האם יכול להיות...

התמימה

New member
האם יכול להיות...

שהנכות הנפשית שלי, בגלל מה שהורי עשו לי, משפיעה על היכולת החברתית שלי? למה כל כך קשה לי ליצור קשרים חדשים??????

גיל.

New member
תמימה יקרה...

אני לא יודע את הסיפור במלואו. מה שאני יודע הוא ממש על קצה המזלג. אבל בכל זאת אשתדל לענות לך. התשובה היא כן! זה בהחלט קשור! ההורים שלך ומעשיהם גרמו לך לא להאמין בבני אדם! פשוט כך. אם הורייך יכלו להתנהג אלייך כך, מדוע שתתני לזרים, שאינם מחוייבים כלפייך בשום צורה, להתקרב? התשובה היא שאת חייבת! את חייבת לתת לזרים להתקרב כדי להוכיח לעצמך שלא תמיד תיכווי! אני רואה שאת עושה את זה כאן, איתנו בפורום. אני שמח שפנית לשחף וכתבת לה את מה שכתבת. אני מקווה שבאמת תהפכו, כמו שכתבת, למציאותיות אחת לשנייה ותפרו זו את זה באופן ששתיכן תצאנה נשכרות ממנו. אני מאמין שזה יכול להועיל לשתיכן. בכל מקרה, את בדרך הנכונה! תמשיכי כך! נכון שזה קשה, אבל יש אנשים שאפשר ורצוי לסמוך עליהם! אני מקווה שתוכיחי לעצמך את זה בקרוב. אני כאן! גיל.

שלך....תמיד

אני אומר לך את האמת לדעתי זה מאוד אפשרי האנשים שאמורים להיות הכי קרובים אלייך בעולם פגעו בך אז מה הטעם לסמצוך על אחרים ולהיפגע זה מוכר לי מאוד אני רוצה לדבר איתך....אם תוכלי אני בצ`ט שלך שחף

התמימה

New member
כמה שאני מבינה

פעם הייתה לי את הדרך חשיבה הזאת... אך אני יכולה להגיד לך שהיא הרסנית. לא נכונה, כי מה שעזר לי אלו החברים שלי, אנחנו זקוקים לחברה וחייבים להמר, כן תמיד יש סיכון שבן אדם קרוב אלייך יפגע בך אבל יש גם אנשים שיתקרבו אלייך ולא יפגעו בך. וכמו שחברה נפלאה שלי ניסחה את התשובה לשאלתך בצורת מטאפורה: זה שנעקצת מהקוץ של הורד, עדיין לא אומר שהרחת אותו... וזה כל כך נכון. חוץ מזה... את יודעת מהי איכפתיות? זה אומר שהאדם גם אם הוא יפגע בך זה לא יהיה בכוונה, ולא אכפת... ואני די מתחננת שתתני לי סיכוי... מה דעתך?

גיל.

New member
ובכל זאת,

זה כן עונה על השאלה שלך... אני מאמין שהקושי שלך ליצור קשרים חדשים נובע מהבעיה שהזכרת. כמה נפלא לראות שאת מצליחה להתעלות על העניין ובכל זאת לתת הזדמנות לאנשים חדשים ובתוך כל זה, לדעת שאדם יכול לפגוע בך בטעות, מבלי להתכוון, ושזה רק אנושי לטעות... מחמם את הלב... באמת!

אני לא מרשה לך!

לא! לא! ולא! אני לא מרשה לך לעשות את זה! אני יודע שהודעות בפורום הם ריקניות וחסרות טעם אבל יש בזה משהו! זה לא מאבק מה שאת עוברת! את לא רבה כאן אם כלום! את צריכה להציב לשיגעונות האלה את הגבולות! את לא יכולה לגרום להם להשפיע על סדר היום שלך! את חייבת להילחם בהם! למרות שזה קשה! (זה ממש לא קל! ואת יודעת את זה!) ולמרות שזה ידרוש ממך הרבה אנרגיה והרבה כוח נפשי... את תצטרכי לעבור את זה! את לא יכולה לחשוב על מוות! בשום פנים ואופן! ברגע שאת חושבת על מוות את נכנעת לכל השיגעונות! אסור לך לחשוב שכולם שונאים אותך! חייב להיות אחת/ד שאוהב/ת אותך ושאיכפת לו/ה ממך! ואם אין (למרות שאני לא חושב ככה!) אז תמצאי אחת/ד! כמו שאחת אמרה מעלי... את חייבת למצוא אהבה! אני מבין שזה קשה ושאת לא רוצה שידעו על המצב שלך! אבל את צריכה להשלים עם המצב שלך! ואחרי שאת משלימה עם המצב שלך תתחילי לשפר אותו! תתחילי לעלות ולהצליח בחיים שלך! תפסיקי לרדת למטה! יש לי כמה דברים להגיד: 1. אין דבר כזה ``הרגת את אמא שלך``! אמא שלך תמיד תהיה אמא שלך! אם את רוצה ואם את לא! לא הגיוני שלאמא שלך לא איכפת ממך! אולי היא מתביישת ממך, אולי היא נעלבת ממך, יכול להיות שהיא נפגעה ממך בגלל שהיא עשתה מאמצים לשפר לך את החיים ולגרום לך שיהיו לך חיים נפלאים ואז היא נכנסה ללחץ ואולי לטראומה קטנה בגלל המצב שלך שפתאום ניגלה לה! את חייבת לשפר את היחסים שלך עם אמא שלך! זה הדבר הכי חשוב בחיים! המשפחה! וגם אם את לא מסתדרת איתם את חייבת לשנות דברים בחיים שלך! את חייבת לחשוב לטובתך ולטובתם! לטובתם- זה לא שאת תחיי ותהיי איתם כל יום וכול שעה וכל ארוחת בוקר! זה שיהיה איכפת לך מהם! שהם ``ידעו`` שיש להם בת ושאיכפת לה מהם! ואז גם להם יהיה איכפת ממך! לטובתך- את חושבת שמה שלטובת אחרים הוא לטובתך! וזה נכון! אבל לא רק זה! את חייבת לדאוג גם לעצמך! את חייבת לשמור על עצמך! כמה שפחות כדורים שלא צריך! (מה שאת לא חייבת לקחת אל תיקחי!) תתחילי לאכול קצת יותר מהרגיל! (לפי מה שאני הבנתי את צמה חודשים). אולי את צריכה קצת ``ריגושים בחיים`` תצאי עם חברות שלך תמצאי לך חבר! צאי לטיולים בטבע! (אבל עם השגחה), אולי תמצאי לך תחביב חדש (חוץ מדיכאונות!), אולי חיית מחמד... יש המון אפשרויות! 2. מה עם החברות/ים? לאן הם נעלמו בכל העיניין כאן?? איפה החברות הכי טובות שלך? מישהיא/וא שאת יכולה לסמוך עליה/ו שיוכלו להיות לצידך כל הזמן הזה! שיתמכו בך! הבנתי שקשה לך לדבר במילים ושקל לך יותר בפורומים! אני מצדיק אותך אפשר לפרוק הרבה מהלב בפורומים! אבל... את צריכה גם את הדבר האמיתי! את צריכה חבר/ה שתתמוך/יתמוך בך פיסית ונפשית! ואם את מתקשה אנחנו (אנשי הפורום) תמיד! אבל תמיד! פה בשבילך! (ולכל אחת אחרת שתרצה עזרה!). אבל על תסתמכי עלינו! אנחנו יכולים לעזור לך, אנחנו יכולים להיות לצידך, אבל תמיד יהיו את הילדים החסרי לב והלא מתחשבים שלא יודעים שום דבר מהחיים שלהם! שצחקו על ההודעות שלנו, וישלחו הודעות שיהרסו לנו את השיחה! וגם את לא יודעת מה מסתתר מאחורי כל מסך מחשב שמדבר איתך! 3.את עדיין בטיפול? 4.אולי יש לך אחים או אחיות שאת יכולה לדבר איתם... 5.אולי שכן קרוב או שכנה קרובה... או אפילו בת של הסבתא של דודה של אחות שלך... העיקר שיהיה לך מישהיא/וא לידך תמיד! - אני מקווה שאת תקראי את ההודעה שלי... - אני מקוה שתתיחסי אליה... - בטח שאלת את עצמך מאיפה כל האינפורמציה... אז רק שתדעי לך שאמרת המון בהודעות הקודמות שלך! אבל לא מספיק! אני מרגיש שנשאר לך עוד המון דברים על הלב! - אני לא רוצה להשאיר פרטים... למיקרה ושלא תעני... האלמוני שאיכפת לו ושדואג לך ולכל השאר מאוד! אני אכנס מחר או מחרתיים לראות אם ענית להודעה שלי... אם לא תעני תוך שלושה ימים... אני אבין שכבר ירדת מהנושא ושאת לא רוצה לדבר עליו ואני אפסיק לשלוח הודעות... כי אחרת אני אשלח סתם הודעות לחלל הריק!

אור השמש.......

אני אנסה להגיב על הכל זה פשוט קצת קשה כרגע. 1.אוקי לאמא אכפת ממני איכשהו אבל בשנאה, והם יודעים מאוד כמה אני אובת אותם כי כשהם היו צריכים עזרה או כשמישהו היה חולה או בבי``ח אני הייתי הראשונה לישון שם ולעשות בשבילו הכל. 2.אני לא סומכת על אנשים יותר מדי.אני לא אוהבת בני אדם בעיקר לא את רוב מי שמקיף אותי.והן חברות/ים עד גבול מסוים שממנו הם לא יתקרבו אני לא סומכת עליהם הם יכולים להיעזר בי והם עושים את זה ולעשות איתי דברים אבל לא יותר מזה. 3.הטיפול היה 5 פגישות אצל פסיכולוגית של הבי``ס שלי וזהו לא שיתפתי פעולה בכלל ככה שזה היה חסר טעם סתם ביזבוז זמן ויציאה משיעורים.. בכל זמן הטיפול ההורים שלי ניתקו איתי קשר ושנאו אותי עוד יותר כי ביישתי אותם הם לקחו את זה מאוד אישי. 4.יש לי שני אחים גדולים אחד שונא אותי כמו ההורים והשני לא גר בבית ולא מתערב יותר מדי. 5.יש אנשים אבל אני לא אבגוד במשפחה שמבחינתה הדברים האלו נשארים בפנים מבחינתה הכל נורמלי ואני היחידה שלא ואולי זה נכון. אני לא רוצה לערב אחרים ולפגוע בהם עוד יותר ככה יש חצי אחוז שהם ינסו לסולח לי אי פעם על הכל ואם אני אערב מישהו אז הוא יעלם. 6.כן.יש לי עוד המון וזה לא יצא לעולם אולי.כי אני לא מסוגלת.לא יודעת למה. 7.אין סיבה שאני לא אענה לך..אם אני לא עונה זה כי לא בדקתי הודעות או שלא ראיתי כשאני רואה אני מגיבה על הכל כמעט 8.אוי כמעט שכחתי..אני לא כל הזמן דיכאונית לפחות 10 שעות ביום אני נאלצת לשחק את המאושרת, אני נמצאת בחברה להגנת הטבע אני עושה המון פעילויות יש לי תחביבים והכל דברים שמוציאים אנרגיה מועילים לי אבל רוב השבוע אני לא יוצאת לשום מקום חוץ מלבי``ס. 9.הרגתי את אמא נפשית ולא יעזור. 10.עובדה כל מי שמכיר אותי שונא אותי ואני רוצה למות לא יעזור. 11.אחרון נרא הלי שיש לי לומר זה שניסיתי לדבר איתם לדבר עם המשפחה להסביר בכל דרף אפשרית מבחינתם ... כלום לא נכון. ואני תמיד יוצאת אשמה אולי אני אשמה כנראה שכן ואני סתם מבזבזת את זמנכם

נסיכת השחף יקירתי...

אני ידעתי שאת לא תרצי להיפתח... חשבתי לעצמי מה יקרה... ואני רוצה להעלות כמה נושאים... 1. אני מקווה שאת מרגישה יותר טוב עם השיחות שלך עם האנשים הנחמדים והאוהבים שיש כאן... 2. מעניין אותי לדעת מה קרה שענית לי בלי לחשוש... לא עלו לך לראש השאלות: מי אני? מאיפה אני? בן כמה אני? למה בחרתי דווקא בך? את ישר ענית להודעה שלי בלי לחשוב פעמיים! 3. את לא רצחת את אמא שלך! (נפשית!) היא תמיד תהייה שם לצידך! אולי לא עכשיו! אולי לא השנה! אבל היא אמא שלך! אולי הרחקת אותה זמנית מהלב שלך... אבל למחוק אותה... את לא יכולה! יש לי תחושה שאני צודק במה שאני אומר... ושזה באמת מדבר עליך... 4. תקשיבי... ידידה שלי שהיא הייתה במצב לא דומה ולא כל כך שונה משלך... היא מצאה לה צדיק אחת בסדום... היא מצאה לה את ה``חתיכה החסרה`` היא מצאה לה ידיד עם ``כתף רחבה`` שהיא יכלה לבכות עליה ולהוציא עליה את כל מה שהיה לה בלב... וזה עזר לה מאוד! אל תגידי שאני אמרתי לך ללכת לילד הכי מאצ`ו שיש לכם בבית הספר עם כתף 7 מטר... אני מתכוון שחייב להיות צדיק/ה אחד/ת בסדום! ואם לא... תיצרי אחד! (לא דימיוני!) אמרת שאם תגידי למישהוא/יא הוא/יא יעלם/תעלם! אבל זה לא תמיד ככה! ראית מה קרה אם הידידה שלי... היא מצאה לה מישהוא והוא לא היתרחק! זה רק קירב ביינהם! היא אמרה לו את האמת וכל מה שקרה וקורה לה... והוא ישב עם אוזן קשבת.. הקשיב לכול מה שהיא אמרה... ובסוף הוא אהב אותה בגלל שהיא לא הסתירה ממנו סודות! מוסר השכל: תמצאי מישהוא (תסלחי לי אבל כבר נמאס לי לכתוב גם בגוף זכר וגם בנקבה... אז אני רושם בזכר כי זה קצר יותר! אבל תחשיבי את זה גם כנקבה!) שיהיה לידך כל הזמן! מישהוא שאת יודעת שהוא יעשה בישבילך הכל כדי שתהני! מישהוא שיכול להקשיב ולעזור 5. אם את לא סומכת על החברים שלך ואת רוצה לתמוך בהם ושאת תהיי שם לעזור כשהם צריכים עזרה או תמיכה... את לא יכולה לצפות מהם שלא ינסו להחזיר לך תמורה! ושהם לא ירצו לעזור לך! וכשהם רוצים לעזור לך ואת מפנה אליהם את הגב... זה פוגע בהם! 6.בטח שההורים שלך היתרחקו ממך בתקופה שאת עברת ועוברת! בטח שהם יחשבו שאת מביישת את המישפחה! בטח שהם יחשבו שאת אשמה בהכל! בואי אני אסביר לך כמה דברים... -את עוברת תקופה קשה והם לא יודעים מה לעשות בה ואיך לטפל ולעזור לך! אז הם נירתאים ומיתרחקים ממך בתקופה הזאת! אבל הם לא הבינו עדיין שמה שאת צריכה זה אותם! את האהבה שלהם! ושלא יתרחקו ממך! -ההורים שלך חושבים שאת ילדה בעייתית מאוד בגלל כל הסיפור הזה... אז הם חושבים שאת מביישת את המישפחה שלך! וזה לא נכון! הם פשוט לא יודעים מה לעשות! -הם חושבים שאת אשמה בכל בגלל שאת הפלת עליהם תיק גדול מאוד והם לא יודעים איך לטפל בו! ולפי דעתי הם רוצים! אבל לא יודעים איך! ואת יודעת הדבר הכי קל הוא להפיל את האשמה על מישהו אחר במקום לעזור לו ובמקום להפיל אותו צריך לעזור לו להתאושש ביחד... ולא לזרוק אותו סתם ככה! וזה מה שהם לא הבינו עדיין! 7. לא הבנתי... או שכן רק לא ברור לי... את לא משתפת מישהוא לדברים החשובים והחזקים שאצלך בלב רק בגלל שאת לא רוצה ``לבגוד`` במשפחה שלך? את רוצה לעשות הצגה כל החיים שלך? (אני יודע שזה הכי קל!) אבל לכל הצגה יש סוף! והסוף הזה לא חייב להיות מר! ואת קובעת את הסוף! את תחליטי מתי הוא יסתיים, מתי הוא יתרחב ומי השחקנים אצלך! אני אתן לך דוגמא... כל הבחינות שיש לי וכל העבודות שיש לי להגיש וכל המיבחנים וכל הג`יפות האילו... במקום להתמודד עם כולם... אני יכול לקפוץ לגלגלים של אוטובוס ואני לא אצטרך לסבול יותר מהסבל של כל הג`יפות האילו! אבל לא! אני לא נכנע בקלות! וזה מה שאני רוצה שתחשבי! הדרך הקלה לצאת מכל הסבל והכאב והרוע שמתחולל אצלך... את יכולה לקפוץ מביניין ולסיים עם כל הסיפור! אבל בישביל מה? למה? במה זה יתרום לך? (רציתי לרשום וגם לסובב אותך... אבל זה יגרום לך לצאת מהמחשבה ולחשוב על אחרים ולא על אצמך! ובגלל זה זה בסוגריים!) אולי תחשבי על העתיד קצת.. לא הרבה קצת! אחרי שתצאי מכל הדבר הזה! את תחזרי למסלול הנורמאלי רק עם צלק של שטויות בלב! אבל את תחחי כרגיל! ואפילו יותר טוב מהרגיל! כי את תדעי במה לא לטעות טוב! 8. כדי שתיתגברי על התכונה החלשה שלך שאת לא מדברת אם אף אחד... 9. לא יודע למה לא תעני לי... אולי כי את ``לא מכירה`` אותי (אני מדבר מבחינת הפורום)... אולי כי את חושבת שאני דוחף את האף שלי לדברים שלא שלי ומנסה לשנות שם דברים... אולי לא מתאים לך שאני אכנס לך בחיים... אולי את לא רוצה לדבר איתי... אולי ירדת כבר מהנושא... אני לא יודע למה... ``יש הרבה דגים בים וכל אחד שונה מהשני בדבר אחד או יותר!`` 10.על תשחקי מאושרת... זה רק יגרום לצרות... תהיי כנה עם אנשים! עם תשחקי עם מישהוא והוא ידע שאת עושה הצגות... הוא לא יהיה להיות לידך הגלל שאת משקרת לו בפנים! אם את לא במצב רוח טוב... אז לכי לכל התחביבים שלך... (שאני משער שהם פעולות שאת עושה רק עם אצמך ולבד) על תשחקי הצגות ליד אנשים... הם שונאים את זה! אם הם עולים על זה כמובן! 11. לא הגיוני שכולם שונאים אותך! ואל תגידי שאת רוצה למות! כי אני לא ארשה לזה לקרות! אני תמיד פה! ``לידך`` ותמיד אהיה ``לידך`` גם כשאת לא מרגישה... וגם כשאת מרגישה! 12. את לא תצליחי לבזבז את זמני! בגלל שאני פניתי אליך! כי אני רוצה לעזור! ואיכפת לי ממך! 13. אני מבין שיש פה איזה משהו בין הבנות של ``מוסרת לך חיבוקים ונשיקות`` אבל אני לא מבין את זה! הבנתי שזה אמור לתמוך בכם! אבל... זה הכל במחשב! וזה כמעט ולא בעל חשיבות... אולי בעיינכם כן! כי יש לכן שפה לא מובנת! (הבנות) 14. אני לא מחייב אותך לספר על עצמך... כי אני לא מתכוון לספר לך על עצמי... (טוב... אני אספר לך קצת קצת קצת אבל ממש קצת...) אבל אם רוצה/יכולה אני אשמח מאוד! שלך... אור השמש שבקצה המינהרה!

אור שמש..

1.אין לי בעיה לענות לך כמו לרוב האנשים פה על רוב הדברים מפני שאולי זה יוביל אותי לאנשהו בד``כ כשאני מדברת עם אנשים אני לומדת המון על המון דברים כולל על עצמי.אם יש לך אינטרס לאתר אותי ולהרוס לי את החיים אז תהנה כי ברגע(וגם סהר יודעים את זה)שמישהו יגיד משהו להורים שלי או יתערב בחיי באופן לא וירטואלי אני מתאבדת. 2.אני קצר ואומר שהאדם שתיארת הוא בערך זה שמתחתנים איתו כי הוא נשלם די מושלם ואם זההיה קל למצוא אותו כבר מזמן הייתי מוצאת.השנה ברגעים החלשים שלי דיברתי עם די הרבה אנשים שנראו לי די מושלמים וכלם בלי יוצא מן הכלל פגעו בי במוקדם או במאחור ובגדול והשתמשו נגדי במה שסיפרתי להם מאס לי להיות שק איגרוף אני מעדיפה לשמור בתוכי כבר או לדבר עם וירטואלים בתקווה שהם לא חרות כמו האחרים ויהרסו אותי. 3.אוקי להסביר את זה בקשצרה יהיה מסורבל ומורכב..ההורים שלי אהבו אותי כשהייתי קטנה שגדלתי איכזבתי את כל הציפיות שלהם הם הבינו שאני לא אהיה טובה מספיק כמו שהם רצו מה שקרה בשנה וחצי האחרונים זה שמאז שהבי``ס קלט שמשהו לא הכי בסדר איתי ודיבר איתם הם נגעו ואמרו שאני מביישת אותם..מכאן הם התחילו להתרחק בבית הם לא ממש רואים אותי כי אני בחדר וכשאני לא בחדר ואני איתם אני מנסנה כמה שיותר לחייך ולרצות אותם. 4.כשהם ימותו אחרי איזה שנה שאני אתחיל להסתדר בלעדיהם אני אספר למישהו מהחיים האמיתיים שלי עד אז אני היצור ההיפר אקטיבי המחייך הפסיכולוג והכותל של כולם. 5.הם לא יודעים שזאת הצגה..רק מישהו אחד גילה את זה והתרחק ממני ואז חזר והוא עדיין מחכה שאני אתקרב אליו אבל זה לא יקרה אני פשוט לא רוצה הלתקרב ולהיפגע בשביל מה.מה זה שווה? 6.תודה..שתהיה פה..אבל כמו שאמרת אני לא יודעת מי אתה ואולי חצי מהאנשים פה הם סתם אנשים משועממים שמצחיק אותם או כאלו שבסופו של דבר יעשו צעד לא נכון ויפגעו בי?! מאיםה לי לדעת זה סיכון ענק שאני לוקחת בינתיים זה די משתלם.אבל אם משהו יקרה אני אמות. 7.תודה שתהיה פה.. אין לי יותר מה לומר שחף

לנסיכת השחף...

אין לי כוונה לגרום לך להיתאבד! אני לא רוצה את זה! האמתי... שלא התעניינתי בכלל בחיים הפרטיים שלך... (לא נגדך! ידעתי שזה יפריע לך... או בכלל לשיחות...). אמרת שמישהו כן היתקרב אליך! יש לי כמה שאלות.... למה הוא היתקרב אליך? מי זה המישהו הזה? (לא פרטים: גיל גובה ושם... כמה הוא היה קרוב אליך... איך הכרת אותו? כאילו דברים...) איך הוא גילה? למה הוא היתרחק? את בטוחה שזאת התשובה? תחשבי על עוד אחת... תחשבי על זה חמש דקות... קראי את הפיסקה כמה פעמים ותרשמי... למה הוא חזר? למה את לא מתקרבת עליו? אם אמרת שהוא כבר יודע חלק מהסיפור... למה שלא תגידי לו את רוב... כל הסיפור ואז תוכלי לפרוק מהלב... וגם הוא יודע דברים... ואם הוא חזר זה אומר שלא זה מה שהרחיק אותו ממך! כי הוא חזר למרות שהוא ידע! למה שתפגעי מזה שתתקרבי עליו? מה זה שווה... זה שווה ``חבר`` (ידיד קרוב התכוונתי...)! מישהוא שיכול להיות לצידך תמיד! והוא לא מחשב! עם דברים שאת כותבת לעצמך! או לאנשים בפורומים! זה מציאותי! זה לא וירטואלי! אני לא אחד מכל המפגרים שהנושא הזה מצחיק אותם... אני נקשרתי אליך כמו מגנט... ``התאהבתי`` בכושר הכתיבה שלך... (לא התאהבתי! אלא יש לך כושר כתיבה... את כותבת הרבה... את מפרטת טוב... את בטח קוראת הרבה ספרים....) לא הבנתי למה את מגזימה עם כל דבר שקורה ``אם משהו יקרה אני אמות.`` מה כבר יקרה? מה כל כך גרוע שאת צריכה להקריב את החיים שלך כדי שהדבר הזה לא יקרה? רק רציתי שתדעי שאני ``ממש אבל ממש נהנה`` להיתכתב איתך... (עד כמה שאפשר להגיד את זה!) אור השמש

אור שמש יקר

אוקי.אני מתחברת לרוב עם אנשים גדולים ממני (מי שניהל איתי שיחה רצינית בצ`ט יכול לקלוט שאני הרבה יותר מהגיל שלי) ככה שהמישהי הזאת הית גדולה ממני בשנתיים וחצי היא היתה איזה מישהי שהכרתי בחברה להגנת הטבע ובטעות התחלתי לספר לה משהו באיזה רגע שהייתי קצת חלשה. היא אמרה לי שהיא תמיד פה ושאני אדבר איתה ושהיא לא תפגע בי והיא אוהבת אותי והכל אחרי כמעט שנה שלא סיפרתי לה הכל.. בקיצור יש לה חיים ולא לחצתי יותר מדי ודווקא היה אחלה לדבר איתה אבלך איזה חברה אחרת שלהשדיברה גם איתי התעצבנה עלי כי לא עשיתי איזה משהו בשבילה והתחילה לשכנע אותה ששיקרתי או משהו כזה וכנראה שזה טיפה הכביד עליה אז הפסקתי לגמרי לדבר איתה על זה...ואז הקשר נעשה טוב יותר מה שהוכיח שמי שאני מספרת לו את הדברים האלה מתרחק. ובלי הגזמה לא כל דבר שיקרה רק אם זה יגיע להורים כי זה בהחלט מספיק חשוב לי כדי שאני אמות. כן..אני קוראת הרבה תודה על המחמאות ובקיצור אנשים במצציאות בד``כ יפגעו בי בשלב כלשהו ואני לא רוצה להתמודד עם עוד פגיעות...בד``כ כל החברים שלי אני כמו הכותל שלהם פסיכולוגיתמספיק להם להתמודד עם שלהם הם לא צריכים את הג`יפה שלי. אני יכולה להסתדר. חוץ מזה כרגע לא רע לי עם אנשים פה :)

חג שבועות שמח לכולם! ולנסיכת השחף ב

ארבעה דברים: 1. אני שמח מאוד שהצלחת לדבר על זה עם מישהי! אבל... יכול להיות שהיא לא הייתה הנכונה... או בתקופה הלא נכונה... זה לא הגיוני שהיא התרחקה ממך רק בגלל שסיפרת לה והחברה שלה! חייבת להיות עוד סיבה שדחפה אותה לזה! יכול להיות שהיו לה בעיות עם המשפחה שלה והיא לא רצתה עוד דברים ל הראש ובמיוחד שהם לא שלה! 2. את בטוחה שאין עוד מישהי? (הבנתי שנקשרת יותר לבנות... גם לפי הפורומים אז אני אדבר בלשון נקבה... מידי פעם...) שאת יכולה לדבר איתה... את צודקת בכל העיניין של ``לדבר עם גדולים יותר`` את צודקת ב90% בזה! כי יותר נוח לדבר איתם... מישהו שיש לו יותר ניסיון בחיים... מישהו מבין... אבל יש גם ילדים בגיל שלך... (אני לא יודע מה הגיל שלך... אבל את נישמעת כמו 14-15 אולי 16) שהם חושבים בגדול ויכולים לשמוע... אני חייב לברוח... אני הולך... אז אני אקצר... תחשבי אולי על עוד אנשים שאפר לדבר איתם! כי אם הצלחת עם אחת... את יכולה להצליח עם עוד אחת! 3. זה לא טוב להיות תמיד הכותל! (אמרתי לך את זה בהודעה השלישית נראה לי... תבדקי... אין לי זמן לחזור על זה!) 4. חג שבועות שמח... בגלל זה אני רץ... תמיד פה... ``אור השמש``

חג שמח אור שמש..

כן..היו המון סיבות גם לה היו בעיות בבית לכן הפסקתי לספר לה והתחלתי להקשיב לה אבל למי אין בעיות כלשהן אני לא רוצה לבחור מישהו ולהפיל עליו את כל המערבולת שלי. אני לא נקשרת יותר לבנות....רוב האנשים שאני איתם הם בנים אבל בקטע של לדבר יכול להיות..שבנות יותר בסיידר איתי ככה יצא ואתה לא צריך לדבר בלשון נקבה אני יותר שזה מקשה אנשים יותר גדולים ממני לאו דווקא יש להם ניסיון חיים או משהו כזה ממש לא פשוט אני מרגישה איתם יותר בנוח ואני לא יכולה להגיד לא אני לא מקשיבה אני אוהבת להיות הכותל ולעזור מעדיפה להיות חזקה וששנו עלי מאשר להפך חג שבועות שמח גם לך ביי

נסיכת השחף... אני פה!

1. אז מסתבר שהיא לא הייתה הנכונה... 2. את לא אמורה סתם ללכת ברחוב לראות מישהו עם לב פתוח וחזק ולהגיד לו הכול! את אמורה לחקור קצת בין החברים שלך לי מהם יש את היכולת להקשיב, להפנים, שיש לו לב חזק, שאיכפת לו ממך ולך ממנו (אם איכפת לך ממנו והוא עונה על כל הפרטים... אז בכך שלא תגידי לו זה ירחיק אותו ממך כי הוא ידע שהו מפריד ביינכם ושהוא מספר לך סודות שלו ואת מסתירה ממנו הרבה סודות שלך), מישהו שיכול להגן עליך (לא פיזית אלא כל פעם שיקרה משהו הוא יהיה הראשון שיקפוץ ויעזור וידע מה לעשות) והכי חשוב... שיהיה קרוב אליך! שהוא יוכל לראות אותך כל יום 6 שעות משהו כזה! אולי מבית הספר שלך! כי אז הוא יוכל ``לפקח`` עליך! הוא יוכל לעזור לך מתי שתרצי עזרה! 3. וזה אותו הדבר... תסתובבי עם בנים תדברי עם בנים על הכל והם יגלו לך את הסודות שלהם ואת תדברי עם הסודות שלך עם בנות אחרות... בזה את צודקת! אבל לפי דעתי בנים יותר חזקים בנושאים האילו! (לא שאני שוביניסט או משהו...) פשוט כמו שאמרתי קודם יש בנים עם כתף רחבה וחזקה שאת יכולה להפיל כל דבר שאת רוצה עליה והם ישרדו ויעזרו לך! אבל זאת החלטה שלך... מה שיותר נכון לך זה מה שתעשי! 4. את צודקת בהחלט בכל העיניין של הגדולים יותר! רק שיש ילדים בגיל שלך שיותר מבין כי הם בכיתה/שכבה/בית ספר שלך... והם יותר קובים אליך לחיי היום יום שלך... 5. לא אמרתי שאת לא מקשיבה לאנשים שמספרים לך דברים! אמרתי שאחר כך הם רוצים גם לשמוע ממך דברים! כי הם יגלו לך את הסודות שלהם ואת לא תגלי להם כלום... והם ירגישו בזה... זה לא כל כך יסתדר אצלהם... נראה לי שזאת ההודעה הכי קצרה שרשמתי בפורום הזה... ``אור השמש``

או שמש :)

1.נכון..אבל בכל זאת אני צריכה להתגבר. 2.חח אני יודעת מה אני אמורה לעשות אבל לוקח זמן למצוא מישהו כזה יכול להיות שהוא אפילו לא בין האנשים שאני מכירה כרגע ועדיף לחכות מאשר לטעות לפגוע או להיפגע. ואני באמת לא חושבת שאני אוכל לספר הכל למישהו זה יותר מדי כוח לבן אדם שיוכל למוטט אותי. 3.בנים ובנות כולם אני יודעת את הסודות של כל מי שאני רוצה פשוט לא מגלה והם רגילים לעובדה אולי קצת כועסים..ומדובר על אנשים מהגיל שלי וגם על גדולים וקטנים כל הגילאים אלה מדיעים אלי עם הכל כולל התאבדויות וזה לוקח המון להשאיר אותם פה המון יחס אישי והכל ולא נשאר לי כלום.באסה. אבל אני לא מתבכיינת על זה כי זה התפקיד שלי ואני שמחה לעזור להם. 4.אני יודעת שרוצים לשמוע עלי..אבל כמו סהר..מקשיבה נותנת עצות עוזרת נמצאת שם תמיד אבל אני ...שותקת

:) נסיכתי...

אין לי כמעט מה להגיד לך כי את סוגרת את כל מה שהעלתי... אז כל מה שיש לי להגיד... 1. את אוהבת לשמש בתור כותל... יופי תהני! וזה טוב! אבל כשאת תצתרכי למצוא כותל... יהיה לך קשה מאוד למצוא אחד! כי את רגילה להיות כותל מאשר להשתמש בכותל! 2. יש אנשים ממש חזקים שאת לא יודעת עליהם! ושהם יכולים לסחוב את כל המטען שלך... חכי לדוגמא אותי... את לא יודעת מה אני יודע.... אבל אני יודע עליך הרבה... קראתי גם במקומות אחרים עליך... (פורומים) ואני מסוגל לסחוב את המטען שלך! אבל אני לא רוצה... אני רוצה שתעזרי במישהוא שיהיה איתך! פיסיזית ונפשית! 3. לוקח זמן... זה ידוע! אבל כמה זמן? ככל שתמצאי אותו מהר יותר ככה כל כל הדברים יעלמו מהר יותר! כי את לא תרגישי לבד! (ואל תגידי לי שיש לך פורומים וכל הג`יפה הזה! כי שום דבר אף פעם לא יתקרב לאצבע הכי קטנה של הדבר האמיתי!) 4. שתיקה זה דבר טוב! רק לא להרבה זמן! שלך תמיד... ערן פלד... (סתם זה לא השם שלי!) ``אור השמש``

לא טוב להאשים את ההורים

כי : 1. זה היה מזמן ולא ניתן לשנות את העבר. 2. זה בא על חשבון ההשתדלות של הים. 3. הרבה פעמים ההורים עשו את הטוב ביותר שיכלו לפי תפישתם באותו הזמן, ואילו את שופטת את האירועים בדיעבד, לאחר שהתוצאות כבר ידועות. אם יש לך בעיות חברתיות, ואני מבין שיש עוד כאלה בין מבקרי הפורום, הייתי ממליץ לעשות משהו מעשי בנדון. הייתי רוצה לדעת כמה מעוניינים יש (אפשר להשאיר לי תגובה בדואר, אם אתם לא רוצים להחשף לגמרי בפורום

התמימה

New member
????????

קודם כל תגיד לי... עד כמה אתה מכיר ילדים שגדלו במשפחה מרעילה? הדברים שההורים עשו לנו לא בהכרח באים מתוך שליטה אלא בלי שליטה ולכן הם ממשיכים לעשות זאת בלי לשים לב, ולדעתי כמו שאמרתי כבר לא מגיע לנו הילדים לסבול בגלל תסביכים של ההורים שלנו עם עצמם, תיסכולים שהם מביעים בצרחות, קללות ומכות. אז זה עדיין נמשך וזה לא עבר, ולא כמה שאני אנסה להבין את זה מבחינתי זה שפל המדרגה להכות מישהו. נכון זה בא על ההשתדלות של היום, אבל כמה שאמא שלי התאמצה ולקחה אחריות היא חזרה לקלל ולהכות תוך חודשיים, כמובן שבאשמתי... (בציניות, היא תמיד עושה כאילו זה באשמתי) ולכן טוב ויפה שתעבוד עם עצמה אני אחכה שהיא תחלים מהבעיות שלה עם עצמה ואז אולי אני אסכים להסתכל לה בפרצוף. כמובן שהיא עשתה את הטוב ביותר, הטוב ביותר היה להכות כי ככה היא למדה... האירועים הם גם עכשוויים הם לא עבר כל כך מהר.... וזאת מלחמה בלתי נפסקת, יומיומית ומתישה. התמימה

הוי תמימה תמימה, אם אמשיך את קו המח

אם אמשיך את קו המחשבה שלך, הרי שאת אמורה להמשיך לחיות תחת הצל של אימך כי... להפנות את האנרגיות אל העבר, וכד`. לדעתי, ויורשה לי להביע דעה אישית, החיים הם כמו ארון מגירות. לכל נושא: הורים, בעבר, הווה ועתיד, ידידים, זוגיות, קריירה, שוקולד, מחלה, פורום... צריכה להיות מגירה. ברור שמגירות אלה גמישות ובזמן מבחנים, למשל, מגירת הלימודים גדלה ואחרות קטנות. בסך הכל אמור להיות איזה שהוא היגיון בגודל המגירות כך שהחיים יהיו מאושרים והכיוון שלהם יהיה טוב יותר ויותר. אני מסיק ממכתבך שאצלך יש מגירת עבר/אמא החורגת ממה שהיה כדאי לטובתך, להנאתך ולעתידך.

ashlaya

New member
די לחפש אשמים

קחי אחריות על החיים הדרך עוד ארוכה ויש לך עוד הרבה לעבור והריי גם ככה את העבר לא ניתן לשנות אבל את העתיד אפשר לבנות בהצלחה

למעלה