הארוחה שלי

שאליונת

New member
רק תבקשו יש מלא החופן../images/Emo13.gif וזה ממש בכיף

כבר שנים בגלל אימא שלי וסבא שלי ז"ל התרגלתי להכין הכל ללא סוכר
אז באמת בכיף

שאליונת

New member
../images/Emo6.gif אנחנו רק אני ובעלי אוכלים את זה../images/Emo9.gif

הילד שלי הוא סרבן אוכל ידוע הוא אוכל רק סלמון בתנור שחמותי מכינה או אימא שלי ושניצל בתנור הוא שונא מטוגן שונא צ'יפס שונא רטבים שונא ממתקים אגב גם כן ארטיק מבחינתו זה גם קובית קרח
ארוחה משביעה זה ביצה קשה מלפפון ועגבניה בנים גידלתי ורוממתי ....
איכשהוא יצא לי ילד בריא, לא יודעת איך
זה מספיק אצלנו לחמישה ימים תכל'ס
אני לא אוכלת הרבה כי אני לא יכולה אני אוכלת ארוחות קטנות וקרובות מאז שאני ילדה בגלל חיידק בושט בעלי אוכל אבל הוא בעבודה רוב היום וזה קילו בשר וחתוך לחתיכות קטנות וים פשוט ים ירקות וירקות זה משביע
(נשמעתי משכנעת?
אם לאיש לי עוד מתכון שיכול באמת להחזיק גדוד אנשים רק תגידי)

הארוחה מ"היפיהפיה והיחפן"

הכנתי היום ספגטי עם כדורי בשר. ספגטי מחיטה מלאה לפי הוראות היצרן. כדורי בשר ברוטב עגבניות (כמות גדולה, אפשר להקפיא): 1 ק"ג בשר,אפשר שחצי יהיה הודו. בצל גדול קצוץ, 2 ביצים, 3 כפות קוואקר (במקום פירורי לחם), במעבד מזון קוצצים: בצל גדול, שורש סלרי, חופן נדיב של פטרוזיליה, 5 שיני שום. מלח, פלפל, כמון, פפריקה ועוד תבלינים לפי הטעם. מערבבים הכל ויוצרים כדורים. מבשלים כשעה בסיר עם רוטב עגבניות די דליל. רוטב: קופסאת עגבניות מרוסקות, 2 כפות רסק עגבניות, בערך חצי כוס מיים, מלח ופפריקה. מרתיחים ומוסיפים את הכדורים ברתיחה עדינה, שלא יתפרקו. בנוסף הכנתי לי סלט ירקות קייצי עם תרד טרי, נבטי צנונית, צנוברים, פרוסות קולרבי ובזיליקום. פינקתי את עצמי היום

אנטי פסטי

כשאני מחליאה על ממש בריאות אז יוצא לי משהו טוב... כל הירקות שיש בבית: כולורבי, עגבניה, חצילים בטטה, שעועית ירוקה, בצל לחתוך לפזר על תבנית עם טיפה שמן זית מלח וכמון לשים בגריל למשך 10-15 דק'... יאמי (בעיקר השעועית). עם סלט טרי ענק וטחינה!!! הלוואי עלי כל יום ארוחה כזאת (הילדים קצת מתלוננים עליה...)

גם אני אוהבת אנטי פסטי כזה

ועושה את זה המון לאחרונה. אני לרוב עושה כרובית, קישואים, גזר, חציל, בטטה, בצל, עגבניה ושום. לא חשבתי על שעועית ירוקה. אנסה בפעם הבאה

ביומיים הקודמים

בעקבות וירוס בטן שהשתלט על כל המשפחה, אכלתי מרק עוף מסונן שהביאה לי אמי (מסיבה לא מובנת לא אוהבים אצל הורי את הירקות של המרק), לתוכו הכנסתי אורז מלא שהכנתי בנפרד, וחתיכת תפ"א קטן שהוכן בנפרד במיקרו כמה דקות לאחר שנדקר למוות במזלג.. יצא טעים ולא הקפיץ סוכר כלל וכלל וגם בתי הקטנה (בת 10 חודשים) לקקה את השפתיים ודרשה תוספת.. בינתיים כולם מרגישים גם קצת יותר טוב, נקווה שימשיך כך..

היום אכלתי שוב במסעדה... לא יוצא לי בבית

בזמן האחרון אני כל הזמן בסידורים והלכתי היום עם הבן שלי שכבר התחיל להתלונן שרעב. נכנסתי לספגטים ואמרתי שאני אזמין לי פסטה מחיטה מלאה. מפה לשם, בחרתי בסוף ללכת על כבדים ביין עם שעועית ירוקה. היה ממש מעדן! והיה מתוק שממש חששתי שהסוכר יזנק. הם הבטיחו לי במסעדה שאין טיפה המתקה במנה ושזה מתוק מהיין. בכל מקרה לא "שתיתי" את הרוטב, רק מה שנדבק לכבדי העוף. אחרי כחצי שעה לקחתי לבן שלי כפית גלידה מהגביע שקניתי לו. ולמרות זאת... בדיקת הסוכר עברה בשלום!! אני ממש הייתי בהלם
אולי אני צריכה לאכול רק בחוץ חחח

יצא לי גם לאכול את הכבדים בספגטים.

גם אני אהבתי (אם כי ניסיתי בשני סניפים שונים ובאחד היה טעים בהרבה מבשני). ועד כמה שזכור לי גם אצלי עבר בשלום מבחינת ערכי הסוכר.

חמישי שישי אצלי ...

לא היה חשק לבשל אז הסתפקתי בסלט גדול עם טונה ופרוסת לחם. שישי לרוב אוכלים אצלנו את הארוחה העיקרית בערב, אתמול אצל חברים

IrisPeleg

New member
מתכון לפילפלים ממולאים דלי פחמימות

שלום לכולן מצרפת מתכון של פילפלים ממולאים. המתכון דל בפחמימות (יחסית) וגם עשוי מפחמימות מלאות להעלאת האינדקס הגליקמי של התבשיל. כדי להקטין את כמות הפחמימות אני משתמשת בקישואים וגזרים מרוסקים וכן הרבה פטרוזיליה ועלי סלרי. טעמם של הירקות והאורז המלא אינו מורגש בגלל שהכל סופג את טעם הבשר והרוטב בבישול איטי.

למעלה