האנורקסיה

amitoosh

New member
האנורקסיה

אוקיי, יכול להיות שזה יצא לי ארוך, אבל בואו נבדוק את זה, אנורקסיה, איך אני יכול להתחיל? אה, אני אתחיל ב``למה נזכרתי בזה``, עם תקראו עיתון מעריב לפני יומיים ,אתמול, או בימים האחרונים, תמצאו כתבה, על אישה בת 30 ושמה גל שזיפי. ראיתי תמונה שלה לפני שנכנסה לאנורקסיה, היא הייתה מהממת, עם הייתי בגילה, הייתי בטוח נדלק עליה או מתחיל איתה, אני משער, למרות שאני לא הכי יודע מה זה :). בשלב מסויים, היא רבה עם אימא שלה ולא דיברה איתה יותר, היא רצתה לרזות, כי הייתה טיפ טיפה מלאה, אבל ככה זה היה מ`זה יפה לה, והתחילה דיאטת רעב נוראית. אני חושב שהיא מטר שישים, והיום היא שוקלת 27, עשר קילו פחות ממני. (ואם אתם לא יודעים לחשב זה יוצא שאני שוקל 37...) אז בקיצר, ראיתי את התמונה של מעכשיו, אוי ווי, כמו שאמריקנים מנסים לחקות יהודים, זה היה דוחה!, היא נראתה, כמו... כמו... כמו עור דק שתלוי על עצמות, ממש ככה, ג`ינס שעליי צמוד, עליה היה ענק, זה היה פשוט איכס!. כמובן שהיא הולכת למות, היא לא רוצה אינפוזיה, כי היא לא רוצה שיכריחו אותה לאכול, ואפילו אם היא תבריא, שאנימתפלל בשבילה, אז היא לא תוכל ללדת, יהיו לה בעיות בגוף וכו`. אז מה שרציתי להגיד על אנורקסיה, בחיים לא הבנתי את המושג הזה, יכול להיות שזה בגלל שאני בן, וזה כמעט קורה רק לבנות, ויכול להיות שאני אוהב אוכל, לא שאני שמן או משהו, לאב דווקא, אני די רזה, אבל אני לא מבין, שאם אתה רב עם המשפחה, או חושב שאתה שמן, אתה פשוט מפסיק לאכול, כמובן שרוב האנשים עושים דיאטות טובות, אבל אני מתכוון לאנורקסיות, למה להרעיב את עצמן? רק כדי להראות כמו דני דין (בלתי נראה למי שלא מכיר את הסיפור)?. זה נורא, אני מכיר אחת שכמעט נכנסה לאנורקסיה, היא חברה מאוד טובה שלי, היא עשתה את זה בגלל שהיא גם כעסה על אמא שלה. זה פשוט דוחה לאללה... מה שאני מנסה להגיד זה לא טוב לרזות כ``כ אני מבין שאתם אתה שמן, לרזות 7 קילו, זה בסדר, אבל אם אתם טיפ טיפה מלאים, שדווקא לרוב האנשים זה דווקא די יפה, לא להתחיל לרזות רצח, תשלחו לי תגובות בבקשה, עמית בן 11 וחצי...

noa!!!

New member
amitoosh תלחץ כאן בבקשה...דחוף!

התגובה שלי היא בקשר להודעה שלך בנושא האנורקסיה. אני מסכימה איתך, שאנורקסיה היא מחלה קטלנית ומסוכנת, שיכולה לקטול אנשים (בעיקר בנות ונשים). ואם אתה באמת מתעניין בנושא-הנה קצת מידע: האנורקסיה היא בעצם הרעבה עצמית. ישנה טענה שאנורקסיה היא מחלה נפשית. אני מעדיפה שלא להרחיב בנושא זה... אנשים שחולים בה, לא אוכלים ולא שותים כלום (!!!) במשך ימים שלמים. וכשהם שותים, (וזה מעט) הם שותים רק מים. (כי אין בזה קלוריות...) האנורקסיה פוגעת בעצמות שנחלשות, (אדם חולה אנורקסיה יכול לשבור יד או רגל בקלות רבה מאוד), השיניים מצהיבות, השיער נושר, וכמובן- ירידה דראסטית במשקל, עד שהמצב מגיע לקטלני ומסוכן, ובו האדם החולה מתעלף, ומובל בדחיפות לביה``ח. בביה``ח החולה מקבל אינפוזות ללא סוף, ובשלב הזה כדאי שתדע שהאנשים החולים במחלה הם אנשים מאוד מאוד חכמים, שמצליחים לגרום לכולם (גם לרופאים!) תחושה כאילו הם אוכלים, למרות שהם בעצם לא אוכלים שום דבר. לעיתים חולה האנורקסיה פוצע את עצמו, ומזיק לעצמו. ההקאות שהן חלק ניכר במחלה, מזיקות לקיבה, ועלולות לחורר אותה, ולהזיק לה קשות. זה לבינתיים. אם אתה עוד מתעניין, (ואני מקווה שכן, כי יש לי המון מידע בנושא הזה...) בבקשה תשאיר לי הודעה בפורום. ביי! noa!!!

שלומצי

New member
גם אני

קראתי את הכתבה ההיא, זה בהחלט משהו מחריד. אבל אם קוראים היטב את הכתבה הזו, אפשר לנסות ולהבין איך בנאדם יכול להגיע למצב כזה, גם היחסים בינה לבן אימה מתוארים בצורה מאוד מאוד מאוד משונה, למי שקרא, וגם גל עצמה, אפילו במצבה שבו היא כביכול זועקת לעזרה נואשת, היא מסרבת לאכול כלום. אנורקסיה נרבוזה היא מחלת נפש לכל דבר, אני יודעת כי היה לנו מקרה כזה במשפחה. זאת הפרעה נפשית שיש לה ביטוי חיצוני. חלק מההשפעות של אנורקסיה היא גם פגיעה קשה בכל מערכת הרביה- הפסקת מחזור, ופגיעה של ממש בסיכוי להביא ילדים לעולם. חוץ מזה גם השיניים נרקבות, ועוד המון סימפטומים נוראיים. אחרי שמכירים את זה מקרוב, מעדיפים בהחלט עוד קילו שניים מאשר להגיע למצב הזה.

uvi

New member
אני חושבת ש

האנורקסיה זו לא רק מחלה של בנות. גם בנים יכולים לחלות בזה. הבעיה היא שזה שילוב מאוד מסוכן של מחלה נפשית ופיזית.צריך רק המון תמיכה מהמשפחה בשביל לעבור את זה, וזה משהו שאין לחלק, וחבל.

למעלה