האלים הישנים

karkason

New member
האלים הישנים

מה הם עצי הלב? כמה אלים יש? יש להם איזו שהוא פולחן קבוע? הקרבת קורבנות, תפילות בקבוצות, ספרי תפילה או זמנים מסוימים לתפילה? איך החורשות נוצרו? נאמר שהאלים העתיקים מגנים גילוי עריות. איפה זה כתוב? יש לדת הזאת השקפת עולם ואידאולוגיה מסודרת? .

אני חושב שלא, וזו המטרה

אין שמות לאלים, אין מספר מוגדר של אלים, וכמובן שאין ספרי תפילה וזמני תפילה. זוהי דת הרבה יותר קמאית וראשונית, כמו הדתות הפאגאניות העתיקות ואין בה חוקי פולחן מוסדרים. הפולחן הוא למעשה מאוד אישי. האדם מתפלל בחורש האלים ולמעשה מדבר ישירות עם האלים והם עונים לו. אין בה תיווך של כהני דת ולכן אין לה אידיאולוגיה או השקפה מסודרת. בסך הכל זו דת טבעית ופשוטה. לכן אני חושב שהיא הדת היחידה בספרים שלא ניתן להגיד עליה מילה רעה. באשר לאיסור על גילוי עריות? זו באמת שאלה טובה. אם זו דת טבעית ואישית כל כך אז איך יש בה כאלה חוקים ואיסורים גורפים? ובכן, אני לא חושב שזה ממש חוק, אלא נורמה מוסרית שהתהוותה בצפון. אני מניח שהאלים העתיקים לא רואים בעין יפה גם רצח ואונס וגניבה, למשל, אבל אין להם "תנ"ך" או ספרי חוקים אלא פשוט ככה זה.

myochay

New member
עוד אפשרות בקשר לגילו עריות

יש אפשרות שהאיסור לגילו עריות מקורו בהשפעה של האלים החדשים כי אני לא רואה מצב בו דת האלים העתיקים גובלת בדת שיותר חזקה ממנה(צבאית ופוליטית) ולא מושפעת ממנה בכלל. אפשר לראות שאיפה שהקשר חזק אנשי הצפון הימרו את דתם כמו שקרה בנמל הלבן.שאר אנשי הצפון אולי לא הימירו את דתם אבל אני מניח שדתם הושפעה מהדת השכנה. יש עוד כמה חוקים בסיסים שנמצאים בשני הדתות. החוק שאוחר שרוצח אורחים\משפחה מקולל בעיני אלים ואנשים נכון לגבי שתיי הדתות.

הלדין

New member
לאו דווקא

יש אזכור לאיסור עריות אצל אנשי הפרא בהערתה של ייגריט לגבי המגרעות של נישואין של שני אנשים מאותו כפר (או אותה משפחה אם להיכנס לפרטים הקטנים). היות ואנשי הפרא הם פראים צפוניים - ניתן להניח שגירסאות של איסור זה קיימות גם בקרב הצפוניים המתורבתים יותר. מצד שני, לפי הפרצוף של ג'ון באותה הסצנה, מתקבל הרושם שהאיש מעולם לא שמע על המונח "גילוי עריות".

myochay

New member
גם נכון וגם לא נכון

חשבתי על מה שאמרתה מיד אחרי שכתבתי את ההודעה שלי. אבל אני לא נראה לי שמה שיגריט התכונה עליו זה גילוי עריות אלה יותר הגדלת כוח השבט. מצד שני אני לא פוסל את הרעיו שהמקור להתנגדות לגילוי עריות הוא בצפון וההשפעה פעלה בכיון ההפוך מצפון לדרום. כי אנו יודעים שהתושבים שהגיעו הכי מאוחר לווסטרוז הטארגרינים ממש לא התנגדו לגילו עריות.

הלדין

New member
לא נראה לי.

ייגריט דיברה במפורש על הצאצאים המנוונים והחלשים שייצאו מזיווג כזה. האנדאלים יכלו לספוג את ההשפעה מראשוני האדם שהם שעבדו כמו שהם הותירו על כנם את החורשות שלהם (בלי עצי הלב שלהן). הטארגריינים פשוט רצו לשמור את כל התכונות הטובות (ובפועל, גם את הרעות) במשפחה.

T r i v i n

New member
מעניין...

למה אצל הפראיים(ראשוני האדם) נולדים צאצאים מנוונים וחלשים כתוצאה מגילוי עריות ואצל הטראגורינים והלניסטרים נולדים ילדים נורמליים?

נורמליים?

חצי מהטארגריינים היו מטורספי-והחצי השני סתם חולי נפש.בודדים לא סבלו מהעניין. אני לא הייתי קורא לג'ופרי נורמלי.טומן ומירסלה הם היוצאים מן הכלל.

T r i v i n

New member
כן...

כשאני חושב על זה, הם באמת היו מטורפים ברובם. אבל עדיין, להיות אדם מטורף ואדם מעוות אלה שני דברים שונים. וג'פרי לפי דעתי הוא נורמלי לחלוטין מבחינה גופנים. מבחינה פסיכולוגית זה עניין אחר.

Beorn

New member
עודף התרבויות בתוך המשפחה עלול

לגרום גם לבעיות נפשיות, לא רק כתוצאה מגילוי עריות אלא גם מעודף נישואי דודנים, למשל. מבית הבסבורג ומבתי המלוכה הספרדיים, למשל, שהיו בהם הרבה נישואי דודנים, יצאו די הרבה מעוותים פיזית וגם מעוותים נפשית. אבל שוב, זה לא בהכרח מגילוי עריות. גם טיריון המעוות פיזית נולד מנישואי דודנים. יכול להיות שזו הסיבה שאנשי הפרא התנגדו להתרבות כזו, ולא מטעמים עקרוניים או דתיים.

מה שדי מפליא האמת...

איך זה ייתכן שלג'ופרי, מירסלה וטומן יש הורים אחים וסבא וסבתא בני דודים ושלושתם יצאו בריאים פיזית, ושניים מהם בריאים נפשית?

Silver Fox

New member
גם הטארגאריינים ../images/Emo112.gif../images/Emo82.gif

אז נכון שחלק גדול היו לא ממש בסדר בראש, אבל לא הוזכר שום טארגאריין שהיה פגוע מבחינה פיזית.

lol1000

New member
מה הבעיה של כולם עם גופרי

הוא לא שומע קולות הוא לא רואה אנשים מתים הילד סתם טיפ טיפה סדיסט זה לא אומר שהוא מטורף חסרים סדיסתים בעולם בלי גילוי עריות..

לג'ופרי יש בעיה

שבימינו הייתה מוגדרת כבעיה פסיכולוגית. הוא סדיסט, מטורף, ועוד הרבה בעיות שאני לא יודע את שמן, ולכן לא רוצה להתחיל לדבר עליהן, אבל ניתן לראות שהוא לא רגיל.

T r i v i n

New member
לגבי הסדיסט מסכים...

אבל למה מטורף? הוא אימפולסיבי, גאוותן ולא חכם במיוחד ונוטה לעשות הרבה שטויות. אבל הוא לא מטורף. אולי אם היו מחנכים אותו טוב יותר הוא היה יוצא בן אדם טוב יותר.

זה שהוא סאדיסט זה לא מה שהופך אותו

למטורף. זה שהוא סאדיסט באופן קיצוני, זה מה שהופך אותו למטורף. כשיש לנו תכונה שהיא קיצונית אנחנו הופכים למטורפים, והסאדיזם שלו היה רע אפילו בשביל סאדיסטים. חוץ מזה רוב הסאדיסטים לא כל כך קיצוניים בגלל שאין להם את הכוח, אני חושב שהכוח שלו העצים את הסאדיזם. דוגמא: שליחת המתנקש בבראן, זה פשוט מעשה מרושע, הוא אפילו לא חשב להינות מזה, רק הידיעה שבראן יפגע גרמה לו הנאה.

Silver Fox

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo112.gif../images/Emo82.gif

זו היתה הפתעה מוחלטת בשבילי כשקראתי שהוא זה ששלח את הסכין. הייתי בטוחה שלמי ששלח אותו היתה סיבה. אבל לג'וף התולעת סתם היה משעמם בוינטרפל. ><

lol1000

New member
אני חשבתי שהוא

עשה את זה כדי לרצות את "אבא" שלו אחרי הכל הוא עשה את זה אחרי שרוברט אמר שזה יהיה לטובה עם בראן ימות

למעלה