.

Krit123

Well-known member
אחי אמביד שחקן טיר מעל. צריך לציין שהוא עזר להם לנצח את סרביה ותקף יפה את יוקיץ, הוסיף עוד משחק שניים טובים.
בסיטואציה של באטל והארן לא רצו לשלם להם אם אני לא טועה. הוא פציע זה נכון, זו בערך החולשה הממשית היחידה שלו.

Rapgamer

Well-known member
טל-

האמת אני מרגיש שלא ממש ענית לטיעונים שהעליתי.
אתה חושב שהנסיגה של סטף ביכולת לא כזאת משמעותית מהסיבה ש... בוסטון לקחה אליפות? הרציונל לא כל כך מובן לי. אם הליגה נעה לכיוון סטף בקצב שבו הוא נסוג אז למה הוא נסוג ביחס לpeers?

לגבי שני הטיימליינס- הכל טוב, אני לא טוען שהסגל בגולדן בנוי היטב ואמור להגיע רחוק בפלייאוף. ועדיין- העובדה שהקבוצה לא נופלת לבור בכל פעם שסטף נח זו פריבילגיה שלא תמיד הוא זכה לה. זו ליטרלי אותה קבוצה ששנה שעברה עלתה לפלייאוף ועברה סיבוב ביכולת מבריקה של סטף.

בעיני אי אפשר להחזיק את המקל משני קצותיו. אם סטף אדיר והקבוצה כל כך גרועה (טענה שלא מתיישבת עם הנתונים) שאי אפשר להצליח איתה- אז לפחות שיהיה אדיר. אבל אם הוא גם לא משחק בעצמו ברמה של טופ 10, לא ברור לי מה עוד אמור לקרות כדי שירד בדירוג. אכזב אישית, אכזב קבוצתית, הקבוצה דוקא החזיקה מעמד בלעדיו- מה אפשר יותר מזה כדי להודות שסטף בדעיכה?

התכוונתי שהדירוג של סטף אילג'יטימט עבור מי שנתן בראש לכוכבים מבוגרים בעונה קצת פחות טובה (נועם וניר).

=========
נועם-
לגבי אמביד אמרת בהודעה המקורית שהוא לא מנהיג ואז בהודעה השנייה ציטטת את מה שהוא אמר באולימפיאדה. אוקיי אנחנו מסכימים, הוא לא מנהיג. אבל הוא שחקן כדורסל יותר טוב בקלות משמות אחרים כאן. קצת קשה לי להבין איך אמביד בחצי העונה ששיחק שבר את שיא הper של כל הזמנים, היה במסלול הבטוח לתואר mvp שני ברצף, ואז אתה מדרג אותו 10 ואומר "אי אפשר להתעלם מהמספרים". אתה די מתעלם מהם אחי. הוא שחקן העונה הרגילה הכי טוב בליגה בשנתיים האחרונות. גם הפלייאוף חשוב, אני לא טוען שהוא צריך להיות מדורג 1, אבל גם מקום 10 זו הגזמה פראית.

לגבי סטף- אני חושב שאם היית מחליף אותו בברנסון בשנה שעברה גולדן הייתה מצליחה יותר והניקס פחות. שתי הקבוצות האלה צריכות מישהו שיסחוב נטל התקפי כבד, ברנסון יותר טוב בזה מסטף בשלב הנוכחי בקריירה.

התאוריה שגולדן בגארבג' טיים בלי סטף כמובן לא נכונה כי גולדן עם סטף לא יוצרת רייטינג כזה חיובי/שלילי. זו אחת הקבוצות ששיחקו הכי הרבה דקות קלאץ' השנה. אל תנפנף סתם את הנתון הזה, הוא אמיתי.

דוקא באטלר שהזכרת הביא לאימפקט הרבה יותר משמעותי מבחינת on/off השנה (מיאמי טובה ב7 נקודות יותר כשג'ימי על המגרש, גולדן בחצי נקודה פחות עם סטף). אני הסתכלתי על הנתונים האלה מראש ולקחתי אותם בחשבון בהערכה שסטף נחלש השנה. אתם כנראה החלטתם מראש איפה לדרג אותו ואז לא מתייחסים לנתונים או מנסים למצוא להם הסברים אלטרנטיביים. אבל כל הנתונים מצביעים באותו כיוון.

Krit123

Well-known member
זו גם קבוצה שניצחה העונה 2 משחקים אקסטרה וסיימו 10 (שווין עם הקינגס), מאזן שהיה מספיק ליתרון ביתיות ב22-23 אז הם סיימו 6.
הקבוצה ההיא אגב סיימה 14-12 בלעדיו, הנוכחית 3-5. קליי היה שחקן אחר, ללא סטף הוביל למאזן 12-10 (או 8) עם 26 נק' באחוזים נהדרים, העונה הוא היה הכי וואשד שיש. איך אפשר להגיד עליו, דריי שהתחיל להרביץ לעצמו ולסובבים אותו, וויגינס שהמשיך היחלשות וקוון לוני שנעלם להם שזו אותה קבוצה, אין לי מושג.

היא נעה לכיוון שלו בקצב מהיר ממה שהוא נסוג לטעמי. הוא בדעיכה ואכן ירד אצלי בדירוג, השאלה עד כמה. בטח בידיעה שהוא אשכרה עקף אצלי את דונצ'יץ', עוד שחקן שפספס פלייאין בקבוצה פחות טובה ושום דבר לא השתנה ביכולת שלו לסחוב קבוצה ראויה רחוק. סטף לא צעיר כמו לוקה ולכן אנימבין אני לא מצפה ממנו לשמר יכולת אישית סופר גבוהה בשנים רצופות של סולו אקט. כאמור טעיתי לחשוב שהנסיגה של לברון גדולה ממה שהייתה מכיוון ששיחק בקבוצה חלשה ונבצר ממנו לשחזר יכולת, נכון לגבי פול, קוואי ואחרים מסיבות שונות.

Rapgamer

Well-known member
אני לא חושב שאפשר להשליך מאזן של עונה אחת על פני עונה אחרת... אתה הרי לא משחק נגד אותן יריבות. השנה היו יותר נמושות בליגה, לכן יותר קבוצות במערב צברו ניצחונות. המיקום של גולדן השנה (מקום 10 במערב והדחה בפלייאין) די משקף את היכולת שלהם. משחק הפלייאין היה די מביך למען האמת. בלקסיקון שלי זו עונה מאכזבת מבחינה הישגית.

מאזן 14-12 וגם 3-5 בלי סטף מצביע על כך שהסגל סביבו לא כאלה אפסים. הם גם לא טובין במיוחד למרות האידיאליזציה שעשית להם נכון לעונת 22/23. סגל בינוני מינוס שמושפע מסטף ביכולת שלהם להתקדם, והשנה הוא היה פחות טוב.

בעיני לוקה שינה לא מעט דברים מהעונה הקודמת אבל נגיע לזה כשנדבר עליו.

אתה חוזר על הדוגמה של לברון כאילו שהוא בגיל 36 פתאום החזיר את הגלגל אחורה. אפילו שלברון הגואט של לונג'ביטי הוא לא מצליח לסחוב את הקבוצה שלו כפי שעשה בגיל צעיר יותר, והמיקומים שלו בדירוג מידרדרים לאט מדי שנה.

אני לא חושב שאמורים להדיח את סטף נטו על סמך הגיל. פשוט כשהיכולת נחלשת והגיל מתקדם, זה unlikely שהמגמה הזאת תתהפך בצורה משמעותית. וצריך לקרות שם משהו משמעותי כדי שישחק טוב יותר מאנט או ברנסון, שהיו בעיני flat out יותר טובים ממנו השנה.

Krit123

Well-known member
לא באתי בהגזמה ואמרתי שהם למעשה הצליחו בגלל המאזן העדיף, אלא רציתי לסבר את האוזן לגבי מידת האכזבה. העונה לקחו 46 בקונפרנס קשה והיו והמרחק בניהם לדאלאס עם לוקה המשודרג במקום ה5 היה קטן יותר מאשר ליוסטון ב11. משחק אחד פחות מהלייקרס ב8. זה מכובד לכל הדעות.

לא עשיתי אידיאליזציה אלא ציינתי מגמה מובהקת - איפה דריי/קליי בדירוג שלנו? אחד טופ 50 השני כמעט נכנס (אצלי כן) בדירוג ההוא. וזה אחרי שהם כבר חוו ירידה שיצאה מפרופורציה העונה. וויגינס ולוני כמובן נעלמו. האווירה הייתה על הפנים, דריי כמעט הוציא עצמו לפרישה, קליי רצה החוצה, קומינגה איבד אימון בקר לתקופה, GM חדש ותחושה שנגמרה השושלת. לא אותה קבוצה. לא אתה ציינת שלקח זמן עד שמישהו חוץ מסטף קלע 20 נק' העונה?

מה שלוקה שינה או לא שינה, זה בטח לא מנע ממנו לעשות גמר איזורי עונה לפני כן, מה שמוביל לאותה המסקנה. וכאמור יש את לברון שלא החזיר את הגלגל אחורה כמו שהוא שיקם מעמד, וכן הירידה האיטית בדירוג היא מילת המפתח.
אני לא יודע אם המגמה תתהפך בעונה הבאה, אני כן חושב שהעונה שלו הייתה נתפסת אחרת והאימפקט שלו על המגרש יכול היה להתעלות על האחרים.

Rapgamer

Well-known member
לא באתי בהגזמה ואמרתי שהם למעשה הצליחו בגלל המאזן העדיף, אלא רציתי לסבר את האוזן לגבי מידת האכזבה. העונה לקחו 46 בקונפרנס קשה והיו והמרחק בניהם לדאלאס עם לוקה המשודרג במקום ה5 היה קטן יותר מאשר ליוסטון ב11. משחק אחד פחות מהלייקרס ב8. זה מכובד לכל הדעות.
הקונפרנס השנה היה באמת צפוף באיזור הזה וגולדן סיימה עם הshort end of the stick. בשביל זה הם היו צריכים לתקן בפלייאין כדי לסיים את העונה לפחות בצורה סבירה מבחינה הישגית. בוא, זה לא רף כזה גבוה לעבור את הקינגס שהיו חסרים מספר שחקני מפתח ובמגמת דעיכה, או את הפליקנס שכבר מצאו את עצמם בלי ציון. אם הווריורס באמת היו קרובים יותר לדאלאס הם פשוט היו משלימים את המשימה הזאת (מה גם שהעונה של דאלאס מתחלקת ללפני ואחרי הטרייד, היא קפצה מדרגה משמעותית וגם נתנה לכוכבים לנוח לקראת הסוף כשהמיקום נקבע- בקיצור סתם name dropping).

לא עשיתי אידיאליזציה אלא ציינתי מגמה מובהקת - איפה דריי/קליי בדירוג שלנו? אחד טופ 50 השני כמעט נכנס (אצלי כן) בדירוג ההוא. וזה אחרי שהם כבר חוו ירידה שיצאה מפרופורציה העונה. וויגינס ולוני כמובן נעלמו. האווירה הייתה על הפנים, דריי כמעט הוציא עצמו לפרישה, קליי רצה החוצה, קומינגה איבד אימון בקר לתקופה, GM חדש ותחושה שנגמרה השושלת. לא אותה קבוצה. לא אתה ציינת שלקח זמן עד שמישהו חוץ מסטף קלע 20 נק' העונה?
נכון, לא רק סטף אכזב בגולדן. כל הגווארדיה הותיקה נחלשה וזה התבטא בדירוג. פשוט כמו שהעונה המאכזבת של גולדן מושפעת מהיחלשות של דריי וקליי, היא גם מושפעת מההיחלשות של סטף. וכן, אמרת כבר שצמח במקביל טיימליין חדש שריכך את המכה.
שים לב שבתחילת הדיון אתה ונועם אמרת משפטים כמו "הסגל בגולדן מחורבן ולא הייתי זוקף את האכזבה הקבוצתית לחובתו של סטף". חשבתי שרק ביבי אחראי על כל ההצלחות אבל חסר קשר לכישלונות.

מה שלוקה שינה או לא שינה, זה בטח לא מנע ממנו לעשות גמר איזורי עונה לפני כן, מה שמוביל לאותה המסקנה.
באמת לא הבנתי למה אנחנו מדברים על לוקה עכשיו. איזו מסקנה? אתה חושב שמסלול הקריירה של לוקה ושל סטף דומים באיזושהי צורה? אתה באמת צריך שאני אסביר את כל ההבדלים, במה שרק יסיט את הדיון למחוזות לא רלוונטיים?

וכאמור יש את לברון שלא החזיר את הגלגל אחורה כמו שהוא שיקם מעמד, וכן הירידה האיטית בדירוג היא מילת המפתח.
איזה מעמד הוא היה צריך לשקם..? כל שנה שלברון מצליח להישאר באיזור החיוג של טופ 10 היא עוד שנה מדהימה. הדרך היחידה לשמור על המיקום היא להוכיח את עצמך בכל עונה מחדש. העונה הנוכחית של סטף לא הייתה top ten worthy. למזלו הוא התחיל ממיקום גבוה כדי לקבל את האדג' על פני לברון ודומיו, אבל היו 8 שחקנים טובים ממנו משמעותית השנה.

Krit123

Well-known member
הקונפרנס השנה היה באמת צפוף באיזור הזה וגולדן סיימה עם הshort end of the stick. בשביל זה הם היו צריכים לתקן בפלייאין כדי לסיים את העונה לפחות בצורה סבירה מבחינה הישגית. בוא, זה לא רף כזה גבוה לעבור את הקינגס שהיו חסרים מספר שחקני מפתח ובמגמת דעיכה, או את הפליקנס שכבר מצאו את עצמם בלי ציון. אם הווריורס באמת היו קרובים יותר לדאלאס הם פשוט היו משלימים את המשימה הזאת (מה גם שהעונה של דאלאס מתחלקת ללפני ואחרי הטרייד, היא קפצה מדרגה משמעותית וגם נתנה לכוכבים לנוח לקראת הסוף כשהמיקום נקבע- בקיצור סתם name dropping).
משחק נוקאאוט בחוץ הוא לא מדד טוב, במשחק בודד בין יריבות ברמה דומה אי אפשר לדעת מה יהיה. זה גם לא רף כזה גבוה לקלוע בו סל שדה אגב.
לא טענתי שהם היו קרובים לדאלאס שסיימו את העונה קבוצה אחרת מבחינת רמה, אלא ציינתי את הפער במאזנים בשביל להמחיש כמה הם היו שייכים לדבוקה מתחת.
גם את לוקה אפשר לחלק ללפני ואחרי הטרייד אגב?
נכון, לא רק סטף אכזב בגולדן. כל הגווארדיה הותיקה נחלשה וזה התבטא בדירוג. פשוט כמו שהעונה המאכזבת של גולדן מושפעת מהיחלשות של דריי וקליי, היא גם מושפעת מההיחלשות של סטף. וכן, אמרת כבר שצמח במקביל טיימליין חדש שריכך את המכה.
שים לב שבתחילת הדיון אתה ונועם אמרת משפטים כמו "הסגל בגולדן מחורבן ולא הייתי זוקף את האכזבה הקבוצתית לחובתו של סטף". חשבתי שרק ביבי אחראי על כל ההצלחות אבל חסר קשר לכישלונות.
לכל הפחות סטף אכזב הכי פחות, אני עדיין עומד מאחורי המשפט הזה (כמו גם זה על ביבי). יש לו את הצוות המסייע הכי גרוע בטופ 20 ואחד הגרועים בדירוג כולו. דריי לא נכנס אצלי טופ 50 ואני לא בטוח שיש שם שחקן נוסף בטופ 100.
באמת לא הבנתי למה אנחנו מדברים על לוקה עכשיו. איזו מסקנה? אתה חושב שמסלול הקריירה של לוקה ושל סטף דומים באיזושהי צורה? אתה באמת צריך שאני אסביר את כל ההבדלים, במה שרק יסיט את הדיון למחוזות לא רלוונטיים?
אני מדבר על לוקה בהקשר די ברור - טעיתי לדרג אותו מתחת לסטף בעונה שעברה, בגלל שייחסתי לו את האכזבה הקבוצתית בהגזמה. המסקנה שלי היא שלאכזב נקודתית בקבוצה חלשה לא אומר הרבה, כמו שהוא ולברון סיימו מחוץ לפלייאוף/פלייאין לסירוגין.
איזה מעמד הוא היה צריך לשקם..? כל שנה שלברון מצליח להישאר באיזור החיוג של טופ 10 היא עוד שנה מדהימה. הדרך היחידה לשמור על המיקום היא להוכיח את עצמך בכל עונה מחדש. העונה הנוכחית של סטף לא הייתה top ten worthy. למזלו הוא התחיל ממיקום גבוה כדי לקבל את האדג' על פני לברון ודומיו, אבל היו 8 שחקנים טובים ממנו משמעותית השנה.
איבד את תואר השחקן הטוב בעולם ואז החזיר אותו. אנחנו לא עוסקים פה בשמירה על מיקום אלא גודל השינוי בו. פול שחקן מבוגר נוסף ששיקם מעמד ושיחזר מיקום.

Rapgamer

Well-known member
משחק נוקאאוט בחוץ הוא לא מדד טוב, במשחק בודד בין יריבות ברמה דומה אי אפשר לדעת מה יהיה. זה גם לא רף כזה גבוה לקלוע בו סל שדה אגב.
יש להם עונה שלמה כדי להימנע מהסיטואציה הזאת. אבל אחרי שנקלעו אליה, אפשר גם לשחק טוב למשל. סטף לא אשם ביכולת של קליי, אבל גם קליי לא אשם ביכולת של סטף. 22 נקודות ו6 איבודים זה כישלון אישי בתוך כישלון קבוצתי.
גם את לוקה אפשר לחלק ללפני ואחרי הטרייד אגב?
אני לא יודע למה אתה מתעקש להזכיר את לוקה כל 3 משפטים. אבל הנה שברת אותי.
לוקה בעונת 22/23- per 29 מקום 4 בליגה.
לוקה בעונת 23/24 לפני הטרייד- per 28 מקום 5 בליגה.
לוקה אחרי הטרייד- כנ"ל.
סטף בעונת 22/23- per 24.3 מקום 11 בליגה.
סטף בעונת 23/24- per 20.8 מקום 34 בליגה.

מקווה שזה יעזור לך להתקדם מההשוואה הלא רלוונטית ללוקה.
לכל הפחות סטף אכזב הכי פחות, אני עדיין עומד מאחורי המשפט הזה (כמו גם זה על ביבי). יש לו את הצוות המסייע הכי גרוע בטופ 20 ואחד הגרועים בדירוג כולו. דריי לא נכנס אצלי טופ 50 ואני לא בטוח שיש שם שחקן נוסף בטופ 100.
אז מזל שאנחנו לא משווים את סטף לקליי ודריימונד. אנחנו משווים אותו לשחקנים שהיו טובים ממנו השנה בקלות.
אני מדבר על לוקה בהקשר די ברור - טעיתי לדרג אותו מתחת לסטף בעונה שעברה, בגלל שייחסתי לו את האכזבה הקבוצתית בהגזמה.
אני דירגתי את סטף מעליו לפני שנה ואני חושב שזה גם היה נכון לאותו זמן. לא שהיה מופרך לדרג הפוך, פשוט סטף היה מוכח ממנו בהרבה בתור שחקן מוביל של קונטנדרית, ובאיזור החיוג שלו מבחינת יכולת אישית.
איבד את תואר השחקן הטוב בעולם ואז החזיר אותו. אנחנו לא עוסקים פה בשמירה על מיקום אלא גודל השינוי בו. פול שחקן מבוגר נוסף ששיקם מעמד ושיחזר מיקום.
1. זה לא קרה בגיל 36.
2. בהסתכלות רחבה על התקופה הזאת, הoutlier הוא דוקא עונת הבאבל שלברון חזר לדיון של השחקן הטוב בעולם (משם והלאה שוב היה יותר באיזורים של הדרג השני).

למעלה