האם קיבוץ מעגן מיכל לפני קריסה???????

אריק67

New member
האם קיבוץ מעגן מיכל לפני קריסה???????

הייתם מאמינים שקיבוץ חזק כמו מעגן מיכאל מתחיל לפטר עובדים בפלסאון. מפסיק את הבנייה ומצמצם בתקציבים האם הסוף מתקרב

Nipiy

New member
עדיין לא קורסים. הרבה קיבוצים התחילו במהלך

זה כדי לצמצם הוצאות. להרבה קיבוצים יש רשתות ביטחון שנבנו במשך השנים בדיוק למקרים כאלה. גם אצלנו בפלרם (רמת יוחנן) פיטרו עובדים.

GMN

New member
אני אישית

לא מכיר עסק שלא חווה קשיים כלכליים בימים אלו. גם בהייטק, גם במפעלים, גם בזנות...המיתון הגיע לכולם. אתמול בצהרים פגשתי עובד מפעל בקיבוץ שלי, שאמר לי שהוא נוסע לסידורים באמצע היום פשוט כי אין עבודה. אין הזמנות, אז אין ייצור, מפסידים כסף ונאלצים לקצץ. אבל זה עדיין לא פשיטת רגל, אלא פשוט מיתון זמני. (נקווה שזמני...) אגב, היחיד שממשיך לפזר כספים במדינה הזו כאילו אין מחר זה רמי לוי, יש מצב שהוא זה שאחראי לכל המשבר?...

moranka

New member
איזה שטויות.. יש מיתון...

כל הקיבוצים נאלצים להתארגן מחדש עכשיו, גם כאן פיטרו אנשים מכל המערכות, והורידו משמרות במפעל

אריק67

New member
כולם יודעים שהפיתרון של כל הקיבוצים הוא..

שכר דפרנציאלי אין מה לעשות קיבוץ זה ההפך משוויון דוגמא אצלינו בקיבוץ יש בסביבות 20 חברים שלא עובדים והם מקבלים כסף כמו אלה שעובדים מצאת החמה ועד צאת הנשמה

Nipiy

New member
ואצלנו יש כאלה שעובדים יותר וכאלה שפחות אבל..

רק מהצעירים לוקחים כסף אם הם לא מגיעים למספר שעות העבודה שקבעו. מישהו אמר לא חוקי? מזכיר הקיבוץ: "מה שאנחנו עושים הוא כנגד חוקי מדינת ישראל, אבל אלו הם חוקי הקיבוץ" אותך למשטרה!

moranka

New member
אתה ממעגן מיכאל?

ברור שכבר אין שוויון בין החברים... זה כבר לא עובד ככה. וזה ממש עצוב שלפעמים בחור עובד במטעים בעבודה קשת וסיזיפית (אך ללא השכלה גבוה), מרוויח פחות (לפעמים) מפקידת מזכירות

אריק67

New member
זה לא העניין

אם יחליטו לשנות לשכר דפרנציאלי אני בטוח שאותו בחור חרוץ ימצא מקצוע עם הרבה כסף ואותה פקידה תמשיך לשבת כל היום אלא מה שקורה היום שיש כאלה שנותנים עדיין את הכל לעבודה ולקיבוץ ויש כאלה שהולכים לדוג עם קייאק ומקבלים מהם יותר כסף. איפה השוויון?????????? רק שכר דפרנציאלי יביא שוויון. במעגן מיכאל מי שיש לו יותר ילדים צריך לעבוד פחות וגם מקבל בית ענק
זה קיבוץ?????????זה מקום לעבדים

אריק67

New member
סליחה לא שוויון אלא צדק

אני נגד שוויון. שוויון זה רק בסרטים

moranka

New member
כן קיבוץ זה מקום לעבדים

שכר דיפרנציאלי לא יביא שוויון, להיפך,

moranka

New member
אבל אני מבינה למה אתה מתכוון