האם באירופה

kuroi tsuki

New member
האם באירופה

מתייחסים בצורה שונה ליהודים בגלל אנטישמיות? כלומר, זה יכול להפריע בחיפוש עבודה וכל זה? ובכלל

Woking

New member
האם

בישראל אין שמתייחסים בצורה שונה לאתיופים? או מזרחיים? או דרוזים? שלא לדבר על ערבים. בכל מקום יש גזענים. לגבי אירופה ואפלייה אנטישמית, אני מניח שתופעה קיימת, אבל לא נתקלתי בה באופן אישי. בכל מקרה זה נגד החוק. בדר"כ הבעיה היא עם ישראלים, ולאו דווקא יהודים, וזה בגלל המדיניות הישראלית בשטחים.

berlinale

New member
אני חושבת שההשוואה לא במקומה

בארץ עושים כל מיני דברים שבאירופה לא יעזו לעשות. למשל: "בוגרי צבא בלבד" כשהעבודה בכלל לא קשורה לנושאי בטחון/צבא, אלא כדרך לסנן ערבים; יש עוד כל מיני קודים כאלה במודעות. בחיים לא תראה דבר כזה - אפילו קרן כנסייתית שקיבלתי פלייר שלהם להגיש מועמדות למלגה בתור דוקטורנטית, לא כתבו "המלגה פתוחה למי שמכיר בישו המשיח" או משהו בסגנון. אתה יכול לתאר לעצמך בי"ס שמקבל כסף מן המדינה בבריטניה (כי שם אתה גר ואותה אתה מכיר הכי טוב) שעושה "מכסות" כמה שחורים/פקיסטנים ילמדו בו? רשת בית-יעקב מקבלת כספים מן המדינה כדי לעשות כיתות ל"מזרחיות" בלבד וכיתות ל"אשכנזיות" בלבד. אם כבר, אז באירופה המכסות הפוכות - מנסים לעשות כל מיני מנגנונים של אפליה מתקנת. לפחות במובן הזה, הלגיטימציה לגזענות בארץ הרבה יותר בוטה. והכי מצחיק שישראלים שואלים על גזענות באירופה.

ישראל היא מדינתו של העם היהודי

מי שלא טוב לו אף אחד לא מחזיק אותו פה.אני בכלל בעד לבטל אזרחות ליהודים המכפישים והמהגרים מרצונם מהמדינה. המדינות "הנאורות" באירופה חוקקו חוקים כנגד האנטישמיות לאחר שרצחו למעלה משש מיליון יהודים ומיליוני אזרחים משלהם.אירופה "הנאורה" דיכאה במשך מאות שנים את הנשים והמהגרים,השתיקה נראטיביים של חולים ,הומואים ומי לא.באירופה הנאורה יש המון המון אפליה גם היום ומספיק לקרוא עיתונים יומיים באירופה כדי לראות.יהודים נרצו בצרפת ובשוויץ רק בעת האחרונה רק בגלל היותם יהודים.מתנכלים ליהודים באוסטריה ובנורבגיה רק בגלל היותם יהודים. לישראל עוד יש מה ללמוד מאירופה בנוגע לאפליה ולגזענות. לכן מספיק למכור לנו פה בולשיט על נאורות וקידמה.

Woking

New member
../images/Emo18.gif

נא לעצור את הדיון כאן. הפורום לא מיועד לדיונים פוליטיים.

Treker

New member
מה קרה שימי?

שללו לך את הבקשה לדרכון אירופאי?

אני יודעת שבצרפת

האנטישמיות היא נושא רגיש מאוד מאוד והם נוקטים בכל אמצעי זהירות אפשרי בשביל לא לומר משהו שלילי על יהודים (ערבים זה סיפור אחר) עד לכדי הגזמה מגוחכת.. האמת,לא סבלתי מגזענות , אולי בגלל שהשתלבתי די מהר פה, אבל בטוח שכזר, תמיד יהיו לך יותר קשיים.. בכל מקרה, כל עוד אתה בנאדם טוב, אתה תסתדר בכל מקום בעולם, ככה אני מאמינה.

למעלה