האם ספינינג דופק ת'ברכיים?

האם ספינינג דופק ת'ברכיים?

שלום לכולם אני חדשה כאן אבל לא חדשה בספינינג. הענין הוא שהפסקתי לפני מס' חודשים להתאמן עקב כ אבים איומים בברך ימין שכבר התחילו עוד קודם אבל החמירו. האם יש כאן עוד אנשים שסובלים מבעיות בברכיים???? האם ידוע לכם אם זה יכול לגרום לנזק רציני???? תודה על כל תשובה.

ספינינג דופק ת'מוח!

גשי לאורטופד איכותי דחוף בלי קשר לספינינג עבודה נכונה בספינינג לא אמורה לפגוע בברך

ennicka

New member
תשובות

כן הוא יכול. אבל בעיקר אם לא עושים אותו נכון. אני משערת שיש גם עניין של נטיה פרטית של הגוף ולכן לא אפסול אפשרות זו גם. בכל מקרה, הייתה תקופה שכאבו לי הברכיים במהלך ספינינג, ביקשתי מהמדריך שיבדוק אותי, והוא תיקן לי את הזוית של כף הרגל והציע להוריד מעט מהעומס (בהתאם להרגשת הגוף). מאז לא כואבות הברכיים. בקיצור מציעה א. להתיעץ עם המדריך. ב. להציץ באתר spinil (קישור למעלה) לגבי תנוחה נכונים (יש שם מאמ על זה). ג. אם לא מפסיק לבדוק אצל רופא. ד. לחכות לעוד תשובות של מומחים ממני כאן... בהצלחה

Tami661

New member
ספינינג- פוגע או לא בברכיים?../images/Emo4.gif

ראשית, איש הפיל, ברוכה המצטרפת לפורום ומאחלת לך החלמה מהירה מהכאבים בברך וחזרה מהירה לספינינג. בקשר לשאלה שלך, מאחר ואני לא רופאה, קחי את התשובה שלי בפרופורציה המתאימה אע"פ שהיא מתבססת על תשובת אורטופד לי ולמדוושים אחרים בסביבתי. ספינינג - לא דופק את הברכיים אם מבצעים את תנועת הפידול נכון. יותר מזה... זה אחד מענפי הספורט שאורטופדים ממליצים לסובלים מבעיות מפרקי ברכיים (בעיקר כאלו שמבקשים לעסוק בפעילות אירובית). בניגוד לפעילות אירובית אחרת (מדרגה/ קיקבוקס/ ריצה) - בספינינג שמבוצע כהלכתו, אין אימפקט על הברך. תנועה הדיווש נעשית ממפרק הירך והמאמץ בדחיפה ובמשיכה אמור להתבצע בעזרת שרירי הירך והשוק. הברך, הקרסול... מחוץ לתמונה. (מבחינת הלחץ! ולא שהם אינם משתתפים לחלוטין). אני, באופן אישי, סבלתי תקופה מסויימת מכאבי ברכיים בגלל ביצוע לא נכון של הקפיצות בשיעורי המדרגה. כדי לתקן את הנזק כשהוא עוד בשלביו הראשונים - הפסקתי לתקופה קצרה עם המדרגה אבל המשכתי אינטנסיבית עם הספינינג, תיקנתי את הליקויים בביצוע של שיעורי המדרגה וחזרתי "כמו גדולה"
. מסקנה: על חוות דעת רפואית (התייעצות+בדיקות בהתאם) אסור לך לוותר ולא רק בגלל הספינינג ובמיוחד שהיו לך כאבים קודם לפעילות. אבל קחי בחשבון שיש רופאים ויש רופאים (וזאת... על סמך נסיון מר מהעבר הלא רחוק). אורטופד שיגיד לך: "ספינינג מזיק לברכיים" - לא ראוי מבחינתי שתסתמכי רק עליו.

Gspin

New member
אבחון

את חייבת ללכת לאורטופד, על מנת לקבל אבחון מקצועי וספציפי של הכאבים שלך. לפעמים הספינינג משמש כטריגר לבעיות קודמות, ולפעמים הספינינג אף עוזר לשקם ברכיים, אך את חייבת להבין שלא ניתן לאבחן את בעייתך דרך האינטרנט. לגבי השאלה - אם ספינינג היה דופק את הברכיים, היו מליונים של אנשים שלא היו יכולים ללכת היום. כל ספורט שלא נעשה בצורה נכונה, עלול לפצוע את המתאמן. ישנם סוגי ספורט עם אימפקט גבוה מספינינג (ראי הודעתה של תמי), אשר בהם סיכון פוטנציאלי גבוה יותר לפציעות, גם כאשר נעשים נכון (ריצה, מדרגה, אירובי - דאנס) ולכן, לא הייתי ממליץ לאף מתאמן שמטרתו העיקרית היא להיראות ולהרגיש טוב, לעסוק בהם.

Tami661

New member
כמתאמנת שמטרתה העיקרית היא...

לא להיראות טוב
אני נהנית מכל צעד על המדרגה, כל סיבוב, כל פליי ופלייאובר, כל ממבו וכל ממבו צ'ה צ'ה, כל שסה וכל טוויסט
ואתה יודע מה? ייתכן שאתה צודק... ייתכן שאני צריכה לחשוב איך לא להרגיש טוב ואז להפסיק עם השטויות האלה. להתמקד רק בספינינג ולקנח בפילאטיס...

תודה רבה לכולכם.

אני תמיד ידעתי שספינינג לא גורם לנזקים אם עושים אותו כמו שצריך אבל כיוון שהכאבים החמירו, הלכתי לאורטופד והוא אמר לי שהספינינג דופק תברכיים. עכשיו..מצד אחד הוא רופא..אז לקחתי את מה שהוא אומר ברצינות כי..כיהוא רופא..אז אני אקבע תור לרופא אחר. בלי קשר,הייתי מתאמנת בסטודיו בי בת"א אצל שמעון בכר. מדריך מדהים!!! כרגע לא תהיה לי אפשרות לחזור לשם כי אני מתחילה לימודים ומבחינת שעות לימודים ועבודה לא מסתדר לי לחזור דווקא לשם לצערי ואת זה אני אומרת באמת בצער כי התאמנתי אצל כמה מדריכים והוא המדריך הכי טוב שהתאמנתי איתו. מי שעשיין לא מתאמן, מומלץ בחום להתאמן אצלו!!!!

Tami661

New member
היי... אומרים שלום../images/Emo3.gif../images/Emo8.gif רק פחדן?..

את יודעת מה אומרים על שנאה, נכון?... אני רואה אותך ואותי מפזזות לצעדי המדריך הנערץ Dr. G... אני רואה אותו מקבל הצעת נישואין באמצע שיעור דאנס מדרגה
, אני רואה אותו מחלק בצמתים סרטים ורודים ממשי ותחרה עליהן הכיתוב "Aerobic... Nothing else matter" בהצלחה G תזרום עם זה לא לפחד העם איתך וגם אם לא... תלמד מהקודקודים... שים פס עליו
:-S

אמרוקאי

New member
לא יודע אם ספינינג דופק ת'ברכיים

אבל אני יכול לספר לך שבסופשבוע האחרון הייתי מה-זה-חולה...
מה שהכי הפריע היתה האוזן שכאבה נורא... אני רגיל לצאת לטיול אופניים של לפחות שעה כל שבת וראשון, אבל הפעם מזג האויר היה קר במיוחד ולא ידעתי אם יהיה זה חכם לצאת עם כזה כאב-אזניים נורא. חששתי שזה אפילו יחריף את הבעיה. אבל... החלטתי לצאת בכל זאת. לא תאמין מה קרה... עשיתי את השעה בכל זאת, ובסיומה נעלם כאב האזניים ונעלמה גם תחושת המחלה.
לא יודע אם רכיבה על אופניים אמיתיות נחשבת לספינינג, כי כשאני רוכב על אופניים משהו מאוד מוזר קורה... נדמה לי שכל העולם סביבי מתחיל לנוע (בדרך כלל לכיוון שלי
). אבל בכל אופן (pun intended) רציתי לשתף אתכם בתרומתו המופלאה של הדיווּש לבריאות הגוף. וזה המקום לאחל לפורום החדש הזה, ובמיוחד למנהלתו, איחולי הצלחה.

תראה מועלם...

לפני חודש ימים כזה הייתי מזה חולה חבלללזמן כאבים בראש פצצות לעיניים הצד כאב לי הראש התפוצץ המוח נזל לי החוצה העיניים שרפו המרפקים והאגן הציקו הירכיים כאבו הצלעות גירדו הידיים דקרו הגב התבקע הרגליים הברכיים השידרה והכתפיים בערו כל כולי הייתי מכאוב לא ידעתי נפשי הקאתי שילשלתי ולא יכלתי לעמוד על הרגליים מעייפות לא הכנסתי כלום לפה צום בכפייה כמעט אישפזו אותי צרחתי עד השמיים השכנים הזמינו משטרה השכנות הזמינו הופעה הייתי על סף יאוש טוטאל ואז... זה קרה... חזרתי לרכב ספינינג תוך יממה הכל עבר וכאילו לא היה מעולם
טעם החיים יא חביבי
בתיאבון וחליק עם כל השמועות האפלות הללו תגיד מועלם, כואב לי התחת, אז אני חושב שישיבה מסוכנת לבריאות?

Tami661

New member
../images/Emo24.gifענקקקקקק וברוך המצטרף...../images/Emo8.gif

אל תדאג... גם את טעם הספינינג המדובר אתה עוד תטעם... כאן, שם ובכל מקום
ורכיבה על אופניים אמיתיים אולי לא נחשבת לספינינג אבל היא נחשבת להורים הביולוגים שלה

אמרוקאי

New member
../images/Emo51.gif - ולגופו של עניין (הברכיים)

ישנם לפחות 4 גורמים שאני מכיר במה שקשור לרכיבה נכונה על אופניים. אני מניח שהעקרונות ישימים גם לגבי ספינינג:
המרחק האנכי בין המושב לבין הדוושות צריך להיות אופטימלי. לא ארחיב בנושא כי לדעתי כולם כאן מכירים את הנושא.
המרחק האופקי האופטימלי בין המושב לבין הדוושות. אם המרחק גדול או קטן מדי, הרגליים/ברכיים לא מקבילות זו לזו בזמן הדיווש וזה עלול להתבטא בבעיות.
מומלץ להפעיל כוח שווה גם בדחיפה וגם במשיכה של הדוושה. לשם כך נעזרים בהתקן עזר שמצמיד את כף הרגל לדוושה, כגון כלוב ורצועה מהדקת, או פתרונות יותר יקרים.
והכי חשוב, להעלות בהדרגה את העומס על השרירים/ברכיים. לא להעביר להילוך נמוך מדי אם העליה תלולה מאוד והשרירים עדיין לא מוכנים... אם מוחמד לא מרים טלפון, אז לפחות אפשר לפגוש אותו כאן בפורום...
יא מינעלת.

Tami661

New member
הכי חשוב זה שמוחמד אוהב את ההר../images/Emo8.gif

מאוד מאוד מאוד
מוחמד מבטיח להתקשר

למעלה