האם היקום הוא אינסופי?

k i k i 2

New member
זה שאלה שאני שואלת כל הזמן,

ונניח שיש טבעת או תחום מסוים, שכבות, כמו כדו"א ואחריו שכבת אוזון, ואחריה עוד שכבה, מה בא תמיד בשכבה שאירי? ההגיון שלנו כפי שאנחנו מכירים אותו אומר שתמיד חייב להיות משו אחרי זה. תחשוב שהשכבות הם קיר, ואחרי הקיר הזה יש עוד קיר, הרי לא יכול להיות שאין כלום אחרי הקיר, כי אם כך, הרי שאנחנו מצויים ממש ברגע זה בבועה חסרת כל הגיון כפי שאנחנו מכירים אותו. לפי דעתי יש עולמות ושכבות אחרות בעלי מימדים נוספים שהאדם לא בעל בינה להבין, ואותם אשר לפי אותם מימדים שם ה"הגיון" כן אפשרי אך לא מובן על ידנו בשכבות שאנחנו מכירים. לפי התאוריה שלי כל יצור מקבל רק את הבינה ותובנה של אותו אזור בו הוא נמצא, לכן יתכנו "אינסופי" או "לא מוגבל" אחרים, שממילא לא נבין. בכל מקרה, מגניב לחשוב שאנחנו בעצם תלויים באוויר בתוך בועה חסרת הגיון לחלוטין.ושלא נגמרת לעולם.

spirit73

New member
תאוריה הפרטית שלי היא שאנחנו כמו חידקים על

צלחת מתחת למיקרוסקופ יחד עם כול היקום. וישויות חסרי גוף עושים עלינו ניסויים . קצת פגאני, לא? ואז מחוץ ליקום שלנו קיים יקום אחר עם חוקי פיזיקה לגמרי אחרים. והוא כבר לא מוגבל. כי שם רק קיימת אנרגיה חסרת מסה. קצת הזוי , אה?

pieceofmadness

New member
ישויות חסרות גוף??

AKA אלוהים?? למה להגיד על היקום שמעבר שהוא "כבר לא מוגבל" פותר את הבעיה? זה פשוט דוחה אותה הלאה, אבל היא נשארת. זו פשוט המוגבלות המוחית שלנו, שלא מסוגלת לקלוט מושג כמו "אינסוף". אנחנו חושבים על זה כמו ילדים קטנים: מדמיינים את הכי גדול ועצום ואדיר שאפשר, ואז אומרים: לא, זה יותר מזה... זה מגוחך! ואין מה לעשות חוץ מלחרוק שיניים. אם אנחנו סך הכל קופים משוכללים, למה כבר אפשר לצפות מהמוח... ה"אינסוף" גדול עלינו, וזהו

sagima

New member
רואים שלא ראית סטאר טרק

זה לא משנה אם קשה לנו לדמיין אינסוף, העיקר שהוא קיים מתמטית, ושהנוסחות מסתדרות איתו, הבעיה שפיסיקלית אינסוף הוא בעייתי.

spirit73

New member
נו בגלל זה אני אמרתי שמעבר ליקום שלנו שהוא

מוגבל יש יקום אחר ללא חוקי פיסיקה מוכרים לנו.אין בו זמן. מרחק וכולה.

התיאוריה הפרטית שלי היא שאנחנו לא.

התיאוריה שלי היא שאנחנו כמו אלקטרונים במאיץ חלקיקים. או בחוט חשמל, ואנחנו בעצם מפעילים את הבטריות של נגן מדיה של ישות על-יקומית שאנחנו לא מודעים אליה בכלל. או פנס חירום של אוטו. לא, סליחה, התבלבלתי. זו היתה התיאוריה שלי אתמול. התיאוריה שלי היום היא שאנחנו כמו נוירונים במוח של אלוהים. אה, לא זה התיאוריה של שבוע שעבר. היום זה: אנחנו כמו תולעים קטנות קטנות קטנות במיץ של הזבל שבתחתית פח-אשפה במימד עליון, וישויות חסרות-גוף ישטפו אותנו לכיור יחד עם כל הג'יפה אחרי שיזרקו את השקית.לפח הגדול מחר בצהריים. יש לי גם עדויות אמפיריות לתיאוריה הזו, אבל זה כבר בתשלום.

spirit73

New member
אתם כולכם עדיין בימי הביניים כי אתם לא פתוחים

לרעיונות.תיכף תעלו אותי למדורה.

סבבה לי בימי הביניים. ים כוסיות.

התיאוריה שלי בנוגע לזה היא שכולנו בעצם בימי הביניים רק שאנחנו לא יודעים את זה, ואנשים בעתיד,שזה כבר אחרי ימי-הביניים וההתחלה של הימים באמת, מסתכלים עלינו דרך משקפות-זמן ומסתלבטים עלינו חופשי.

שאלה כבדה

אני מאמין שהיקום אינסופי כי האלטרנטיבה יותר נוראה אומנם מאוד קשה לתפוס את האינסוף , זה כלל בלתי נתפס בשבילי לפחות , אבל התפיסה של יקום סופי הרבה פחות אינטואטיבית.. ז"א איך הוא בכלל יכול להיות סופי , מה יהיה בסוף ? קיר ? איזה energy field

עריסטו

Active member
הוא יכול להיות סופי אבל בלי קיר

יכול להיות שאם אתה טס מספיק רחוק בקו ישר אתה חוזר למקום ממנו יצאת.

aetzbar

New member
אכן, שאלה כבדה ונכבדה

והמציאות היא שמאפשרת לענות עליה. כדור הארץ והירח המקיף אותו, הם חלק מהיקום. למכלול הדינמי הזה, נקרא "מקפת הארץ" על שם הכוכב המרכזי. כוכב צדק ומקיפיו הם מכלול דינמי שיקרא "מקפת צדק" השמש ומקפות ארץ וצדק המקיפות אותה, הם חלק מהיקום. המכלול הדינמי הזה הוא "מקפת השמש" מכאן כבר ניתן לקבוע כי כל כוכב ביקום "הוא כוכב מקיף וכוכב מרכזי" בעת ובעונה אחת, וכל הכוכבים ביקום משולבים יחדיו למקפת אחת גדולה. המקפת הגדולה הזו היא היא "היקום" כדי שיתקיים יקום כזה, צורת המסלול של כוכבים חייבת להיות מרחבית בורגית. מצורת מסלול זו נובעת צורת דיסקוס ליקום,והוא חייב לנוע בחלל אינסופי, כיחידה דינמית אחת. מהירות היקום בחלל אינסופי היא נתון טבעי. הדמיון בין כל המקפות ביקום מתבטא בנתון קבוע בכולם והוא "המרחק הקוסמי" א.עצבר

למעלה