האצטדיון החדש

durdur1

New member
האצטדיון החדש

שאמור להתחיל להיבנות בקרוב (עבודות העפר כבר הסתיימו לפי דעתי, או שהן שממש לקראת סיום), הוא מתוכנן להיות קטן מדי - רק 16,000 מקומות. אומנם להווה וגם לשנים הקרובות, 16,000 מקומות יהיו די והותר, אבל כשבונים אצטדיון חדש, הוא נבנה לעשרות שנים קדימה. לדוגמא וסרמיל שהוא כבר בן 52 ועם קצב הבנייה בארץ יש סיכוי דיי גדול שיגיע גם לגיל 60. האצטדיון החדש מתוכנן כך שלא תהיה אופציה להרחיב אותו אם ירצו בכך בעתיד, זאת תהיה תכולתו הסופית, פשוט חבל שאין מחשבה קדימה. אני מבין שיש מחסור בכסף, אז אוקיי, אין לך מספיק כסף עכשיו אז תבנה חלקית, אבל תשאיר אופציה להרחבה בעתיד. לא ייתכן שמכל האצטדיונים שנבנים או מתוכננים להיבנות בארץ, האצטדיון של באר שבע יהיה הכי קטן! יותר קטן מחיפה (30,000) מנתניה (24,000 בשלב ב') ואפילו מפתח תקוה (20,000 בשלב ב') ואשדוד (20,000) שלא ברוכות בהמוני אוהדים. מה דעתכם?

durdur1

New member
ראיתי את את התוכניות שלו באתר של החברה

הכלכלית

כיף לקרוא על התחדשות העיר

העיר באר שבע זקוקה למעט מתיחת פנים..ואני הראשונה לברך על כך. :)

BMWE

New member
עדיף שיהיו 16 אלף

כי חבל יהיה לראות יציעים ריקים (והם יהיו)

durdur1

New member
מסכים איתך. כרגע עדיף שיהיו 16 אלף

אבל מה עם העתיד, מה אם עוד 20 שנה זה כבר לא יספיק? אז יהרסו גם את האצטדיון הזה ונכנס עוד פעם לסאגה ארוכה כזאת של בניית אצטדיון חדש? לא חבל על הכסף? צריך להשאיר אופציה להרחבה בעתיד (ואם לא נזדקק לה, כמובן שהיא לא תמומש). הבעיה אצלנו היא, שאף פעם לא חושבים על הטווח הארוך, תמיד על הטווח הקצר. העיקר שיהיה אפשר לגזור את הסרט בקדנציה שלי ואח"כ מצידי שיתהפך העולם.

Superdror

New member
אולי נבנה אצטדיון שמכיל 250000 איש כי אולי

בעוד 100 שנה הפועל באר-שבע תהיה קבוצה בקנה מידה עולמי שתארח את הקבוצות הגדולות בעולם ? וברצינות, צריכים להיות ריאליים, אי אפשר לבנות איצטדיון פי 15\20 יותר גדול מהנדרש רק בגלל חשיבה על העתיד, זה גם בזבוז שטח, גם עלויות בנייה גבוהות יותר, גם עלויות החזקה גבוהות יותר וכו'. ובינינו, גם את האצטדיון העלוב שקיים היום לא מצליחים למלא...... אני מקווה שמה שמתוכנן יבנה , למרות שכדורגל זה ממני ואילך....

durdur1

New member
למה אתה תמיד חושב בקטן? אני בעד אצטדיון של

מיליון!! דרור, קצת הבנת הנקרא. אני לא אמרתי לבנות אצטדיון יותר גדול מהנדרש. אמרתי לבנות את ה-16 אלף בצורה כזאת שבעתיד אם ירצו, תהיה אפשרות להרחיב אותו, זה הכל. כרגע, השטח יהיה אותו שטח, העלויות בנייה-אותן עלויות, וגם אותן עלויות אחזקה. ולא ממלאים את האצטדיון הנוכחי כי הקבוצה בשנים האחרונות לא נמצאת בצמרת ולא מלהיבה. בעצם מאז העונה שזכינו בגביע ב-97 היו לנו בערך עוד 2 עונות שבהן הקבוצה הלהיבה. בעבר הצליחו למלא את האצטדיון המון פעמים עד לאפס מקום. גם תשים לב לכל הערים האחרות שציינתי בהודעה הראשונה שלי. מה פתח תקוה ואשדוד יצליחו למלא אצטדיונים של 20 אלף? גם לשתיהן ביחד אין חצי מכמות האוהדים שיש לב"ש. נתניה יצליחו למלא 24 אלף? אין מצב. אבל בכל הערים האלה, בונים עם אפשרות להרחבה בעתיד. אפילו מכבי חיפה לא יצליחו למלא את ה-30 אלף שהם בונים עכשיו. ההבדל בין כל הערים האלה לבנינו הוא שבכולן חושבים על העתיד ורק אצלנו לא. אנחנו פשוט נשארים מאחור וחבל שכך.

Superdror

New member
לא כל מבנה ניתן לבנות ב"חשיבה" לעתיד.

וחשיבה לעתיד דורשת עוד שטח .

poland1

New member
לידיעתכם, ראש העיר אמר בעבר שבלי שום קשר

לאיצטדיון שנבנה כעת הוא מקדם תכנון עתידי לאיצטדיון של עשרות אלפי מקומות באזור פארק נחל באר שבע שישרת את הצרכים של העיר בעתיד כשהאיצטדיון שנבנה כיום לא יספיק לצרכינו. משמע, יש חשיבה מסויימת לעתיד הרחוק יותר.

Superdror

New member
קודם שיקדם את סיום הפארק.

כמו שזה נראה - גם העבודות על גשר הצינורות הופסקו.

poland1

New member
אני רואה את גשר הצינורות מהבית והעבודות

בוודאות לא נפסקו, יום יום אני רואה שעובדים שם. בקרוב מאוד מסיימים אותו, הוא כבר על סף השלמה. התחילו לבנות אותו באוגוסט 2010 ואני מאמין שעד אוגוסט יסיימו אותו. גם עבודות האפר על האמפיתיאטרון מתקדמות בקצב (והשטח של האמפי ענק) באמת שיש התקדמות בפארק ועובדים בחלקים נרחבים ממנו. רק צריך לצאת ולראות. אגב, בגן הפעמון שמו גם ספסלים ופחים חדשים במקום אלו שנהרסו יחד עם שילוט חדש ומחסומים למכוניות בכניסה לפארק.. בהחלט שינוי

חגיתלו

New member
פארק נחל באר שבע

לכל מי שמצפה לראות בשנה- שנתיים הקרובות את סיום העבודות בפארק - יש לי חדשות לא נעימות. העבודה על הפארק צפויה לקחת עשרות שנים. כי ככה זה פארקים. לצורך השוואה - את פארק הירקון לקח לפתח קרוב ל - 50 שנים עד למצבו הנוכחי כיום. פארק ב"ש מחולק לבערך 8 מתחמים (לא זוכרת מספר מדויק כרגע). מתחם גן הפעמון לדוגמה כבר מוכן ובשימוש. מתחמים אחרים יבוצעו בשנים הקרובות בהתאם לתקציב הזמין. כך שלדבר על סיום הפארק זה לא ריאלי. הדיון צריך להיות פר מתחם.

poland1

New member
מספר הערות.. קודם כל- סיום בניית מתחמי הפארק

יקחו כ-6,7 שנים גג.. הטיילות, האמפיתיאטרון, הספורטק, מתחם בית אשל הקיים, מתחם האגם וכו' יוקמו תוך מספר שנים.. את מדברת על פיתוח הפארק בעיקר.. רק עוד עשרות שנים יהיו עצים גדולים, ברבורים באגם, מים רבים בנחל וכו'.. לזה את מתכוונת.. אלה דברים שיקח לפתח המון זמן, אבל מבחינת בניית המתחמים שציינתי? לוח הזמנים עומד על כ-6,7 שנים. לידיעתך, רוב התקציב של הפארק נמצא.. חלק מהממשלה וחלק מהתורמים השונים, עניין התקציב פחות בעייתי כאן

durdur1

New member
אם התכנון לעוד 60 שנה נגיד...

אז מיותר. מה שיתכננו עכשיו לא יהיה רלוונטי בעוד 60 שנה. מקסימום הוא יכול ליעד שטח מסויים לזה. אם התכנון לעוד 20 שנה אז מה אתה בונה אצטדיון עכשיו? בשביל לבנות עוד אחד כעבור 20 שנה?.....סתם בזבוז כסף.

poland1

New member
אז מה עדיף? לחכות עוד 20 שנה עד שיוכלו

להקים איצטדיון בסדר הגודל שמדובר עליו? לא.. ל20,25 השנים הקרובות איצטדיון בגודל הזה יכול להספיק פחות או יותר לפי דעת העירייה (חבל רק שהוא לא יוכל לארח הופעות ענק).. עוד 20,25 שנים יכולים להקים איצטדיון גדול בהרבה באזור הפארק שישרת את הצרכים לתקופה ההיא.. ואני בטוח שלעירייה בשנים הבאות יהיה יותר קל להשקיע בפרוייקט כזה

durdur1

New member
עדיף, ואני אומר את זה כבר בפעם האלף

שיקימו את האצטדיון הבא עם אופציה להרחבה! בכלל אני לא מבין למה ראש העיר החליט לשנות את התכנון המקורי. הרי גם שם דובר על שלב ראשון של 16 אלף מקומות. כמה כבר יכול להיות ההבדל הכספי בין 2 התכנונים שהם עם אותם מספר מושבים? (שלא לדבר שהתכנון החדש עלה עוד כסף) אני מתלבט ביני לבין עצמי, אם זה קטע של אגו טריפ שלו, שהוא חייב שגם התכנון יהיה רשום על שמו או שהוא באמת חסך סכום כסף משמעותי ואז השאלה היא איפה זה יתבטא? כנראה שבמקרה כזה, הרמה של האצטדיון החדש תהיה הרבה מתחת לסטדרנט של האצטדיונים החדשים שנבנים כעת בארץ. והכל רק כדי שהוא יזכה לגזור את הסרט בפתיחת האצטדיון (בקדנציה השניה שלו שהוא בונה עליה). אם כל זה נכון כבר עדיף להשאר בוסרמיל ושיעבור שיפוץ. אבל, אם זכרוני לא מטעה אותי, גם בתקופתו של טרנר דובר על עלות של 160 מיליון שקל, בדיוק כמו היום! אז כנראה שבכל זאת מדובר בקטע של אגו טריפ....

fireman

New member
מה זה מופעי ענק?

היום בווסרמיל אתה יכול להכניס 10000 צופים בקלות ועוד 7000 צופים על הדשא.....מתי ראית שם מופע ענק? או שסליחה....17000 איש זה קטן על שלמה ארצי, וקטן על קובי פרץ.....פחות מ50000 איש הם לא באים..... מאיפה אתה מביא את השטויות האלה? הפעם האחרונה שהיה שם מופע שאפשר להגיד עליו "ענק" היה ביום העצמאות לפני 18 שנה כשאייס אוף בייס הגיעו לארץ והם היו להיט עולמי.....גם אז חצי מהמדשאה הייתה ריקה ואף אחד לא ישב בטריבונות. אז מספיק לכתוב שטויות.....בקיסריה נכנסים 3000 איש, באמפי שבונים כאן כמה יכנסו? 5000? מה צריך יותר מזה? בשביל הופעה של מדונה שמגיעה פעם ב10 שנים? בשביל הופעה של מייקל ג'קסון שבטוח שכבר לא יגיע....לשום מקום....? בשביל מה צריך את זה? בשביל לממן יותר עובדים לתחזק איצטדיון בסדר גודל שלא צריך? בשביל לשלם יותר חשמל על איצטדיון שלא צריך? בשביל לממן בניה של פיל לבן? תיכנס קצת לפרופורציות. אני חושב שבניית האיצטדיון הזה היא טעות וחבל שעושים אותה, ברבע מהסכום שהם משקיעים יכלו לשפץ את וסרמיל ולעשות ממנו איצטדיון לתפארת לעוד 30 שנה לפחות, יכולים להרחיב אותו, להגדיל את היציעים בשביל המוני האוהדים של הפועל באר שבע, לבנות עמדת שידור ברמה, לבנות מתקנים ראויים לקבוצות ולהוציא את מגדלי התאורה החוצה ואפילו לקרות את כל האיצטדיון.....אבל בשביל מה? בעיריה צריכים לגזור סרטים, משהו שיהיה אפשר להגיד עליו "הנה עשיתי".....(ובדרך שרפתי 200 מיליון שקל)

למעלה