דעתי עך טכנולגיית .NET

Mapisto

New member
דעתי עך טכנולגיית .NET

בהרצאה לא מזמן ראיתי בערך מבוא לASP.NET... אוקיי אז עוד שניה גמרתי שם ששמעתי על הקטע שהשרת נותן לדף לא משנה באיזה תצוגה או דפדפן. דבר זה חוסך שעות ארוכות של עבודה עם אחוזים\פיקליסים\שפות צד שרת. כמו כן אופצית הTracing מדהימה, שלא נדבר על פיצ'רים אחרים כמו סשנים בלי עוגיות וכל מיני תת-קימופלים וכאלה. אבל החסרון הגדול זה שפתאום האינטרנט נהיה OO, ממתי?! כל שפות צד שרת, בדר"כ לא משתמשות לאובייקטים (כלומר יש Domים למינהם אבל משתמשים בזה בעיקר בלקבל נתונים מאשר לשנות דבריים בצורה "פיזית") תעשו פעם View Source תראו את הזוועה שהולכת שם... חוצמזה, כל פורייקט תופס פי כמה יותר מפרוייקט רגיל. מסקנה: הכסף של ביל עלה לו לראש. מה זאת אומרת, ביזבוז כל כך של משאבים. אלף ואחת XMLים (למה?!), שימוש בסיפריות מובנות, WebControlים, ואפילו ראיתי בהרצאה כזה מאמת סיסמא שעובד בצד לקוח... ASP.NET זה פשוט מעין פרונט' פייג' בשילוב VB, ואני רגיל לכתוב שורות ארוכות ואז איך שהוא לסגנן את זה עם Response.Write ולא עם Using למינהם (אז יש פה namespaces לא מלהיב) וגם לא עם System.consloe.io.Write המרצה טען שיש לעזוב את הASP הרגיל ולהשתמש בבולשיט של ASP.NET. מה שכן אהבתי זה שיתוף Dllים, עבודה יפה מאוד עם כמה שפות בו זמנית בפרוייקט אחד. בכלל C# מזכירה לי VB וקצת ג'אווה, זה שונה מC++ עם הdelete[] וכו' בתכלית
פתאום C# נראת כמו אנגלית ולא כמו דברים מוזרים כאלה.

asp123

New member
למה לא אלף ואחת xmlים ../images/Emo35.gif זה די טוב

תמיכה מובנת וnamespaces אתה לא חייב להשתמש בcodebehind (הusing אתה לא חייב לבנות קבצי vb או cs תשתמש ישר) דבר שני webcontrols הם בסדר והזוועה היחידה שיש שם זה הviewstate(לא הבנתי על מה כל הנושא הזה בכלל עם אפשר הסבר) קצת מוזר עם זה אני מסכים סך הכל שווה לכתוב בC sharp ולא בvb.net למרות שהיא יותר קלה אז סך הכול זו דעתי !

gilad g

New member
לא מסכים עם כמה מהנקודות שהועלו

"פתאום האינטרנט נהיה OO". התכנות ל-web תמיד היה OO. אולי לא OO במאת האחוזים של ממש, אבל רוב התיכנות נעשה בסביבה מונחית עצמים (Recordset הוא אובייקט, XMLDOM הוא אוסף של אובייקטים...). אגב, בDOM משתמשים גם בלשנות דברים על הדף. OO הוא דבר טוב לפי דעתי, כיוון שהוא מספק מודל תיכנות נכון יותר, יותר אינטואיטיבי, וקוד הרבה יותר מסודר. בקשר ל-View Source - אני מניח שאתה מתכוון ל-viewstate. בקטע הזה אני דווקא מסכים איתך, ואומר שאפשר להימנע מהמודל של ה-webforms שכולל בתוכו את כל ה-server controls, את ה-viewstate, וכל זה - ע"ע IHttpHandlers. אם אתה רוצה פירוט - אשמח לתת לך. לכן, אל תמהר להספיד את ASP.NET (למרות הזוועה של ה-webforms). "אלף ואחת XMLים". XML נהיה סטנדרט ברחבי העולם להעברת מידע ושמירת הגדרות בכל מיני פלטפורומות. התמיכה המובנית ב-XML שיש לדוט נט היא דבר מבורך, ולא משהו שלילי. XML מאפשר לך לארגן את המידע באופן יותר מסודר, מאפשר קריאה ע"י תוכנות אחרות, והוא סטנדרטי - לרוב פלטפורומות הפיתוח של היום יש תמיכה בXML. בהודעתך, אתה התייחסת אך ורק ל-ASP.NET, ולא לטכנולוגית הדוט נט באופן כללי יותר. דוט נט זה לא רק ASP.NET, כמובן. זה כולל גם את Windows Forms - בניית אפליקציות לחלונות, ועוד ועוד.

yuval k

New member
../images/Emo45.gif

הגישה של Object Oriented היא הרבה יותר נכונה ואף טבעית. Webforms הם רק חלק מ-ASP.net, החלק הפחות/לא טוב. האינטרנט הופך למדיום אינטראקטיבי, והתכנות לסביבת האינטרנט הולך ומתקדם. חלק מזה הוא פיתוח טכנולוגיות חדשות. פיתוח ל-web הוא OO גם בלי ASP.net, לפחות חלקית. מה ש-ASP.net עשה, או היה אמור לעשות, זה לקחת את זה צעד קדימה - אפשר לכתוב אפליקציות מורכבות, אפילו ברמה של אפליקציות שלא-לווב. אולי ASP.net הוא בין הפחות מוצלחים מבין החידושים שדוט נט מספקת. יכול להיות. אבל ללא ספק יש פה פוטנציאל. [ויובל רוצה להזכיר לגלעד את פרוייקט מונו - Windows Forms זה גם ללינוקס
]

Admini

New member
אני חייב להעיר משהו

אני מתכנת יפה גם בלי WebForms.....

gilad g

New member
כל המודל שלה שגוי

יותר מידי פוסטבקים, משתנים חבויים ו-viewstate-ים ענקיים.

IgalR

New member
עזוב ססמאות .

אם אין צורך בVIEWSTATE אל תשתמש . לכל פקד יש EnableViewState שאפשר לכבות . אגב איך אתה שומר מצב אחרי POST ? (אפשר לפתוח פינה בפורום שתקרא : "את ה... יישמו באופן שגוי אני ישמתי ככה ....")

gilad g

New member
ללא נושא

אני זוכר שהורדתי viewstate לכל האובייקטים והרכיבים בטופס, ועדיין הוא נשאר שם
איך אינ שומר מצב אחרי POST
אני לא. יש לי טופס, שעושה POST לדף אחר. זה כל מה שצריך. אם צריך באמצע מילוי הטופס לקבל נתונים מהשרת - את זה אני עושה בעזרת XML או בעזרת XMLHTTP. את ה-Webforms יישמו באופן שגוי. אני יישמתי בעזרת IHttpHandlers

gilad g

New member
אגב

לדפים שבהם אין טפסים - כלומר, לדפים שבהם רק מציגים נתונים, ואין בהם textboxes או buttons, ממש אין צורך ב-webforms. המודל הזה יוצא מנקודת הנחה שבכל דף שבו יש לך צד שרת, חייב להיות לך בהכרח טופס. ב-60% מהמקרים זה כך, אבל בקשר ל-40% הנותרים, אנחנו מחוייבים להשתמש בכל מיני כלים שנראים קצת עקומים לנוכח המודל של הוובפורמס...

gilad g

New member
עליהם אני בדיוק מדבר ../images/Emo13.gif

בדפים שאין לך טופס - למה להשתמש ב-webforms?

IgalR

New member
כאלה שצריכים למשל יכולת מיון ?

או אולי חלוקה לדפים ? או אולי פרסונליזציה של ה LOOK&FEEL ? ואולי אחרי שבוע שבועיים ההצלחה תיהיה כה רבה שתרצה להשתמש בCACHE או אולי בשפה אחרת . למה להמציא את הגלגל מחדש .

gilad g

New member
הבעיה שלי עם webforms

היא שיש נטייה רבה מידי לעשות דברים בשרת. לדוגמא - מתכנת שאני עובד איתו רצה בסה"כ להוסיף שורות לטבלה. הוא ישר פנה ל-asp.net, ויישם את זה בשרת - כי ככה הוא מכיר. וזה, לצערי, הכיוון הכללי של webforms - יותר מידי פוסטבקים ודברים בשרת. עוד משהו שקצת מפריע לי הוא העניין של השבלוניות. בעייתי מאוד לעשות טבלאות מותאמות אישית, או לדוגמא, אם אתה רוצה לשים את החלוקה לעמודים בתור תמונות של מספרים וחצים, ולאו דווקא טקסט, או אולי להשתמש ב-ComboBox. אלא אם זה באמת מובנה, ויש לך מה לחדש לי (אני תמיד אשמח ללמוד)

IgalR

New member
בהחלט .

חפש בדקומנטציה : Specifying Paging Behavior in a DataGrid Web Server Control אגב תבדוק מה עושה : SmartNavigation

gilad g

New member
לומר לך את האמת

אני לא ממש מת על ה-DataGrid... הוא סגור מידי... אני מעדיף להשתמש ב-DataList, ולכתוב קצת HTML

למעלה