האוכל בדבלין

• פותח הנושא wgaf
  • פורסם בתאריך

wgaf

New member
האוכל בדבלין

שלום לכולם . לאחר שהצגתי את התרשמותי הכנה מרמת הטינופת ברחובות דבלין זכיתי במטר של קללות ועלבונות והוכרזתי כאנטי-אירי וכעוכר אירלנד ע"י מספר אנשים בעלי הפרעות אישיות ו/או בעיות נפשיות לא מטופלות. על מנת לטהר את האווירה ולהמשיך בנימה חיובית החלטתי להציג את אחד מהמאפיינים החיובים שמהם אני מאד נהנה בדבלין . האוכל . אחד הסיבות העיקריות שבזכותן אני שמח להיות בדבלין ושאליהן אני התגעגע לאחר שאעזוב את העיר היא ( חוץ מהפאבים והמועדונים ) רמת האוכל. האוכל בדבלין הוא פשוט יוצא מן הכלל . נתחיל בארוחת הבוקר האירית . אני לא יודע מי הגאון שהמציא את הארוחה הזו . רבותי מדובר בהברקה. במקום שבו אני עובד מגישים ארוחת בוקר אירית מלאה במחיר מסובסד של 2 יורו ואני מצליח כמעט כל יום ליהנות ממנה . הארוחה כוללת שתי נקניקיות , בייקון , פודינג שחור ( נקניקיה שמנה מדם של חזיר – זה הרבה יותר טעים ממה שזה נשמע ) , פודינג לבן ( נקניקיה שמנה משומן חזיר ושיבולת שועל – זה עוד יותר טעים אבל אני לא בטוח שזה כל כך בריא ) , שתי ביצי עין , השעועית האדומה מקופסאות השימורים ( נשמע כמוצר נחות אך הוא משתלב נפלא עם שאר הרכיבים ) , האשבראונס ( מעין לביבות מתפוחי אדמה ) ולחם . בקיצור הנאה גדולה . אחרי שאני אוכל ארוחה כזאת בתשע בבוקר עד 12 בצהריים אין לי חשק לאכול. נמשיך בצ'יפס . הצ'יפס הוא המאכל האהוב ביותר באירלנד . כיוון שאני מאד אוהב צ'יפס זה ממש מצוין. הצ'יפס נאכל עם כל דבר , לא רק דג עם צ'יפס או המבורגר עם צ'יפס אלא גם חביתה עם צ'יפס בארוחת בוקר , אוכל הודי עם צ'יפס , פיצה עם צ'יפס , לזניה עם צ'יפס ואפילו אוכל סיני עם צ'יפס . זה משתלב מצוין . מה שאני הכי אוהב לאכול בצהריים כאן זה לזאניה , פיצה וצ'יפס זו הארוחה האידיאלית בעייני וכנראה גם בעייני רוב האירים. לפעמים אני אוכל פה צ'יפס שלוש פעמים ביום , חביתה עם צ'יפס בבוקר ( כשלא יוצא לי לאכול את ארוחת הבוקר האירית בעבודה ) , פיצה , לזאניה וצ'יפס בצהריים , והמבורגר וצ'יפס או דג עם צ'יפס בערב . תענוג. בנוסף לכך יש בדבלין מצבור גדול של מסעדות סיניות יוצאות מן הכלל . אני ביליתי זמן רב המזרח הרחוק ואני יודע להבדיל בין אוכל סיני אמיתי ומזויף . רוב המסעדות הסיניות ברחוב פרנל מגישות אוכל סיני אמיתי , שלא מותאם לא לטעם האירי ולא לשום טעם אחר . על מנת להתאים לטעם האירי הם מסתפקים בהגשת צ'יפס. כמובן שלא ניתן לסיים הודעה מסוג זה ללא המלצות : רוקאס במלהיד רוד מול קלונטארף גלוף קלב - אני קונה שם דג ( קוד טרי ) עם צ'יפס מעולה , והמבורגר עם צ'יפס . היליביליס בפירויו מול פירויו פארק , על יד הגשר. עוף מטוגן בסגנון אמרקאי עם צ'יפס . בעשר דרגות KFC טוב יותר מ צופסטיקס – מסעדה סינית על יד רוקאס . אני מזמין שם ברווז בקארי עם צ'יפס . תענוג. סוםר ואלו בקילסטר בהוט רוד - אני קונה שם פשטידת כליות וסטייק. מעדן אמיתי והם עושים אותו הכי טוב בעיר.

jonbaum

New member
לידיעת מנהלת הפורום

ההודעה שלי לא כללה שום "מסרים מעליבים" בתוכה. לכן זה מגוחך לחלוטין שהיא נמחקה. ולעצם העניין - אתה טענת שאתה לא מבין אותי, ואני מוכרח להגיד שאני לא הבנתי אותך כי אני לרגע לא חשבתי שההודעה שלך נכתבה ברצינות. אני הייתי לחלוטין משוכנע שהיא נכתבה בצחוק/בציניות, ולכן הגבתי כך. אני הגעתי הנה כאמור מיפן, שהיא אולי הגן-עדן הקולינרי עלי אדמות, ומצב האוכל באירלנד בהחלט גרם לי ללא מעט עוגמת נפש, במיוחד בהתחלה, בה לפי התיאוריה המפורסמת של שלושה שלבים הכל אמור להיות נפלא. לכן, עד היום אנחנו לא כל כך נוהגים לאכול במסעדות (יקר אימים וסיכוי גבוה מדי לאכזבות) ומבשלים הכל לעצמנו. תודה לאל אפשר להשיג כאן כמעט כל דבר שאפשר להעלות על הדעת, ואנחנו אוכלים אוכל מצויין. לא מזמן בישלתי "ארוחה ישראלית" לכמה חברים - אני מצרף תמונה. הדבר היחיד שבאמת אי אפשר להשיג כאן זה פיתות טעימות, ולכן אפיתי לבד.

wgaf

New member
תגובה

ההודעה שלי הייתה רצינית לגמרי . מה גרם לכך לחשוב אחרת ? העובדה שסווגתי כעוכר אירלנד ? אני באמת חושב שיש פה מסעדות מצויינות , סיניות אמיתיות אמיתיות ולא יקרות ( 10 יורו בממוצע למנה עיקרית ) , אפשר לאכול בפאבים ( 10 יורו בממוצע למנה עיקרית ) , יש גם מסעדות גורמה מצויינות שהן מעט יקרות ( בין 20 ל 50 יורו למנה עיקרית ) אך אלו המחירים ברוב העולם כולל בישראל. רוב הזמן אני אוכל אצל הציפסרים . אוכל מצויין וזול. אני שהיתי בטוקיוי חודשיים וחצי לצרכי עבודה . הייתי במלון אוטאני באקצקה מיצקי ( רובע של מסעדות ובילויים ) . יש לי לא פחות תלונות על יפן במיוחד בנוגע לתנאי העבודה , אבל אני אשמור אותם לפורום יפן. אני חייב להסכים איתך בנוגע לאוכל , זה אחד המקומות עם המסעדות הכי טובות בעולם , כל יום הצלחתי למצוא מסעדה עוד יותר טובה ועוד יותר טובה . טוב אני עכשיו הולך לאכול ארוחת בוקר אירית .

jonbaum

New member
גם לי היו תלונות בלי סוף על יפן

אבל במסגרת השלב השלישי הפסקתי עם זה.....

jonbaum

New member
סיניות אמיתיות

אתה מתכוון למסעדות הקטנות האלה בסביבות Moore Street שקמו בשנים האחרונות? נדמה לי ששם אוכלים הסטודנטים הסינים.

wgaf

New member
סיניות

ברחוב הזה לא אכלתי . התכוונתי לסיניות שנמצאות בחלק המזרחי של רחוב פרנל. הכי טובה היא המסעדה הפינתית, המזרחית ביותר , בגדה הדרומית של הרחוב,

jonbaum

New member
דווקא היום אכלתי צהריים בפאב

איפה שהוא ב-Rathfarnham. אכלתי קארי עוף (מהסוג המסורתי של פאבים, לא קארי הודי) ובאמת היה ממש טעים, ולא יקר.

jonbaum

New member
באיזו פינה?

יש שם חומוס, בקערה החומה הגדולה בחזית השולחן. אם בפינת השולחן אתה מתכוון לקערה המלבנית הגדולה (היא לבנה) מה שיש שם זה סיניה, כלומר כבש טחון עם תבלינים ועשבי תיבול פלוס רוטב שעשוי מטחינה.

חומוס אני מריח גם מראיה חבר, אין שום סיכוי

שאפספס רק יודע מה חסר שם ?השמן זית הגולמי שלנו

ועוד איך יש ,כתבתי לך שאני מריח חומוס גם אם

הוא באירלנד ,אפרופו חומוס האם אתה יכול להמליץ לי על חומוסיה אסלית בדבלין ?אבל אתה יודע אחי חומוס חומוס ,עם פיתות ושמן זית בצל זיתים וכו ?או שאולי לא קיים דבר כזה ,אני ראיתי בטמפל בר לא רחוק ממלון בלומס מעבר לכביש הראשי ,שווארמה ומשהו שדומה לטחינה . מכיוון ואני עומד להגיע לדבלין אשמח לתשובה ממך .

jonbaum

New member
אין דבר כזה

עד כמה שאני יודע. לכן את החומוס בתמונה אני הכנתי בעצמי (החל מהשריית גרגרי חומוס וכו'). מה שכן יש מסעדה לבנונית לא רעה במרכז העיר, ששמה The Cedar Tree. חוץ מזה, ב-farmers' markets למיניהם (כמו זה שמתקיים בטמפל בר ביום שבת) תמיד יש אי אילו ערבים שמוכרים חומוס טעים.

הנה נתת לי תשובה\ תודה ל יש חומוס בדבלין אחי

תודה לך .בהקשר למסעדה השניה מבטיח לבדוק ,אין כמו ניגוב ולאחר מכן לפאב בטמפל מול הפיאצה והגלידה .גדול אתה .

jonbaum

New member
אכלתי היום פלאפל לצהריים

הלכנו לשוק האיכרים הנחמד בפרבר הדרומי דאן-לירי, והיה שם דוכן פלאפל של כמה חבר'ה לבנונים. פלאפל גדול בלאפה עלה 5 יורו, והיה אחלה.

jonbaum

New member
נ.ב.

אם במקרה אתה חוצה מדי פעם את הליפי, גיליתי מסעדה מעולה בדאן-לירי, והיא לא יקרה במיוחד. שמה ALEXIS, ויש עליה מלא חומר באינטרנט.

:- jonbaumשמע אני מבקר די בדבלין כתייר ,ואני

רוצה לאמר לך שאישית אני לא עושה עניין מאוכל ,והאמת שיש לי אפשרויות כספיות לאכול במסעדות ,אבל לפעמים אני הולך לאיזה ספארק בהנרי ואני אומר לך שאני תופס שם מאכלים מענינים מאוד וטעימים שלא לדבר על זולים . בפעם האחרונה נפלתי על לזנייה פצצה ,ומרק עוד יותר פצצה ,המנות היו נדיבות מאוד ומשביעות ,והמחיר ?5 ארו ,בנוסף ישנם מאכלים על משקל, מאכלים ערבים לחיך הישראלי ולפי הבנתי יערבו גם לחיכך ,כמו למשל אורז תפוחי אדמה מאודים או מטוגנים ,שניצלים עוף צלוי וכו ,המחיר לפי קג אחיד .כך שטעים מזין וזול ,את כל הכבודה אתה שם במגשית ניגש לספסל ליד הליפי ואוכל להנאתך ,זה כמובן לתיירים ,אתה תוכל בבית .

נועה P

New member
טוב, גם חולי נפש צריכים לאכול...../images/Emo67.gif

גם אני בהתחלה חשבתי שההודעה שלך היא כולה צינית, בהתחשב בסגנון ההודעות הקודמות שלך וגם בגלל שרוב הישראלים מתלוננים על האוכל באירלנד. גם אני ממש נהנתי מהאוכל באירלנד, למרות שכל פעם שציינתי שאני צמחונית במסעדות וגם סביב השולחן המשפחתי זה גרר דיון שלם של: "מה, את באמת לא אוכלת בשר?"
ברוב המסעדות יש גם אופציה צמחונית, בדרך כלל אחת או שתיים, אבל לדעתי זה בהחלט מספיק. ואם לא, אפשר לבקש תוספת פירה וירקות והופה- ארוחה טעימה, משביעה ומזינה. לצערי, לא יכולתי לאכול כל בוקר ארוחת בוקר אירית, אבל זה בהחלט פינוק כייפי ליום גשום (או כל יום אחר) שבו לא צריך לרקוד או ללכת לחדר כושר (קשיי תזוזה קשים במשך 12 שעות לאחר הארוחה). אוכל שקל להתמכר אליו באירלנד:
גם אני התמכרתי לצ'יפס באירלנד, וזה אחרי 5 שנים שלא אכלתי בהם צ'יפס כמעט אף פעם. היה chipper שאני והמורה שלי היינו עוצרות בו בדרך חזרה משיעור ב gorey, אני לא זוכרת את שמו אבל הוא נמצא באשפורד, והיו להם שם את הצ'יפס הכי טעימים בעולם! שמנים וזהובים. יאמיאמיאמ. אגב, המנה הקבועה שלי בchippers למינהם היתה המבורגר צמחוני וצ'יפס עם רוטב קארי. גאוני!
מוזר שלא ציינתם את אדי רוקטס, פסגת הג'אנק פוד האירי ומקום חביב עלי במיוחד. תמיד היינו עוצרים בסניף שלהם בדרך חזרה מתחרות וחוגגים את הנצחונות במקרה הטוב, ומנחמים את עצמנו על ההפסדים במקרה הרע, והכל בעזרת קערת צ'יפס והמבורגר. כתוצאה של כל כך הרבה ביקורים אצלם בשעת לילה מאוחרת כבר יש לי בחילה רק לחשוב על האוכל שם, אבל זה היה נהדר כל עוד זה נמשך...
פופקורן עם חמאה בקולנוע. למה אין בארץ ?! זה הופך סרטים גרועים להרבה יותר מוצלחים. כנ"ל לגבי הCore Sundae של בן&ג'ריס שמוכרים בבתי קולנוע.. שני כדורי גלידה, רוטב פאדג' או קרמל, קצפת, תוספות... פשוט גן עדן.. |
ואם כבר בגלידה עסקינן, אין כמו ה flake99. פעם הסתובבתי עם בת של חברים (בת 8) במשך כשעה וחצי במכונית וחיפשנו קיוסק שמוכר Flake99. בסוף הסתפקנו בגרסא הארוזה של קאדברי (לעומת גלידה ממכונה). אין כמו הדבר האמיתי.
Banoffee pie. לא נראה לי שזה אירי במיוחד אבל זה טעים ואין בארץ
לגבי סופר ואליו- אני מעדיפה את המאכלים המוכנים של מרקס אנד ספסרס, אבל הם יקרים... מי שלא אכל עוגיה ענקית במרקס אנד ספנסרס לא אכל עוגיה מימיו! אז אם אין תקציב מומלץ לקנות בדאנס.. סופר ואליו במקום האחרון אצלי בתחום המאכלים המוכנים. אגב, אם אתה מכיר את הסופר ואליו בקילסטר אתה בטח מכיר גם את India House, מסעדה הודית מ-צ-ו-י-נ-ת שנמצאת בדיוק ליד. זאת התמכרות אמיתית.. זה היה הטייקאווי החביב עלי שם ותמיד ניסיתי לשכנע את כולם להזמין משם. טוב ביי.

למעלה