האם יש נוסחה?

אנגלינה

New member
האם יש נוסחה?

מה דעתכם האם יש נוסחה לסרט מוצלח? האם יש דברים שחייבים להופיע בסרט טוב? או שלהפך השוני והחידוש זה מה שעושים את הסרט אשמח לשמוע את דעת כולכם אנג`לינה

zehavitk

New member
תגובה

לדעתי הנוסחה לסרט טוב היא בעקר לדעת איזה ז`אנר אתה מתכוון לעשות, לדעת את הציפיות של הצופה מאותו ז`אנר, ואז אתה יכול להפתיע אותו! וכמובן זה חייב להיות עם הרבה טעם ואיכות...

leeloo

New member
יש נוסחה ברורה

דבר ראשון, בלי כל הקטע של זאנר והעדפה ואיכות, צריכה להיות עלילה שבנויה בצורה מסוימת, כך שהצופים לא ישתעממו, שיסתקרנו, ושיהיה המשך הגיוני לעלילה, ולא פתאום דברים שבכלל לא קשורים. לסרט גם צריך להיות אורך מסוים, הדמויות צריכות להיות ברורות ובנויות בצורכה משכנעת, התסריטאי צריך לדעת כל פרט ופרט עליהם, כאילו היו אנשים אמיתיים, המקומות והסיפורים גם כן צריכים להיות אמינים, ולא סתם ``הוא בא, הוא הלך`` ואין שום פרט לגביי המשפחה או החברים או המקום שממנו בא. עכשיו חוץ מהקטע של כתיבת תסריט נכון, צריך כמובן להיות מוכשר בשביל לחדש משהו לצופים, בשביל להעביר מסר ברור, ובשביל להיות נאמנים לז`אנר שמוצג על-ידם. סרט טוב אינו סרט שיש בו הרבה פעלולים ואקשן, ולא סרט כמו ``משתגעים על מרי`` אילו סרטי ``בידור`` בלבד, שנועדו להפיג שיעמום. אם מדברים על סרטי איכות אמיתיים אפשר לדבר על צאפלין, על טרנטינו, על פליני, על היצקוק, על דיויד גריפית, ועוד כמה במאים שהעניקו לקולנוע את מעמדו הנכסף. לא סתם הקולנוע נקרא ``האומנות השביעית``, הוא מוגדר אומנות כיוון שכמה אנשים מאוד מוכשרים יצרו סרטים בעלי משמעות ומסר לעולם, לא כמו הסרטים שמוצגים היום. לא שאני אומרת חלילה שלא צריך לראות סרטים כי אם לא משתווים ברמה לסרטים של במאים טובים אחרים, אבל יש לדעת את ההבדל בין סרטי איכות לסרטי בידור שמוצגים עכשיו לרוב בקולנוע. לילו

JOE KALIBER

New member
אני חושב שאחד הדברים הכי חשובים

בסרט זה מסר (אלה עם זו קומדיה) ואגב אני מדבר על סרט מוצלח לא על סרט מצליח

למעלה