דרישת שוכר להחזר שכר מושכר בגלל טעות בחישוב לטענתו

webguy100

Active member
שלום רב !
יש לי דייר בשכירות לטווח ארוך כאשר בחוזה יש הסכם על עדכון שכר המושכר כל תקופה בהתאם לכללים שקבענו .
כאשר מגיע זמן העידכון אני המשכיר שולח לו את החישוב החדש למחיר שכירות מעודכן החדש ..
בדרישת התשלום החדשה נכתב ...
" אם הינך חולק על גובה דמי השכירות הנקובים לעיל , עליך להודיעני
על כך בכתב , תוך 30 יום מיום קבלת מכתבי זה ובמכתב זה הינך נדרש לפרט ולנמק את התנגדותך ".
במשך שנים רבות לא קיבלתי שום השגות על החישוב מהדייר .

קיבלתי מכתב מעורך-דינו בדרישה להחזיר לו הפרשי הטעות למשך כל השנים עם הצמדה והפרשי ריבית
1. אין לי בעיה לבדוק ועדכן את מחיר השכירות ולהוריד אם נפלה טעות .
2. אבל הדייר לא התלונן ודורש חזרה של כספים אף פעם ולא העמיד אותי על טעותי מדוע אני צריך להענש על כך ?

האם יש משמעות משפטית לדרישה לבדוק החשבון שהוא מקבל .....????
האם אני חייב להענות לדרישה שלו ?

בברכה ובתודה מראש לעונים .

איציק

נערך לאחרונה ב:
שלום איציק ותודה על שאלתך,
כעיקרון התוספת שאתה מוסיף בסוף כל חשבון אינה פותרת אותך מהחובה להחזיר כספים, אם נעשה טעות בחשבון.
המשפט הזה הוא לא משפט קסם שפותר אותך מכל אחריות. תאר לעצמך שהיה כזה משפט קסם, כל חברה של כרטיסי אשראי או כל משהו אחר שמבצע גבייה היה מוסיף אותו בסוף החשבון ולעולם לא היינו יכולים לבוא בטענות ולתקן את החשבון אם עברו 30 ימים. אני מניח שגם אתה לא הייתה רוצה להתקל במצב כזה.
כעקרון, זה נשמע שעשית הכל נכון ובדרך הראויה, אבל בכל זאת אין בזה כדי לשחרר אותך.
ואתה לא נענש על שום דבר, השוכר מזמין אותך לבדיקת החשבון.
מצד שני, לא כל דרישה של השוכר היא נכונה ומחייבת.
צריך לשבת ולחשב בדיוק, לראות איזה טענות הגנה יש לך, ולהגיע להסדר עם השוכר.
מומלץ לעשות זאת עם איש מקצוע שייבחן את הטענות, את הזכויות שלך ואת החישובים
בהצלחה

webguy100

Active member
שלום איציק ותודה על שאלתך,
כעיקרון התוספת שאתה מוסיף בסוף כל חשבון אינה פותרת אותך מהחובה להחזיר כספים, אם נעשה טעות בחשבון.
המשפט הזה הוא לא משפט קסם שפותר אותך מכל אחריות. תאר לעצמך שהיה כזה משפט קסם, כל חברה של כרטיסי אשראי או כל משהו אחר שמבצע גבייה היה מוסיף אותו בסוף החשבון ולעולם לא היינו יכולים לבוא בטענות ולתקן את החשבון אם עברו 30 ימים. אני מניח שגם אתה לא הייתה רוצה להתקל במצב כזה.
כעקרון, זה נשמע שעשית הכל נכון ובדרך הראויה, אבל בכל זאת אין בזה כדי לשחרר אותך.
ואתה לא נענש על שום דבר, השוכר מזמין אותך לבדיקת החשבון.
מצד שני, לא כל דרישה של השוכר היא נכונה ומחייבת.
צריך לשבת ולחשב בדיוק, לראות איזה טענות הגנה יש לך, ולהגיע להסדר עם השוכר.
מומלץ לעשות זאת עם איש מקצוע שייבחן את הטענות, את הזכויות שלך ואת החישובים
בהצלחה
תודה על התשובה , המקרה הזה מוזר ביותר ! מדובר בדייר בדמי- מפתח אשר שילם בפעם האחרונה 2000 ש"ח הוא טוען שלפי החוזה הוא צריך לשלם
300 שקל !!! עורך -דינו חישב בפירוט את הסכום , בהנחה שהחישוב נכון כיצד דייר מקבל במשך 30 שנה מאז רכשתי הנכס סכום גדול לשלם משנרשם בחוזה ???? כשאני קניתי את הנכס הסכום השכירות כבר היה יותר בהרבה מ-300 שקל זה פשוט הזוי לא מבין מה קרה פה מאז שרכשתי הנכס הקפדתי על תוספת לפי פרסומי משרד השיכון כחוק !

למה לא הוזהרתי מראש ..הרי אם אצטרך להחזיר הנזק שלי עומד על מאות אלפים !

שוב תודה מראש !

נערך לאחרונה ב:
אני חוזר וממליץ לטפל בנושא באמצעות עו"ד מומחה בתחום
לא למהר לעשות דברים וגם לא למהר לדבר עם הצד השני שיכול להיות שמקליט אותך או תומן לך פח אחר.
ושיהיה בהצלחה

למעלה