האמת שאחרי החיוכים...

האמת שאחרי החיוכים...

שלום לכם... לפני מספר שעות חזרתי לי מ"סדנת משתחררים". אני אוטוטו משתחר.. והבלבול הפחד גוברים יותר ויותר ומשתלטים על כל חלקה טובה..אחרי כל החיוכים , האיחולים, והנשיקות וה "עד מתי" .. בסוף כולנו נמדד במה שנביא ונשיג וממה ש"יצא מאיתנו".. הנחמדות, הידע הכללי, החיבה, הרושם, הסקרנות (והצביעות) ימעכו להם ברגלייהם הדורסניות של האזרחות (ניסיתי להיות יצירתי לא יצא משהו..) האזרחות- מאבק אינסופי בין כל וכל , אף אחד לא מבטיח לך עבודה בשום שלב בחייך, גם אם כל קירותיך מלאים בתוארים וביטחון תעסוקי או כלכלי הוא אשליה אחת גדולה.. מאבק אין סופי לחתירה לקידום , ליציאה מכלא הבינונית , חסר האופק ,הכיוון וההצלחה.... אולי עוד נתגעגע לצבא הזה.. לא חסרים בעולם זה נוכלים ונחשים שרק ינסו להפיל אותך ולזרוק אותך לכלבים, ואני אם התמימות שלי צריך להזהר שבעתיים.. וחיפוש מקצוע לחיים , כאב ראש מפני עצמו.. ותנאי הקבלה באונברסיטאות כלכך גבוהים, ולכל מקצוע פרקטי צריך ציונים עליאיים+ פסיכומטרי גבוה.. ואפילו בגרות נורמלית עוד אין, ומכינות לא תמיד מצליחות בייעודיהן, והם למעשה עוד דרך לחלוב החייל המשוחרר חסר האונים כסף.. אף אחד לא מבטיח לכם שהמקצוע שתלכו אליו בהכרח מתאים לכם.. או שייעניין אותך מעבר לספרות פופולרית ואם נפלתם, במקרה הטוב הלכה שנה במקרה הרע נתקעתם עם תואר.. ועל חברה.. פחח בכלל לא אדבר.. על חוסר כישורי החברתיים... ואם הצבא +פסיכולוג לא שינו אותי כנראה ששום דבר לא ישנה את זה ואקבל זו כעובדה מוצקה.... וכך אני על סף על אזרחות שענן גדול של אי ודאות עוטה מעליי........

ב ן ח ו ר י ן

Member
מנהל
אתה מזכיר לי את עצמי....

יש איזשהי חממה מסוימת בצבא, בייחוד אם אתה משרת בחיל קרבי , שמתנפצת עם הכניסה לאזרחות. כאן ככל שתעבוד יותר קשה ויותר חכם, תגיע יותר רחוק. אל תצפה לגן של שושנים, אין דבר כזה. יש הרבה אנשים שינסו לשים לך רגליים, חלקם יצליחו והשאלה אם תשבר תלויה רק בך. אם תשלב שלושה תכונות-עבודה קשה, אומץ ויצירתיות- אין סיבה שלא תצליח להיות מאושר!!!

למעלה