האיידס ואנחנו

Jony Jerusalem

New member
האיידס ואנחנו

נשא האיידס ידוע היום לצערנו בחברה הישראלית ובעולם בכלל כאדם מוקצה. למה ? אני ממש לא יודע. הנשא בעצם לא שונה מכל אדם אחר שחי עלי אדמות. נשאי האיידס משום מה נראים בעיני החברה כנגועים וכאנשים שצריך להזהר ואפילו לא להיות בחברתם. כמה שזה טעות. אני כנשא איידס יכול להגיד שהחיים שלי לא קלים היום. אני צריך תמיד למצוא תרוץ למה אני לא במייטבי ברוב המקרים ומה עבר עלי בלי להגיד את האמת. חולה סרטן יגיד - יש לי סרטן ויקבל חיבוק ואהבה. חולה איידס יגיד יש לי איידס ופתאום - כולם ייעלמו. זה מה שהחברה שלנו עושה היום. חייבים לשנות את זה וחייבים למצוא את הדרך לעשות את הדבר הזה . אשמח אם יהיו אנשים שיחוו ת דעתם בנושא ויתנו רעיונות איך אנחנו יכולים להתמודד מול החברה שלצערי היא אכזרית ורעה. אני יכול להגיד על עצמי שאני מרגיש בריא ומרגיש חי ומאושר ולכן כולי תקווה לשמוע מכם מה דעתכם בנושא ג´וני ירושלים

white star

New member
היחס לאיידס...

קודם כל פן אישי שלי לגבי איידס - אם ידיד\ה שלי יבואו ויגידו לי שיש לו\ה איידס הדבר הראשון שאני אעשה זה לא להתרחק.אני אתן לו\ה חיבוק גדול ואגיד לו\ה שאני אהיה לצידו\ה אם הוא\יא יצטרכו אותי. לגבי הבדל בין איידס וסרטן - איידס אתה יכול להדביק וסרטן לו.זה יכול לגרום רתיעה אצל אנשים (בורים!). לגבי החברה קודם כל יש מאוד חזק את הסטיגמה של איידס רובו של הומואים.גם מסיפורים אישיים באינטרנט(יכול להיות שזה השתנה לאחרונה) כל המתוודים הם הומואים.יכול להיות שזו הסיבה שהומואים מתרחקים מחולי איידס כי הם כועסים על הסטיגמה ו"מענישים" את החולים. שינוי בחברה-לדעתי אפשר יותר לשלב את נושא האיידס במפגשים של האגודה , בהסברה יותר בארועים של הקהילה וכ´ו. עוד ניתן לשלב את נושא האיידס במסדרת שיעורי חינוך מיני של לא רק איך להזהר אלא גם להבין שנשא\חולה איידס הוא לא מצורע.אם אתה קצת נזהר אז הכל בסדר. זהו נראה לי סיימתי את הנאום השנתי שלי...

shirhayam

New member
שלום גוני....

אני שיר הים - וקראתי ממך כמה וכמה פעמים בוואלה אני שמחה שפתחת כאן פורום זה חשוב - ואפילו חשוב מאוד.... מחזיקה אצבעות בהערצה שיר הים

Jony Jerusalem

New member
לשיר הים

תודה על המילים החמות. מצאתי לי בית חם במסגרת תפוז. פה מקומי ופה אני מעכשיו אהיה. הייתי שמח אם היו נכתבות כמה מילים על המחשבות והגישה של החברה על איידס. תודה

למעלה